پادویش

ال جی تولیدکننده نمایشگر میکرو ال ای دی اپل واچ می شود

ال جی تولیدکننده نمایشگر میکرو ال ای دی اپل واچ می شود

طبق گزارش‌های اخیر، اپل در حال برنامه‌ریزی برای انتقال اپل واچ از OLED به یک نمایشگر داخلی Micro-LED است. در حالی که این حرکت به طور گسترده گمانه زنی شده است، یک تحلیلگر صنعت نمایش اخیرا تایید کرده است که این انتقال واقعا در حال انجام است.

فرادرس

تغییر اپل به صفحه نمایش میکرو LED برای اپل واچ موضوعی است که در صنعت فناوری بسیار مورد بحث قرار گرفته است. قبلاً توسط مارک گورمن از بلومبرگ گزارش شده بود که اپل قصد دارد از سال 2024 یا 2025 از نمایشگرهای Micro-LED در اپل واچ استفاده کند و قطعات آن به جای شرکت های شخص ثالث مانند سامسونگ یا LG Display طراحی شده باشند.

با این حال، گزارش جدیدی توسط راس یانگ، تحلیلگر صنعت نمایشگر، زمینه بیشتری را به این داستان اضافه می کند و بیان می کند که LG Display تولید قطعات Micro-LED را در نیمه دوم سال 2024 آغاز خواهد کرد و زمان کافی برای تولید پنل ها برای اپل باقی خواهد ماند. حرکت به سمت فناوری Micro-LED می تواند امکان بازتولید رنگ بهتر، کنتراست بهتر و حتی نمایشگرهای روشن تر را در اپل واچ فراهم کند.

در حالی که هنوز مشخص نیست که کدام مدل از اپل واچ برای اولین بار تغییر خواهد کرد، اپل واچ رده بالای اولترا با توجه به مخاطبان هدف و قیمت آن انتخابی منطقی به نظر می رسد. افزایش روشنایی می تواند برای مشتریانی که از ساعت در فضای باز استفاده می کنند نیز سودمند باشد. شایان ذکر است که اپل تنها شرکتی نیست که فناوری Micro-LED را برای پوشیدنی ها در نظر می گیرد، زیرا گزارش اخیر نشان می دهد که سامسونگ نیز به دنبال این فناوری برای پوشیدنی های خود است.

تغییر به فناوری Micro-LED بسیار مهم است و برای تحقق آن به کمک شرکت هایی مانند LG Display نیاز دارد. همانطور که صنعت به تکامل خود ادامه می دهد، جالب است که ببینیم این غول های فناوری چگونه و چه زمانی Micro-LED را در خطوط تولید خود پیاده سازی می کنند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ال جی تولیدکننده نمایشگر میکرو ال ای دی اپل واچ می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *