پادویش

اپل به دنبال استعدادهای مولد هوش مصنوعی در سطح جهان است

اپل به دنبال استعدادهای مولد هوش مصنوعی در سطح جهان است

فناوری های هوش مصنوعی به سرعت در حال گسترش هستند. در حال حاضر، OpenAI با ChatGPT پیشتاز رقابت است، در حالی که تقریباً همه شرکت های فناوری در تلاش هستند تا بخشی از این میدان بازی باشند. با این حال، به نظر می‌رسید که اپل به کندی پیش رفته و گام‌های قابل‌توجهی در هوش مصنوعی بر نمی‌دارد. اما اطلاعات اخیر نشان می دهد که این ممکن است کاملا درست نباشد. به نظر می رسد که اپل به دنبال استعداد در هوش مصنوعی مولد است.

مطمئناً دانستن برنامه‌های آینده یک شرکت غیرممکن است، اما اگر به سرنخ‌ها توجه کنید، می‌توانید ایده ای بدست آورد. در مورد اپل، این سرنخ ها از آگهی های شغلی به دست می آیند. این غول فناوری اخیراً آگهی‌های شغلی بسیاری را در زمینه هوش مصنوعی مولد منتشر کرده است، حوزه‌ای که به نظر می‌رسید قبلاً هیچ برنامه‌ای نداشت. علاوه بر این، این آگهی های شغلی نه تنها در ایالات متحده، بلکه در اروپا و آسیا نیز منتشر شد.

یکی از این پست‌ها نشان می‌دهد:

«ما به دنبال کاندیدایی هستیم که سابقه اثبات شده در تحقیقات کاربردی ML داشته باشد. مسئولیت‌های این نقش شامل آموزش زبان در مقیاس بزرگ و مدل‌های چندوجهی در پس‌زمینه‌های توزیع‌شده، استقرار معماری‌های عصبی فشرده مانند ترانسفورماتورها به‌طور کارآمد بر روی دستگاه و سیاست‌های یادگیری است که می‌تواند برای کاربر به شیوه‌ای حفظ حریم خصوصی شخصی‌سازی شود.

متاسفانه اطلاعات دقیقی در مورد برنامه های این شرکت در زمینه هوش مصنوعی وجود ندارد. با این حال، برخی ادعاها حاکی از آن است که اپل از این فناوری برای هوشمندتر و کاربردی تر کردن سیری استفاده خواهد کرد. چت بات های هوش مصنوعی زیادی در حال حاضر وجود دارد. اما هیچ کدام از آنها ویژگی های دستیار صوتی را ندارند. اگر این شرکت بتواند این فناوری را قبل از رقبای خود آماده کند، می تواند تجربه دستیار صوتی برتر خود را به سطح کاملاً جدیدی برساند.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود کمپانی کوپرتینویی چه برنامه ای برای آینده دارد و آیا محصولی در این زمینه ارائه خواهد داد یا خیر. در اخباری مرتبط اپل شهریور امسال نسل جدید آیفون های خود را با نام سری آیفون 15 معرفی می کند.

بیشتر بخوانید  آیفون 15 پرو به کلیدهایی با حساسیت دارای تنظیم مجهز می شود

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل به دنبال استعدادهای مولد هوش مصنوعی در سطح جهان است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *