پادویش

افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم رایگان

افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم رایگان

بسیاری از ما در تمام طول روز به صفحه نمایش خود چسبیده ایم. استفاده از چند ابزار برای کاهش زمان نمایش همیشه کمک می کند و برای چشم و ذهن شما بهتر است. اگر وبلاگ‌ها، مقاله‌ها و داستان‌ها را اغلب در اینترنت می‌خوانید، مطمئناً از بهترین افزونه‌های تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم قدردانی خواهید کرد.

افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم

با استفاده از برنامه‌های افزودنی شخص ثالث، می‌توانید Google Chrome را برای خود مقالاتی با صدای بلند بخوانید. این به ویژه اگر خواننده محتوای طولانی آنلاین هستید یا نسخه PDF کتابی را دارید که در وب‌خوان داخلی Chrome می‌خوانید، مفید است.

علاوه بر این، استفاده از همه این افزونه‌ها رایگان است و توسط توسعه‌دهندگان قابل اعتماد همراه با نظرات عالی کاربران توسعه داده شده است. پس بیایید شروع کنیم.

Read Aloud

Read Aloud یک خواننده متن به گفتار با کاربری آسان برای Google Chrome است. پس از نصب افزونه و روشن کردن آن، شروع به خواندن صفحات برای شما می کند. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید خروجی گفتار را هنگام ارائه رونوشت دنبال کنید. خواندن این رونوشت نیز بسیار ساده تر از وب سایت واقعی است، بنابراین خوانایی را برای شما بهبود می بخشد. در بالای رونوشت، چند کنترل اساسی برای توقف، توقف یا جلو بردن سریع خروجی گفتار دریافت می‌کنید.

افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم رایگان

هنگامی که وارد گزینه های افزونه شدید، می توانید صدا و زیر و بم برنامه افزودنی را تغییر دهید. شما می توانید از میان طیف گسترده ای از صداهای استاندارد مورد استفاده گوگل برای روایت یک متن به زبان های مختلف انتخاب کنید.

علاوه بر این، می توانید سرعت و میزان صدای خروجی صدا را نیز تغییر دهید. اما یک عیب کوچک این است که ما احساس کردیم روایت کمی روباتیک است. کمی بیشتر لمس انسانی قدردانی می شود.

SPEECHIFY TEXT-TO-SPEECH VOICE READER

اگر احساس می‌کردید که افزونه قبلی بسیار ساده است، مطمئناً Speechify را بیشتر دوست خواهید داشت. دیدن این که این پسوند خروجی گفتار را با صدای اسنوپ داگ و گوئینت پالترو ارائه می دهد، جالب بود. همچنین می توانید در ابتدا چند صدای استاندارد دیگر را از جنسیت ها و لهجه های مختلف انتخاب کنید.

علاوه بر این، می‌توانید در ابتدا زبان‌های مختلف را برای شنیدن تمام صداهای مختلف انتخاب کنید. سپس، شما همچنین می توانید سرعت روایت را انتخاب کنید. برای سرعت خواندن می توانید تا 4.5 برابر سرعت دهید. با این حال، یک نکته منفی این است که برای استفاده از برنامه افزودنی باید وارد سیستم شوید.

برای شروع روایت، می‌توانید یک پیوند وب را جای‌گذاری کنید یا یک سند از خودتان آپلود کنید. با این حال، ما احساس کردیم که روند کمی کند است. با این وجود، این نرم‌افزار تبدیل متن به گفتار در روایت متن بیشتر با صداهایی با صدای طبیعی‌تر کار بسیار خوبی انجام داد.

README TEXT-TO-SEECH READER

Readme یکی دیگر از افزونه های قابل اعتماد و با رتبه بالا در Google Chrome است. به جای اینکه پنجره ای را اشغال کنید تا رونویسی روایت را به شما نشان دهد، آن را به شکل یک نوار کناری دریافت می کنید. برخلاف برنامه های افزودنی قبلی، برای استفاده از برنامه افزودنی نیازی به ورود به سیستم ندارید. هنگامی که خروجی گفتار را شروع می‌کنید، متن را می‌بینید که هم در مقاله منبع و هم در رونوشت برجسته شده است.

افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم رایگان

علاوه بر این، ما همچنین دوست داریم که چگونه پسوند به طور خودکار متن موجود در رونوشت را به پاراگراف ها و عناوین مختلف مانند مقاله منبع جدا می کند. مانند Read Aloud، می‌توانید طیف وسیعی از صداها را طبق روایت استاندارد زبان‌های مختلف توسط گوگل و مایکروسافت انتخاب کنید. شما ابزارهای سریعی برای پرش بین پاراگراف های مختلف دریافت می کنید.

تمام ابزارهایی مانند تغییر سرعت، حجم و گام نیز وجود دارد. با این حال، یک ویژگی اضافی که ما در این افزونه مشاهده کردیم این است که به شما امکان می دهد بین حالت های روشن و تاریک برای رونویسی جابجا شوید و همچنین می توانید بین تم های مختلف انتخاب کنید. برای دانلود رایگان افزونه می توانید از لینک استفاده کنید.

PERICLES  (اسکرین خوان متن به گفتار)

در این لیست از بهترین افزونه های تبدیل متن به گفتار کروم، ممکن است تا کنون متوجه یک ویژگی مشترک شده باشید. این است که همه افزونه ها دارای رونوشت هستند تا آنچه را که برای شما خوانده می شود به شما نشان دهد. در حالی که ممکن است برخی از ما آن را مفید بدانیم، برخی از شما ممکن است احساس کنید که کمی اضافی است و فضای زیادی را در منطقه وب سایت اشغال می کند. اگر شما هم نظر اخیر را دارید، پریکلس را بررسی کنید.

افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم رایگان

Pericles یک افزونه ساده تبدیل متن به گفتار برای گوگل کروم است. هنگامی که آن را نصب و فعال می کنید، وب سایت را از طریق یک کادر پاپ آپ کوچک برای شما می خواند و چند کنترل اساسی برای توقف یا پرش به بخش های بعدی مقاله دریافت می کنید. یکی از ویژگی‌هایی که ما کاملاً از آن استقبال می‌کنیم این است که شما می‌توانید یک PDF را نیز آپلود کنید.

جدای از آن، کنترل‌های استانداردی که به شما امکان می‌دهند زبان، صدا، سرعت و حجم متن گفتاری را تغییر دهید، همگی وجود دارند. همچنین می‌توانید گزینه‌های برجسته‌سازی متن را برای متن منبع نیز تغییر دهید. به طور کلی، ما این افزونه را کاملاً دوست داریم و می توانید آن را به صورت رایگان در گوگل کروم دانلود کنید.

NATURALREADER AI : تبدیل متن به گفتار

تبدیل متن به گفتار با هوش مصنوعی NaturalReader در این لیست جای می گیرد و به ما امکان می دهد ببینیم در مورد چیست.

امروزه شاهد رشد چشمگیر هوش مصنوعی هستیم. به نظر می رسد که این روند در حال حاضر برای توسعه دهندگان مورد استفاده قرار گیرد. ما تعداد زیادی از محصولات هوش مصنوعی را دیده‌ایم وهر فهرستی بدون استفاده از ابزاری که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند ناقص است.

تمرکز این ابزار این است که صداها واقعی تر و شبیه انسان به نظر برسند. از این رو، آنها ادعا می کنند که از هوش مصنوعی برای انجام این کار استفاده می کنند. ما کاملاً تحت تأثیر همان قرار گرفتیم و به جرأت می‌توان گفت که روایت در مقایسه با سایر پسوندهای فهرست، واقعی‌تر و دلپذیرتر به نظر می‌رسید.

افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم رایگان

علاوه بر این، مانند سایر افزونه های موجود در لیست، دارای ویژگی هایی برای افزایش سرعت گفتار و صدا و تغییر گزینه های برجسته است. ما همچنین دوست داریم که برنامه افزودنی چگونه طراحی شده است و چگونه می‌توانید کنترل‌های پخش را در وب‌سایت جابه‌جا کنید.

این لیست ما از بهترین افزونه های تبدیل متن به گفتار برای Google Chrome بود. با این حال، اگر سؤال دیگری دارید، می توانید به بخش سؤالات متداول زیر نگاهی بیندازید.

 

سوالات متداول در مورد تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم

  1. آیا گوگل کروم قابلیت تبدیل متن به گفتار داخلی دارد؟

خیر، کروم قابلیت تبدیل متن به گفتار داخلی ندارد.

 

  1. آیا می توانید افزونه های تبدیل متن به گفتار را در کروم برای اندروید و آیفون نصب کنید؟

متأسفانه، نمی‌توانید افزونه‌های شخص ثالث را برای گوگل کروم در دستگاه‌های اندروید و iOS نصب کنید.

 

اجازه دهید گوگل کروم برای شما بخواند

امیدواریم این فهرست به شما کمک کرده باشد تا برخی از بهترین افزونه‌های تبدیل متن به گفتار را برای Google Chrome پیدا کنید. بنابراین، دفعه بعد که از پیمایش در صفحات وب در Google Chrome خسته شدید، به سادگی از این برنامه‌های افزودنی استفاده کنید و اجازه دهید Google Chrome صفحات وب را برای شما بخواند. هر وبلاگ طولانی اکنون یک پادکست است!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : افزونه تبدیل متن به گفتار در گوگل کروم رایگان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *