آنتی ویروس پادویش

اعتراض خریداران شاهین سایپا بخاطر تحویل ندادن خودرو

اعتراض خریداران شاهین سایپا به عدم تحویل خودروها

گروه خودروسازی سایپا در ماه های اخیر، فرایند تحویل خودرو به خریداران شاهین را با سرعت کندی انجام می دهد. بسیاری از افرادی که در پاییز سال گذشته در پیش فروش این خودرو شرکت کرده بودند، هنوز نتوانسته اند خودروی خود را تحویل بگیرند. درخواست کنندگان سامانه یکپارچه نیز که خواهان سایپا شاهین بوده اند، اکثراً تحویلی در پاییز و زمستان 1403 را دیده اند. روند کند سایپا در تحویل خودرو به مشتریان موجب اعتراض خریداران شاهین سایپا در فضای مجازی شده است. بسیاری از مشتریان از رسانه ها درخواست پیگیری این مسئله را داشته اند.

سایپا شاهین را برای مشتریان تحویل نمی دهد در حالی که این خودرو تقاضای چندانی در بازار ندارد. تعداد افراد خواهان خرید سایپا شاهین نسبت به خودروهایی مانند دناپلاس و تارادنده ای کمتر است.
برای مثال زمستان سال گذشته این خودرو در بورس عرضه شد اما از میان 4000 دستگاه شاهین عرضه شده ، تنها 1500 نفر خواهان خرید آن شدند. تقاضای کم بود که این خودرو از شمول قرعه کشی خارج شد. همچنین در نوبت 1 و 2 سامانه یکپارچه نیز در اختیار مشتریان قرار داشت پس ظرفیت تولید شاهین وجود دارد. اما روند تولید و تحویل آن با تاخیر همراه است و بسیاری از خودروهای ثبت نام شده هنوز تحویل نشده اند.

اعتراضات خریداران شاهین سایپا تاثیر منفی بر روی وجهه این شرکت خواهد گذاشت.

بر اساس متون اعتراضی خریداران شاهین سایپا در فضای مجازی، بخش عمده ای از عدم تحویل ها مربوط به پیش فروش انجام شده در پاییز 1401 می شود. در آن زمان سایپا 173 میلیون تومان از مشتریان شاهین پیش فروش دریافت کرده بود. تاریخ تحویل خودروها خرداد و اردیبهشت 1402 بود اما تاکنون تحویل داده نشده اند. سایپا برای برخی از این خریداران دعوتنامه تکمیل وجه هم صادر کرده اما هنوز خبری از تحویل نیست.

سایپا تا سوم مرداد 1402 هیچ پاسخی به تعلل در فرایند تولید و تحویل شاهین نداده است. نامشخص است مشکلات تولیدی چیست چون حتی خریداران کوییک و ساینا هم باید تا پایان سال منتظر تحویل بمانند. با توجه به بدقولی های سایپا در تحویل شاهین، مشتریان اعتمادی به پیش فروش های این خودروساز نخواهند داشت.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نظرات در مورد : اعتراض خریداران شاهین سایپا بخاطر تحویل ندادن خودرو

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. خدا لعنت کنه باعث وبانی این همه مشکلات..خدالعنت کنه1000بار این مدیریت بی لایق ودزد وبی کفایت این شرکت لعنتی خدا لعنت کنه تیموری الدنگ وبی وجدان ماشین زیر پامو30میلیون ارزون تر فروختم ریختم تو جیب این دزد ای بی پدرومادر…خدایا خدایا که ای ازشر این وضعیت راحت میشیم هیچ مسئولی نیست پاسخگو ما باشه.؟؟

  2. واقعا ثابت کردید که چقدر بی اعتبار هستید…
    برای مسئولان بی لیاقت که اعتبار و آبرو ارزشی نداره…
    حرفی نیست…نمونده…
    مقصر خودمونیم …

  3. خدا مرگ و لعنت کنه کسی که باعث شد من از این شرکت خرید کنم.همان وزیر دروغگو که میگفت دوهفته ما این طرح یکپارچه اول را می دهیم.خدا لعنت کنه مدیرعامل سایپا تیموری که حیف بهش بگید آقا تیموری..اون زمان به ما فشار آوردن که طی ۳روز ما کل مبلغ پول شاهین را به حساب این شرکت نفرین شده بریزم.منم مجبور شدم ماشین زیرپام ۶۰میلیون زیر قیمت بفروشم در عوض فکر می کردم و به اون وزیر الدنگ اعتماد مردم که ماشین ما را ۲ هفته می دهند.الان ۵ماه پول کامل را از ما گرفتن هیچ کس پاسخگو نیست.کجای دنیا میان ۶ماه جلوتر پول خودرو را از مشتری می گیرند. و جالبتر هیچ کس هم پاسخگو نیست.تین اولین و اخرین باریست از این شرکت لعنت شده خرید کردم.لامصب حداقل اصل پولمونر را بدیم سود مشارکت هم توی سرتون بخوره که بتوانم برم از بازار آزاد خرید کنیم