آنتی ویروس پادویش

اپل در اروپا زمین‌گیر شد؛ سامسونگ همچنان پادشاه بلامنازع!

اپل در اروپا زمین‌گیر شد؛ سامسونگ همچنان پادشاه بلامنازع!

سامسونگ همچنان پادشاه بلامنازع گوشی‌های هوشمند اروپا در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴

سامسونگ بار دیگر با اقتدار، عنوان پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند اروپا در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴ را از آن خود کرد. غول کره‌ای با عرضه گوشی‌های قدرتمند و به‌روز، فاصله‌ی خود را با رقبای اصلی‌اش افزایش داده است.

در این مدت، سامسونگ ۱۲٫۱ میلیون گوشی هوشمند در اروپا فروخته و سهم ۳۷ درصدی از بازار را به خود اختصاص داده است. این آمار نشان‌دهنده‌ی رشد ۰٫۲ میلیونی در مقایسه با سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۳ و رشدی دو درصدی است.

اپل، رقیب اصلی سامسونگ، در این مدت افت قابل‌توجهی را تجربه کرده است. این شرکت آمریکایی با فروش ۷٫۳ میلیون آیفون، سهم ۲۲ درصدی از بازار را کسب کرده که ۱٫۵ میلیون گوشی کمتر از سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۳ است. افت ۱۷ درصدی اپل زنگ خطری برای این شرکت به شمار می‌رود.

سایر برندهای مطرح در بازار اروپا عبارتند از شیائومی، موتورولا و آنر. شیائومی با فروش ۵٫۴ میلیون گوشی، ۱۶ درصد از بازار را در اختیار دارد. موتورولا با ۲٫۱ میلیون گوشی و سهم ۶ درصدی و آنر با ۱ میلیون گوشی و سهم ۳ درصدی در رده‌های بعدی قرار دارند.

اپل در اروپا زمین‌گیر شد؛ سامسونگ همچنان پادشاه بلامنازع!

به گفته‌ی تحلیلگران، عرضه‌ی گوشی‌های سری گلکسی S24 سامسونگ نقش مهمی در افزایش سهم بازار این شرکت داشته است. سامسونگ در این مدت حدود ۴٫۳ میلیون دستگاه از سری S را در اروپا فروخته است.

این آمار نشان می‌دهد که سامسونگ همچنان در بازار گوشی‌های هوشمند اروپا حرف اول را می‌زند. با وجود رشد برخی برندهای چینی مانند شیائومی، به نظر می‌رسد سامسونگ به‌زودی جایگاه خود را در این بازار از دست نخواهد داد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل در اروپا زمین‌گیر شد؛ سامسونگ همچنان پادشاه بلامنازع!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *