اپل حق ثبت اختراع برای فیس آیدی زیر نمایشگر را دریافت می کند

اپل حق ثبت اختراع برای فیس آیدی زیر نمایشگر را دریافت می کند

Face ID اپل یکی از دقیق ترین سیستم های تشخیص چهره در جهان است. اما باعث دردسرهای زیادی برای این برند شد. منظور ما این است که شرکت کوپرتینویی مجبور شده است از طرح های آیفون استفاده کند که دوست ندارد انجام دهد. این جمله هم برای طرح بریدگی چتری و هم برای طرح قرصی درست است. بنابراین، برای استفاده از این ویژگی، اپل باید ظاهر تمام صفحه گوشی های خود را مخدوش کند. اگر بتواند فناوری Face ID زیر صفحه را اختراع کند، عالی خواهد بود.

بر اساس آخرین لیست منتشر شده توسط اداره علائم تجاری و ثبت اختراع ایالات متحده (USPTO)، اپل یک پتنت فنی برای Face ID زیر صفحه نمایش به دست آورده است. این بدان معنی است که مدل های آینده آیفون ممکن است دوربین جلو را در صفحه نمایش جاسازی کنند.

پتنت اپل می گوید که می توان سنسورهای مختلفی را در زیر صفحه نمایش تعبیه کرد. آنها شامل حسگرهایی برای Touch ID، اندازه‌گیری حرکات غیرتماسی سه‌بعدی (“ژست‌های هوا”)، سنسورهای فشار، حسگرهایی برای تشخیص موقعیت، جهت‌گیری و حرکت، سنسورهای سلامت و غیره هستند.

در میان سنسورهای زیر صفحه نمایش، سنسورهای نوری مختلفی مانند سنسورهای خود اختلاط و سنسورهای تشخیص نور و محدوده (lidar)، سنسورهای رطوبت، سنسورهای رطوبت، سنسورهای ردیابی نگاه و سایر سنسورها نیز می توانند وجود داشته باشند.

همانطور که می بینیم، مکان جزیره پویا نیز در پتنت تغییر کرده است. از یک سری پنجره های شفاف ریز استفاده می کند. اندازه و موقعیت ظاهری آنها را می توان در اطراف صفحه نمایش جابجا کرد و پیکسل های مختلف را فعال و غیرفعال کرد.

اپل می گوید که صفحه نمایش های رایج مورد استفاده در دستگاه هایش دارای 13 لایه هستند. آنها انتقال نور از طریق این مناطق را تا 80٪ کاهش می دهند. این بدان معناست که اپل در آینده باید تعداد لایه‌هایی را که شامل مناطق حسگر هستند کاهش دهد.

برخی از گوشی های اندرویدی هستند که از دوربین زیر صفحه استفاده می کنند. بنابراین ممکن است تعجب کنید که چرا اپل هنوز از فناوری مانند این استفاده نمی کند. اما پنهان کردن سنسور دوربین زیر نمایشگر یک چیز است و قرار دادن تعداد زیادی سنسور یک چیز دیگر.

بیشتر بخوانید  اپل تولید پنل نمایشگر آیفون 16 را در ماه ژوئن آغاز خواهد کرد

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل حق ثبت اختراع برای فیس آیدی زیر نمایشگر را دریافت می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *