اعتبار واکسن کرونای روسی توسط سازمان نظام پزشکی کشور رد شد

واکسن روسی کرونا

به گزارش زوم تک به نقل از بهار نیوز مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور اعلام کرد تمامی واکسن های وارداتی باید تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را به همراه تاییدیه سازمان غذا و داروی کشور داشته باشد ، براساس این گزارش وی اعلام کرد مسئولیت واردات هر واکسنی و تزرین آن به عهده وزارت محترم بهداشت می باشد .

حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی درباره واردات واکسن روسی کرونا اعلام کرد که این واکسن تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را نداشته و از نظر سازمان نظام پزشکی هر واکسنی که به کشور عزیزان وارد می شود علاوه بر تاییدیه سازمان غذا و دارو باید تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشد.وی افزود ما از روز اول اعلام کرده ایم که هر واکسنی که وارد کشور می شود اگر این دو شرط را داشته باشد قابل استفاده و مورد تایید می باشد ، اگر به دنبال واردات واکسن خارج از کشور باشیم این دو خصوصیت را باید داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه واکسن روسی کرونا تنها مورد تایید سازمان غذا و داروی کشور است و تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را ندارد، پس اگر واکسنی یکی از این دو خصوصیتی که اشاره کردید را نداشته باشد آیا می توان به کشور وارد کرد، گفت: وزارت بهداشت ایران به عنوان مرجع اعلام این موضوع است و مسوولیتش را هم قاعدتا می‌پذیرد و کاری به نظام پزشکی کشور ندارد. نظام پزشکی یک سازمان غیرحاکمیتی پزشکان است. مسوولیت هر نوع واردات واکسن و تزریق آن با وزارت بهداشت است و طبیعتا کسانی که نخواهند واکسن مصوبه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشند مسوولیتش را باید بپذیرند و بقیه هم این واکسن را تزریق کنند.
کرمانپور در واکنش به اینکه برای پزشکان نظر سازمان نظام پزشکی در مورد واکسن وارداتی مهم است، گفت: بیانیه‌ای در این خصوص آماده می‌کنیم و طی روزهای آینده نظر سازمان را اعلام خواهیم کرد. ما معتقدیم باید واکسن کرونا دو خصوصیت مورد اشاره را داشته باشد.
وی درباره آخرین وضعیت واردات واکسن کرونا از سوی سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: سازمان نظام پزشکی کشور نامه ای به رییس جمهور نوشت که رییس جمهور دستور موکد دادند وزارت بهداشت اجازه دهد ما هم در واردات واکسن به آنها کمک کنیم. نامه‌ای هم به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت نوشتیم که وزیر تلویحا عنوان کردند که واردات واکسن از سوی سازمان نظام پزشکی مشکلی ندارد ولی به صورت کتبی تا این لحظه نامه‌ای از سوی وزارت بهداشت دریافت نکرده‌ایم که مجوز برای واردات بدهند ولی ما اقداماتی انجام داده ایم و منابع را شناسایی کردیم به مجرد اینکه وزارت بهداشت اجازه دهد ما اقدام به واردات می‌کنیم البته تا وزارت بهداشت مجوز واردات ندهد منابع خود را برای واردات واکسن کرونا اعلام نمی‌کنیم.

بیشتر بخوانید  با خوردن غذای بیرون کرونا نمی‌گیریم

منبع بهار نیوز

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اعتبار واکسن کرونای روسی توسط سازمان نظام پزشکی کشور رد شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *