آنتی ویروس پادویش

انقلابی در دسترسی به وب: کروم اندروید با قابلیت گوش دادن به صفحات

انقلابی در دسترسی به وب: کروم اندروید با قابلیت گوش دادن به صفحات

کروم اندروید با قابلیت جدیدی برای افراد کم‌بینا و نابینا: گوش دادن به صفحات وب!

گوگل در حال توسعه‌ی قابلیت جدیدی برای مرورگر کروم اندروید است که به کاربران امکان می‌دهد به جای خواندن متن صفحات وب، به آن‌ها گوش دهند. این قابلیت که با عنوان «صفحه را گوش کنید» شناخته می‌شود، در حال حاضر به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران عرضه شده است.

با فعال کردن این قابلیت، یک نوار کنترل در پایین صفحه نمایش داده می‌شود که شامل دکمه‌های پخش، توقف و بستن، نوار پیشرفت، نام وبسایت و تنظیمات سرعت پخش است. کاربر می‌تواند سرعت پخش را از 0.5 برابر تا 4 برابر سرعت عادی تنظیم کند.

علاوه بر این، امکان تغییر صدای گوینده با لهجه‌های مختلف مانند آمریکایی، بریتانیایی، انگلیسی هندی و استرالیایی نیز وجود دارد.

نوار کنترل حتی هنگام باز کردن تب‌های دیگر یا قفل شدن صفحه نمایش، همچنان در پایین صفحه باقی می‌ماند و پخش صدا قطع نمی‌شود.

برای فعال کردن قابلیت «صفحه را گوش کنید» باید منتظر انتشار کامل آن توسط گوگل باشید. در حال حاضر این قابلیت به طور کامل در دسترس نیست و فقط به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران ارائه شده است.

انقلابی در دسترسی به وب: کروم اندروید با قابلیت گوش دادن به صفحات

انقلابی در دسترسی به وب: کروم اندروید با قابلیت گوش دادن به صفحاتانقلابی در دسترسی به وب: کروم اندروید با قابلیت گوش دادن به صفحات

این قابلیت می‌تواند برای افراد کم‌بینا و نابینا بسیار مفید باشد و به آن‌ها در استفاده آسان‌تر از وب کمک کند.

علاوه بر افراد کم‌بینا و نابینا، این قابلیت می‌تواند برای افرادی که در حال رانندگی یا انجام کار دیگری هستند و نمی‌توانند به صفحه نمایش نگاه کنند نیز مفید باشد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : انقلابی در دسترسی به وب: کروم اندروید با قابلیت گوش دادن به صفحات

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *