آنتی ویروس پادویش

انقلابی در راه است: گلکسی زد فولد ۷ با حسگر اثرانگشت تمام‌صفحه

انقلابی در راه است: گلکسی زد فولد ۷ با حسگر اثرانگشت تمام‌صفحه

سامسونگ در حال اختراع حسگر اثرانگشت تمام‌صفحه برای گوشی‌های تاشدنی آینده!

شاید به زودی شاهد اولین گوشی تاشدنی با حسگر اثرانگشت تمام‌صفحه باشیم!

سامسونگ، غول فناوری کره‌ای، در حال ثبت اختراع فناوری جدیدی برای نمایشگر گوشی‌های تاشدنی و رول‌شونده خود است که می‌تواند انقلابی در نحوه تعامل کاربران با این دستگاه‌ها ایجاد کند.

طبق این درخواست ثبت اختراع، این فناوری جدید از حسگر اثرانگشت تمام‌صفحه استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به لمس ناحیه‌ای خاص، فقط با قراردادن انگشت خود روی هر قسمت از صفحه‌نمایش، قفل گوشی را باز کنند.

این فناوری از یک لایه‌ی حسگر زیر نمایشگر استفاده می‌کند که می‌تواند بدون نیاز به منبع نور مجزا کار کند و به گفته‌ی سامسونگ، این موضوع باعث بهبود عملکرد حسگر اثرانگشت نیز می‌شود.

در حال حاضر، گوشی‌های تاشدنی سامسونگ از حسگر اثرانگشت روی لبه‌ی کناری استفاده می‌کنند که برای بسیاری از کاربران چندان خوشایند نیست.

اما با استفاده از فناوری حسگر اثرانگشت تمام‌صفحه، کاربران می‌توانند قفل گوشی را در هر نقطه‌ای از صفحه‌نمایش که راحت‌تر هستند، باز کنند.

انتظار می‌رود این فناوری در گوشی‌های تاشدنی آینده‌ی سامسونگ مانند گلکسی زد فولد ۷ و همچنین گوشی‌های رول‌شونده‌ی این شرکت استفاده شود.

اگرچه هنوز مشخص نیست که این فناوری چه زمانی به طور تجاری عرضه خواهد شد، اما بدون شک یک گام بزرگ در جهت ارتقای تجربه کاربری با گوشی‌های تاشدنی و رول‌شونده خواهد بود.

علاوه بر این، این فناوری می‌تواند راه را برای نوآوری‌های جدید در طراحی و عملکرد این نوع گوشی‌ها هموار کند.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : انقلابی در راه است: گلکسی زد فولد ۷ با حسگر اثرانگشت تمام‌صفحه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *