پادویش

اپل، ای بی ام، دیزینی و برخی دیگر از تبلیغات در ایکس صرف نظر کردند

اپل، ای بی ام، دیزینی و برخی دیگر از تبلیغات در ایکس صرف نظر کردند

چندین شرکت بزرگ فناوری، از جمله اپل، دیزنی و برادران وارنر دیسکاوری، کمپین های تبلیغاتی آنلاین خود را در X، که قبلاً توییتر نامیده می شد، پس از اظهار نظر ایلان ماسک، مالک این پلتفرم، متوقف کردند.

تصمیم این شرکت ها در پاسخ به پاسخ ماسک به پست ایکس گرفته شد که “جوامع یهودی” را به ایجاد “نفرت علیه سفیدپوستان” متهم می کرد. در پاسخ، اپل و دیزنی کمپین های تبلیغاتی X/Twitter خود را متوقف کردند، همانطور که اولین بار توسط Axios و نیویورک تایمز گزارش شد. Warner Bros Discovery، IBM، Paramount Global و Lions Gate Entertainment نیز کمپین‌های این سایت را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

یکی از سخنگویان آی‌بی‌ام گفت که این شرکت «تحمل سخنان مشوق نفرت و تبعیض» را ندارد و «بلافاصله تمامی تبلیغات در X را به حالت تعلیق درآورده است، در حالی که ما این وضعیت کاملاً غیرقابل قبول را بررسی می‌کنیم».

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ماسک با انتقادهای فزاینده‌ای برای مدیریت X مواجه است. در اوایل این هفته، پس از اینکه فاش شد تبلیغات چندین شرکت بزرگ، از جمله اپل و آی‌بی‌ام، در کنار محتوایی که تبلیغ می‌شود نمایش داده شده، این سایت متهم به ایجاد یهودستیزی شد. آدولف هیتلر و حزب نازی اش.”

ماسک همچنین توسط اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید مورد انتقاد قرار گرفت و گفت که اظهارات ماسک “غیرقابل قبول” و “شنیع” است. بیتس همچنین ماسک را به تکرار “دروغی که در پشت مرگبارترین اقدام یهودی ستیزی در تاریخ آمریکا وجود دارد” متهم کرد. تعلیق تبلیغات توسط چندین شرکت بزرگ ضربه مهمی به مالی X است. این سایت تا حد زیادی به درآمد تبلیغاتی متکی بوده و از دست دادن این تبلیغ‌کنندگان می‌تواند تأثیر زیادی بر سود آن داشته باشد.

جنجال پیرامون اظهارات ماسک تازه‌ترین مورد از یک رشته جنجال‌هایی است که زمانی ماسک مدیریت شرکت را در اکتبر 2022 بر عهده گرفت، X را درگیر کرده است. ماسک به همه چیز از اخراج کارمندان بدون دلیل تا بازگرداندن حساب‌های کاربران ممنوعه متهم شده است. باید دید که آیا ماسک قادر به تحمل این طوفان جدید خواهد بود یا خیر، اما واضح است که رفتار او تأثیر جدی بر شهرت و تجارت X دارد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل، ای بی ام، دیزینی و برخی دیگر از تبلیغات در ایکس صرف نظر کردند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *