آنتی ویروس پادویش

اپل برای تولید انبوه هدست Vision Pro MR به زنجیره تامین چینی متوسل می شود

اپل برای تولید انبوه هدست Vision Pro MR به زنجیره تامین چینی متوسل می شود

اپل برای هدست واقعیت ترکیبی (MR) مورد انتظار خود، اپل Vision Pro، به زنجیره تامین در سرزمین اصلی چین روی آورده است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که 60 درصد قابل‌توجه از قطعات Vision Pro از تامین‌کنندگان چینی تامین می‌شود که نشان‌دهنده افزایش قابل توجهی در مقایسه با سری آیفون 15 است.

اپل برای تولید انبوه در ماه دسامبر، هدف بلندپروازانه فروش 1 میلیون دستگاه در سال 2024 را تعیین کرده و قصد دارد در سال سوم به 10 میلیون دستگاه برسد. هزینه تخمینی سخت‌افزار اپل Vision Pro در حدود 1700 دلار است و Lingyi Intelligent Manufacturing، یک تامین‌کننده برجسته چینی، با ارائه قطعاتی با ارزش بین 250 تا 300 دلار، نقش مهمی ایفا می‌کند. این اجزا شامل ماژول های هیت سینک، هدبند، ماسک چشم و پدهای بینی می باشد. Lixun Precision، یکی دیگر از تامین کنندگان کلیدی، مونتاژ انحصاری OEM را بر عهده خواهد داشت و قطعاتی با ارزش تقریبی 150 تا 200 دلار در هر واحد را به عهده خواهد داشت.

این تغییر نشان دهنده انحراف از تلاش های اخیر اپل برای تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود فراتر از چین است. افزایش مشارکت تامین کنندگان چینی، به ویژه با ویژن پرو، به شدت با تجهیزات زنجیره تامین 2 درصدی که برای سری آیفون 15 تهیه می شود، در تضاد است. شرکت‌های زنجیره تامین چینی انعطاف‌پذیری و قابلیت‌های قابل‌توجهی را در مراحل توسعه و نمونه اولیه هدست ویژن پرو نشان داده‌اند و نقشی اساسی در جلب نظر اپل ایفا می‌کنند. تیم کوک، مدیر عامل اپل، ترجیح خود را برای زنجیره های تامین سرزمین اصلی ابراز کرده است و بر افزایش مشارکت آنها در محصولات نوآورانه مانند ویژن پرو تاکید کرده است.

در حالی که تولید آیفون اپل شاهد کاهش نسبت قطعات تامین‌شده از سرزمین اصلی چین بود، Vision Pro نشان‌دهنده جابجایی استراتژیک زنجیره تامین به این کشور است. این حرکت با کاهش هزینه های تولید و به طور بالقوه امکان تولید MR برای کاهش هزینه کلی محصول نهایی، به سود اپل خواهد بود.

هدست Vision Pro MR و تولید انبوه

در دیگر خبرها چندین شرکت بزرگ فناوری، از جمله اپل، دیزنی و برادران وارنر دیسکاوری، کمپین های تبلیغاتی آنلاین خود را در X، که قبلاً توییتر نامیده می شد، پس از اظهار نظر ایلان ماسک، مالک این پلتفرم، متوقف کردند.

بیشتر بخوانید  در کنفرانس اپل چه گذشت؟ (بخش اول )

تصمیم این شرکت ها در پاسخ به پاسخ ماسک به پست ایکس گرفته شد که “جوامع یهودی” را به ایجاد “نفرت علیه سفیدپوستان” متهم می کرد. در پاسخ، اپل و دیزنی کمپین های تبلیغاتی X/Twitter خود را متوقف کردند، همانطور که اولین بار توسط Axios و نیویورک تایمز گزارش شد. Warner Bros Discovery، IBM، Paramount Global و Lions Gate Entertainment نیز کمپین‌های این سایت را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

یکی از سخنگویان آی‌بی‌ام گفت که این شرکت «تحمل سخنان مشوق نفرت و تبعیض» را ندارد و «بلافاصله تمامی تبلیغات در X را به حالت تعلیق درآورده است، در حالی که ما این وضعیت کاملاً غیرقابل قبول را بررسی می‌کنیم».

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ماسک با انتقادهای فزاینده‌ای برای مدیریت X مواجه است. در اوایل این هفته، پس از اینکه فاش شد تبلیغات چندین شرکت بزرگ، از جمله اپل و آی‌بی‌ام، در کنار محتوایی که تبلیغ می‌شود نمایش داده شده، این سایت متهم به ایجاد یهودستیزی شد. آدولف هیتلر و حزب نازی اش.”

ماسک همچنین توسط اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید مورد انتقاد قرار گرفت و گفت که اظهارات ماسک “غیرقابل قبول” و “شنیع” است. بیتس همچنین ماسک را به تکرار “دروغی که در پشت مرگبارترین اقدام یهودی ستیزی در تاریخ آمریکا وجود دارد” متهم کرد. تعلیق تبلیغات توسط چندین شرکت بزرگ ضربه مهمی به مالی X است. این سایت تا حد زیادی به درآمد تبلیغاتی متکی بوده و از دست دادن این تبلیغ‌کنندگان می‌تواند تأثیر زیادی بر سود آن داشته باشد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل برای تولید انبوه هدست Vision Pro MR به زنجیره تامین چینی متوسل می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *