آنتی ویروس پادویش

انتشار اطلاعاتی از ایکس باکس بعدی

انتشار اطلاعاتی از ایکس باکس بعدی

مایکروسافت در نظر دارد نسل بعدی کنسول بازی خود را با ویژگی های جدیدی همراه سازد. کنسول هایی که در نوع خود عملکرد بالایی دارند.

همانطور که صنعت بازی همچنان در حال تکامل است، رقابت بین مایکروسافت و سونی همچنان شدید. کنسول سونی با بیش از 84 میلیون فروش، آن را به پرفروش‌ترین سیستم کنونی تبدیل کرده است. از این رو، مایکروسافت ممکن است رویکرد متفاوتی را با کنسول بعدی خود بررسی کند.

جزئیات در حال حاضر کمیاب است، اما این مانع از دریافت اطلاعات از افشا اطلاعات نمی شود. به لطف یک کارشناس صنعت، ممکن است بدانیم که از کنسول نسل بعدی Xbox چه انتظاری داریم.

این خبر از Jez Corden، یک افشاگر معروف (از طریق GameRant) می رسد. او اشاره می کند که مایکروسافت ممکن است استراتژی کنسول بعدی خود را تغییر دهد. به گفته وی، کنسول بعدی به عنوان «دستگاه مرجع برای تولیدکنندگان» ساخته شده است. افشاکننده سرفیس پرو 11 را مثال زد که دستگاهی مرجع برای رایانه های شخصی هوش مصنوعی است. به همین ترتیب، افشاکننده تلاش می کند بگوید که کنسول نسل بعدی به عنوان یک لید برای سایر گوشی های دستی پخش خواهد شد.

این افشاکننده اظهار داشت که کنسول بعدی ایکس باکس مرجع محصولاتی مانند ROG Ally، یک کنسول دستی محبوب خواهد بود. این بدان معنی است که نسل بعدی ایکس باکس ممکن است یک کنسول دستی باشد.

مایکروسافت می تواند یک رویکرد ترکیبی، مشابه نینتندو سوییچ را انتخاب کند. گیمرها علاقه فزاینده ای به سیستم های بازی هیبریدی و قابل حمل نشان داده اند که موفقیت نینتندو سوییچ و محبوبیت روزافزون Steam Deck نشان می دهد. کنسول های دستی فقط یک روند گذرا نیستند. آنها نشان دهنده تغییری در نحوه مصرف محتوای بازی توسط کاربران است که به انعطاف پذیری و تحرک کمک می کند. از این رو مایکروسافت با یک کنسول دستی ایکس باکس می تواند بخشی از یک جایگاه رو به رشد باشد.

با این استراتژی، مایکروسافت ممکن است بتواند برتری بیشتری نسبت به سونی داشته باشد. آنها ممکن است یک کنسول استاندارد به اضافه یک دستگاه دستی جدید راه‌اندازی کنند. شایان ذکر است که در حالی که سونی در بازار کنسول های سنتی جای پایی محکمی دارد، هنوز با همان قدرت وارد بازار هیبریدی یا دستی نشده است.

بیشتر بخوانید  9 راهکار برای رفع مشکل اتصال Microsoft Teams

در حال حاضر، خیلی زود است که بگوییم چه اتفاقی ممکن است بیفتد. با این حال، امیدها زیاد است زیرا رهبران مایکروسافت اشاره کرده‌اند که کنسول بعدی بزرگترین “جهش فنی” و “تکنولوژیکی” است که تاکنون در یک نسل کنسول دیده شده است. با این حال، زمان نشان خواهد داد که مایکروسافت چه استراتژی را برای نسل بعدی Xbox نهایی می کند.

ایکس باکس بعدی آیا کنسولی دستی است؟

در دیگر خبرها طی چند سال گذشته مایکروسافت تمرکز ویژه روی هوش مصنوعی داشته و این تمرکز موجب شد تا هزینه های هنگفتی هم در شرکت های مرتبطی چون OpenAI داشته باشد.

در ایمیل سال 2019، کوین اسکات، مدیر ارشد فناوری، نگرانی عمیق خود را به ساتیا نادلا، مدیرعامل و بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران، درباره عقب افتادن مایکروسافت از گوگل در توسعه هوش مصنوعی ابراز کرد. اسکات اذعان کرد که سرمایه گذاری رقبا را دست کم گرفته و اذعان داشت که مایکروسافت «چند سال از قابلیت های یادگیری ماشین عقب است».

این تاخیر در تکرار مدل زبان بزرگ BERT گوگل مشهود بود. با وجود داشتن یک الگوی مدل، محدودیت‌های زیرساختی مایکروسافت منجر به تاخیر تقریباً ۶ ماهه آموزش در مقایسه با Google شد. این شروع به گوگل اجازه داد تا BERT را اصلاح کند و مدل‌های بزرگ‌تری را توسعه دهد، که منجر به بهبود قابل توجهی در پاسخگویی به سؤالات جستجو و عملکرد تکمیل خودکار Gmail شد.

به دلیل این فوریت، مایکروسافت در سال 2019 با سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری با OpenAI شریک شد. همکاری آنها به طور قابل توجهی عمیق تر شده است و کل سرمایه گذاری مایکروسافت بیش از 13 میلیارد دلار تخمین زده می شود (از 1 می 2024). این سرمایه گذاری قابل توجه بر پیگیری تهاجمی مایکروسافت برای تسلط بر هوش مصنوعی تاکید می کند، زمینه ای که برای رقابت با گوگل و حفظ جایگاه تکنولوژیکی آن حیاتی است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : انتشار اطلاعاتی از ایکس باکس بعدی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *