آنتی ویروس پادویش

انقلاب برقی در گمرک! صدور مجوز استاندارد برای 1100 خودروی برقی در 5 روز

انقلاب برقی در گمرک! صدور مجوز استاندارد برای 1100 خودروی برقی در 5 روز

هجوم برقی‌ها به گمرک! صدور گواهینامه انطباق برای 1100 خودروی برقی در 5 روز

خبر مهم برای علاقه‌مندان به خودروهای برقی: در اقدامی کم‌سابقه، طی 5 روز کاری، گواهینامه انطباق برای 1100 دستگاه خودروی برقی در گمرک غرب تهران صادر شد. این اتفاق نشان‌دهنده‌ی استقبال فزاینده از خودروهای برقی در کشور و همچنین تلاش مسئولان برای تسهیل فرآیند واردات این خودروها است.

مدیرکل استاندارد استان تهران، آقای محمدحسین طاهری، در بازدید میدانی از وضعیت خودروهای در حال ارزیابی در گمرک غرب تهران، این خبر مسرت‌بخش را اعلام کرد. ایشان در این باره گفت: “در 5 ماه گذشته، حدود 2900 دستگاه انواع خودرو از این گمرک گواهینامه انطباق دریافت نموده و مجوز استاندارد برای آنها صادر شده است. از این تعداد، 1100 دستگاه مربوط به خودروهای برقی است که در کمتر از 5 روز کاری موفق به دریافت گواهینامه انطباق شده‌اند.”

آقای طاهری در ادامه به تلاش‌های این اداره‌کل برای تسریع و تسهیل فرآیند واردات خودروها و ارزیابی انطباق آن اشاره کرد و افزود: “حضور مستمر در گمرک و همکاری با متقاضیان و ذینفعان امر، از جمله اقداماتی است که برای انجام این مهم در دستور کار قرار گرفته است.”

صدور سریع گواهینامه انطباق برای خودروهای برقی، خبر امیدوارکننده‌ای برای دوستداران محیط زیست و علاقه‌مندان به این نوع خودروها محسوب می‌شود. این اقدام می‌تواند به افزایش تقاضا برای خودروهای برقی در کشور و در نتیجه کاهش آلودگی هوا کمک کند.

علاوه بر این، صدور این تعداد گواهینامه در بازه زمانی کوتاه، نشان‌دهنده‌ی آمادگی و زیرساخت‌های مناسب موجود در گمرک برای ترخیص خودروهای برقی است. این موضوع می‌تواند به نفع واردکنندگان و همچنین مصرف‌کنندگان نهایی باشد و به رونق بازار خودروهای برقی در ایران کمک کند.

امیدواریم شاهد ادامه این روند مثبت و تسهیلات بیشتر برای واردات خودروهای برقی در کشور باشیم تا شاهد حضور پررنگ‌تر این نوع خودروها در خیابان‌های ایران و به تبع آن، کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست باشیم.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : انقلاب برقی در گمرک! صدور مجوز استاندارد برای 1100 خودروی برقی در 5 روز

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *