پادویش

اپل به دنبال تولید مک بوک در تایلند است

اپل به دنبال تولید مک بوک در تایلند است

ظاهرا اپل در حال مذاکره با تامین کنندگان برای ایجاد تاسیسات تولیدی جدید در تایلند جهت تولید مک بوک است. این تصمیم در راستای استراتژی اپل برای کاهش تدریجی وابستگی خود به چین و افزایش ردپای خود در سایر کشورهای آسیایی با توجه به تداوم درگیری تجاری بین ایالات متحده و چین است.

این خبر از تامین کنندگان تایلندی نشات گرفته که در حال حاضر با اپل برای تولید اپل واچ همکاری می کنند. تامین کنندگانی که در حال مذاکره با اپل هستند، در حال حاضر دارای تاسیسات تولیدی مستقر در تایلند بوده که توسط سایر برندها استفاده می شود. آنها در حال حاضر مشغول مذاکره با اپل برای ایجاد یک خط مونتاژ و تولید مجزا در کارخانه های خود برای تولید مک بوک هستند.

به گفته برخی از تامین کنندگان، آنها شروع به ساخت تاسیسات تولید مک بوک اپل در تایلند کرده اند که انتظار می رود تا پایان سال جاری تکمیل شود. در ابتدا، اپل درخواست تاسیس کارخانه های جدید در ویتنام را داده بود، اما این تامین کنندگان پیشنهاد کردند که به جای آن از فضاهای موجود در تایلند استفاده کنند. یکی از تامین کنندگان اظهار داشت که اگرچه اپل در مورد راه اندازی کارخانه در ویتنام با آنها تماس گرفته ، آنها جایگزین بهتری برای استفاده از فضای گسترده و قابلیت های تولید خود در تایلند ارائه کردند.

تامین کنندگان همچنین اظهار داشتند که اگرچه مونتاژ مک بوک در ویتنام اتفاق می افتد، برخی از قطعات را می توان از کارخانه تایلند تامین کرد. همچنین، تامین کنندگان به اپل اطمینان داده اند که ترخیص لجستیک و گمرک بیش از سه روز طول نمی کشد. در اخباری مرتبط آپدیت iOS 16.4 اپل نامشخص است و طرفداران در تعجب هستند که اپل چه زمانی آپدیت سیستم عامل بعدی را منتشر خواهد کرد. کنجکاوی در حال افزایش است زیرا این شرکت نسخه بتای نرم افزار را در اوایل ماه جاری منتشر کرد. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار معمولاً ده‌ها مرحله آزمایش را طی می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ باگی فعال باقی نمی‌ماند.

توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان بتا نرم‌افزار را قبل از انتشار، از نظر اشکالات احتمالی آزمایش می‌کنند. همه اینها مشروع و منطقی است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل به دنبال تولید مک بوک در تایلند است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *