اعطای نشان علم‌وصنعت به همراه اول

اعطای نشان علم‌وصنعت به همراه اول

گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران درباره آیین تجلیل از نام‌آوران، پژوهشگران و فناوران نمونه دانشگاهی در جشنواره پژوهش و فناوری عصر امروز، دوشنبه 20 آذر 1402، در سالن همایش‌های بین‌المللی امام رضا (ع) دانشگاه علم و صنعت ایران با حضور وزرای “علوم تحقیقات و فناوری” و “صنعت، معدن و تجارت”، و همچنین “رییس سازمان صدا و سیما” برگزار شد.

در این رویداد، شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان “برگزیده شایسته حوزه تعاملات صنعتی” تقدیر شد و به مناسبت این موضوع، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران لوح و “نشان علم و صنعت” را دریافت کرد.

در بخشی از سخنرانی خود، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محمدعلی زلفی گل، که یکی از سخنرانان این رویداد بود، اظهار کرد: برای دستیابی به جهش علمی در کشور، سعی کردیم از ظرفیت برنامه توسعه هفتم استفاده کنیم و احکامی را در این برنامه پیشنهاد دادیم که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و اجرای آنها به پژوهشگران کمک می‌کند تا بتوانند در فعالیت‌های پژوهشی خود گسترده‌تر عمل کنند.

همچنین، در بخشی دیگر از سخنرانی خود، رییس دانشگاه علم و صنعت، محمد انبیا، به مناسبت برگزاری این رویداد، اظهار کرد: توسعه تعاملات صنعتی در دانشگاه نسبت به سال قبل ۱۰۰ درصد رشد داشته و مبلغ قراردادهایی که تا به این لحظه منعقد شده، به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که یک رکورد قابل توجه نسبت به سال‌های گذشته به حساب می‌آید.

به گفته هیات انتخاب، انتخاب همراه اول به دلیل “اطمینان از کوشش‌های مجدانه دانشگاه در پاسخگویی به مسائل و بومی‌سازی فناوری‌های موردنیاز صنعت تلکام” صورت گرفته است.

میزان سرمایه‌گذاری همراه اول در حوزه پژدر جهت پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی، به ویژه در حوزه فناوری‌های نوین، نشان می‌دهد که “پژوهش” در کشور مورد توجه است. این رویکرد در اعطای حمایت‌های پژوهشی (گرنت) به پایان‌نامه‌های مرتبط با حوزه‌های مرکز تحقیق و توسعه همراه اول نیز مشاهده شده است، که در گذشته برای تشویق دانشجویان و بهره‌مندی از توانمندی اساتید ارائه شده است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اعطای نشان علم‌وصنعت به همراه اول

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *