پادویش

افزایش فروش گوشی های هوشمند

افزایش فروش گوشی های هوشمند

شرکت بین المللی تولید نیمه هادی (SMIC) بزرگترین سازنده تراشه در چین اخیرا گزارش مالی حسابرسی نشده خود را برای سه ماهه چهارم سال 2022 منتشر کرده است. طبق این گزارش، درآمد SMIC برای سال 2022 از 7.2 میلیارد دلار گذشت که نسبت به سال گذشته 34 درصد افزایش داشته است. حاشیه ناخالص به رکورد 38 درصد افزایش یافت. این شرکت نرخ رشد سالانه بیش از 30 درصدی را برای دو سال متوالی 2021 و 2022 گزارش کرده است. این شرکت اعلام کرد که ویفرهای تلفن همراه 27 درصد از کل درآمد ویفر خود را تشکیل می دهد و تا پایان سال 2022 توانسته است افزایش یابد. ظرفیت ماهانه آن برای ویفرهای 8 اینچی به 714 هزار واحد و میزان استفاده از ظرفیت سالانه 92 درصد است.

علیرغم تحریم‌های کوبنده ایالات متحده بر صنعت نیمه‌رساناهای چین و اقتصاد نزولی، این شرکت توانست در سال 2022 رکورد فروش داشته باشد. بسیاری از عوامل خارجی پیچیده از جمله جنگ فناوری ایالات متحده و چین که می تواند بر صنعت نیمه هادی تأثیر منفی بگذارد.

برای سه ماهه اول سال 2023، این شرکت انتظار کاهش مداوم 10٪ تا 12٪ در درآمد را دارد. پیش بینی حاشیه ناخالص بین 19 تا 21 درصد است که تقریباً 19 درصد کمتر از سال قبل است. انتظار می‌رود درآمد سالانه برای سال 2023 نسبت به سال قبل با درصد پایینی از نوجوانان کاهش یابد و انتظار می‌رود حاشیه ناخالص حدود 20 درصد باشد.

SMIC و شرکت‌های تابعه آن یکی از پیشروترین کارخانه‌های ریخته‌گری نیمه‌هادی در جهان هستند و در قابلیت‌های تولید، مقیاس و خدمات جامع در چین پیشرو هستند. این شرکت خدمات ریخته گری نیمه هادی و فناوری را به مشتریان جهانی در فناوری های گره فرآیندی 0.35 میکرون تا FinFET ارائه می دهد.

SMIC در حال حاضر در مرحله توسعه است و در حال انجام سرمایه گذاری های مستمر بالا برای افزایش ظرفیت تولید خود است. مخارج سرمایه ای شرکت در سال 2022 به 6.35 میلیارد دلار رسید. تا پایان سال، این شرکت تولید را در کارخانه خود در شنژن آغاز کرده بود و وارد فاز تولید آزمایشی در کارخانه جینگ چنگ شده بود. SMIC قبلاً ساخت پوسته اصلی کارخانه لیانگانگ را تکمیل کرده و کار ساخت کارخانه جدید در Xiqing را آغاز کرده است.

بیشتر بخوانید  شرکت One Plus و اولین گوشی آن به نام One Plus One

تولید انبوه در SMIC Jingcheng به دلیل تاخیر در دریافت تجهیزات گلوگاه چند ماه به تعویق افتاد. اگرچه این شرکت دلیل تأخیر را اعلام نکرده است، اما کارشناسان حدس می‌زنند که تحریم‌های مداوم آمریکا، دستیابی به ماشین‌های نیمه‌رسانای مهم را برای این شرکت دشوار کرده است.

در سال 2020، ایالات متحده SMIC و سایر شرکت های نیمه هادی چینی را به لیست موجودیت خود اضافه کرد، که اساساً یک لیست سیاه تجاری ایالات متحده است. از سال 2020 تا به امروز، واشنگتن در تلاش است تا به شدت جلوی پیشرفت چین در صنعت نیمه هادی ها را بگیرد زیرا می ترسد این غول فناوری آسیایی به یک رهبر جهانی در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، نظامی و محاسبات کوانتومی تبدیل شود. دولت بایدن نه تنها شرکت‌های آمریکایی را از صادرات فناوری، تجهیزات، پرسنل و خدمات جانبی به شرکت‌های نیمه‌رسانای چینی منع کرد، بلکه از متحدانی مانند ژاپن و هلند برای تحریم تراشه‌سازان چینی استفاده کرد.

چین بزرگترین بازار نیمه هادی جهان است و تقریباً یک سوم فروش جهانی را به خود اختصاص داده است. صنعت نیمه هادی نقشی حیاتی در بخش فناوری کشور ایفا می کند و تقریباً 30 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. با این حال، این کشور در این زمینه خودکفا نیست، زیرا برای فناوری و تجهیزات پیشرفته به شدت به کشورهای خارجی وابسته است.

اگرچه SMIC با رهبران جهانی مانند TSMC تایوان و سامسونگ کره جنوبی رقابت می کند، اما هنوز هم نسل ها از نظر فناوری عقب است. SMIC اکنون روی تحقیق و توسعه و گسترش کارخانه های خود کار می کند تا از رقبای خود پیشی بگیرد. این شرکت تنها در سه ماهه چهارم سال 2022، 197.5 میلیون دلار در تحقیقات سرمایه گذاری کرده است و افزایش 14.7 درصدی در هزینه تحقیق و توسعه را گزارش کرده است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : افزایش فروش گوشی های هوشمند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *