پادویش

انتشار بروزرسان جدید برای گلکسی نوت 9 سامسونگ

انتشار بروزرسان جدید برای گلکسی نوت 9 سامسونگ

سامسونگ طی سال های گذشته برنامه انتشار آپدیت گوشی های خود را دستخوش تغییر داده و برخی از مدل اسمارتفون های این شرکت با اینکه قدیمی هستند اما محبوبیت بالای خود را حفظ کردند.

یکی از این مدل ها گلکسی نوت 9 سال 2018 است. در تابستان 2021 بود که سامسونگ گلکسی نوت 9 را به برنامه بروزرسانی سه ماهه انتقال داد. از لحاظ تئوری بعد این ماجرا سامسونگ می بایست تنها دو آپدیت امنیتی دیگر منتشر می کرد.

نکته عجیب اینکه طی شش ماه قبل تاکنون چند بار بروزرسانی برای گلکسی نوت 9 منتشر شد. حال در جدیدترین آپدیت منتشر شده بروزرسان امنیتی ماه مارس 2022 است که چهارمین بروزرسان طی شش ماه گذشته محسوب می شود.

عجیب نیست که سامسونگ با وجود اتمام پشتیبانی همچنان آپدیت منتشر می کند زیرا گلکسی نوت 9 مدلی پرچمدار اما محبوب بود. بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود این بروزرسانی ها تا چه زمانی منتشر خواهند شد.

در اخباری مرتبط پیشتر گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه ممکن است سامسونگ به چیپست مدیاتک انتقال پیدا کند و اگزینوس خود را کنار بگذارد. بنابراین گوشی های سری گلکسی اس 23 و گلکسی اس 22 اف ای اولین اسمارتفون های پرچمدار خواهند بود به جای چیپ اگزینوس دارای پردازنده مدیاتک دیمنسیتی هستند.

موضوعی که بسیاری از کارشناسان معتقد بودند بازار اگزینوس را با افول همراه خواهد ساخت و این یعنی ضرری برای سامسونگ. تراشه اگزینوس شاید مطابق انتظارات ظاهر نشود اما در نوع خود عملکرد قابل قبولی دارد. انتقادات و شکایت کاربران از گوشی های مجهز به چیپست اگزینوس موجب شد تا سامسونگ به دنبال ایجاد تغییری باشد اما گویی چنین برنامه ای در کار نبوده و کره ای ها چندان به دنبال ایجاد تغییر نیستند.

پیشتر گزارشی منتشر شد که نشان می داد تنها 20 درصد اسمارتفون های سامسونگ دارای چیپ اگزینوس هستند و به دنبال ارتقا رقم تا 60 درصد است. در اخباری مرتبط شرکت سامسونگ پیشتر در گوشی های خود مکانیزمی را به کار گرفته که موجب می شد کارایی دستگاه هنگام اجرا برنامه و بازی محدود شده و هنگام اجرا بنچمارک این قابلیت غیرفعال می شد تا امتیاز بالایی بدست آورد.

این رسوایی موجب شد تا اپراتورهای کره ای تصمیم گیرند قیمت گلکسی اس 22 را با کاهش شدید همراه سازنده و به فروش برسانند. از سال 2016 سامسونگ تصمیم گرفت قابلیت Game Optimizing Service را در گوشی های خود به کار گیرد. شاید همه گوشی ها مکانیزم مدیریت مصرف باتری و دما دارند اما کارشناسان GOS را عملی متقلبانه از سوی سامسونگ می دانند که در بنچمارک ها غیرفعال می شود. همچنین گوشی‌های قبل تر از گلکسی اس 22 در دفع گرما عملکرد بهتری داشتند و همین امر موجب نادیده گرفته شدن GOS می شد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : انتشار بروزرسان جدید برای گلکسی نوت 9 سامسونگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *