آنتی ویروس پادویش

اپل در حال توسعه‌ی فناوری جدیدی است که می‌تواند تعویض باتری آیفون را به فرآیندی بسیار ساده‌تر تبدیل کند.

اپل به‌دنبال آسان‌تر کردن تعویض باتری آیفون: جدایی با الکتریسیته! به‌دنبال وضع قوانین جدید در اتحادیه اروپا مبنی بر آسان‌تر کردن تعویض باتری گوشی‌های موبایل، اپل ظاهراً در حال توسعه‌ی فناوری جدیدی است که این فرآیند را در آیفون‌ها به طور قابل توجهی ساده‌تر می‌کند. در حال حاضر، تعویض باتری آیفون به دلیل استفاده از چسب‌های قوی و نیاز به ابزارهای تخصصی، کاری دشوار و پرهزینه است. اما طبق گزارش The Information، اپل در حال بررسی استفاده از روشی به نام "جداسازی چسب با القای الکتریکی" برای حل این مشکل است. در این روش، با اعمال یک جریان الکتریکی ملایم، می‌توان باتری را از بدنه‌ی گوشی جدا کرد. این موضوع، خبر بسیار خوبی برای طرفداران تعمیرپذیری و محیط‌زیست است، چرا که جداسازی آسان‌تر باتری، به معنای دورریز کمتر و تعمیرات مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. با این حال، هنوز چالش‌هایی در این مسیر وجود دارد. به عنوان مثال، باز کردن خود گوشی به دلیل چسب و پیچ‌های متعدد، همچنان دشوار است. کایل وینس، مدیرعامل وب‌سایت iFixit، در این باره می‌گوید: «دیدن نوآوری اپل در جهت بهبود تعمیرپذیری دستگاه‌ها ستودنی است. چسب، آفت تعمیر دستگاه‌های مدرن است و هر روشی که جداسازی آن‌ها را آسان‌تر کند، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.» انتظار می‌رود که این فناوری جدید در آیفون‌های 16 و 17 به‌کار گرفته شود. قوانین جدید اتحادیه اروپا که تا سال 2025 لازم‌الاجرا خواهد شد، اپل را ملزم می‌کند تا باتری‌های آیفون را به‌گونه‌ای طراحی کند که توسط کاربر قابل تعویض باشند. هنوز مشخص نیست که آیا اپل به‌طور کامل از این قوانین پیروی خواهد کرد یا نه، اما تلاش‌های این شرکت برای آسان‌تر کردن تعویض باتری، گامی مثبت در جهت حفظ محیط‌زیست و افزایش رضایت مشتریان است.

اپل به‌دنبال آسان‌تر کردن تعویض باتری آیفون: جدایی با الکتریسیته!

به‌دنبال وضع قوانین جدید در اتحادیه اروپا مبنی بر آسان‌تر کردن تعویض باتری گوشی‌های موبایل، اپل ظاهراً در حال توسعه‌ی فناوری جدیدی است که این فرآیند را در آیفون‌ها به طور قابل توجهی ساده‌تر می‌کند.

در حال حاضر، تعویض باتری آیفون به دلیل استفاده از چسب‌های قوی و نیاز به ابزارهای تخصصی، کاری دشوار و پرهزینه است. اما طبق گزارش The Information، اپل در حال بررسی استفاده از روشی به نام “جداسازی چسب با القای الکتریکی” برای حل این مشکل است.

در این روش، با اعمال یک جریان الکتریکی ملایم، می‌توان باتری را از بدنه‌ی گوشی جدا کرد. این موضوع، خبر بسیار خوبی برای طرفداران تعمیرپذیری و محیط‌زیست است، چرا که جداسازی آسان‌تر باتری، به معنای دورریز کمتر و تعمیرات مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

با این حال، هنوز چالش‌هایی در این مسیر وجود دارد. به عنوان مثال، باز کردن خود گوشی به دلیل چسب و پیچ‌های متعدد، همچنان دشوار است.

کایل وینس، مدیرعامل وب‌سایت iFixit، در این باره می‌گوید: «دیدن نوآوری اپل در جهت بهبود تعمیرپذیری دستگاه‌ها ستودنی است. چسب، آفت تعمیر دستگاه‌های مدرن است و هر روشی که جداسازی آن‌ها را آسان‌تر کند، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.»

انتظار می‌رود که این فناوری جدید در آیفون‌های 16 و 17 به‌کار گرفته شود.

قوانین جدید اتحادیه اروپا که تا سال 2025 لازم‌الاجرا خواهد شد، اپل را ملزم می‌کند تا باتری‌های آیفون را به‌گونه‌ای طراحی کند که توسط کاربر قابل تعویض باشند.

هنوز مشخص نیست که آیا اپل به‌طور کامل از این قوانین پیروی خواهد کرد یا نه، اما تلاش‌های این شرکت برای آسان‌تر کردن تعویض باتری، گامی مثبت در جهت حفظ محیط‌زیست و افزایش رضایت مشتریان است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل در حال توسعه‌ی فناوری جدیدی است که می‌تواند تعویض باتری آیفون را به فرآیندی بسیار ساده‌تر تبدیل کند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *