چگونه می توان از ویژگی های یک کروم بوک به صورت آفلاین استفاده کرد ؟

کروم بوک

کروم بوک :برخلاف تمام انتقادهای موجود ، یک کروم بوک به طور شگفت آوری می تواند برای استفاده ی آفلاین مفید واقع شود . کلید استفاده ی آفلاین از یک کروم بوک ، اطمینان از آماده بودن نرم افزارها و اطلاعات شماست .

کروم بوک
کروم بوک

مطمئنا یک کروم بوک به صورت آنلاین ، کارآمدتر خواهد بود ، ولی این امر ، مربوط به تمامی سیستم های کامپیوتری می باشد و تنها مختص کروم بوک نیست . به عبارتی حالت آفلاین یک کروم بوک این امکان را به شما می دهد که در یک راه زیرزمینی ، پرواز را تجربه کنید !

  • برنامه های جدید Chrome را نصب کنید

برنامه های جدید Chrome ، که با نام ” Packaged apps ” شناخته شده اند ، در ابتدا برای حالت آفلاین طراحی شده اند . این برنامه ها را می توان از Chrome web store تهیه کرد که شامل HTML ، جاوا اسکریپت و سایر تکنولوژی های وب سایتی در یک پکیج دانلودی می شوند . این برنامه ها به طور کلی به طور پیش فرض با هماهنگ سازی با اینترنت در حالت آفلاین اجرا می شوند . اگر این برنامه ها نتوانند خود را با اینترنت هماهنگ سازی کنند ، از آخرین اطلاعات همگام شده در آنها استفاده خواهند کرد و اطلاعات جدید را بلافاصله بعد از اتصال بعدی به اینترنت به دست خواهند آورد .

برنامه ی Google Keep ، مثال خوبی از این پکیج می باشد . این برنامه ی نوشتاری می تواند روی دسکتاپ سیستم عامل کروم اجرا شود . این برنامه را در حالتی که به اینترنت متصل نیستید باز کنید و مشاهده می کنید که تمام یادداشت های شما را درست به همان صورت که آنلاین هستید ، نشان خواهد داد . استفاده ی شما از این برنامه رایگان می باشد ( نوشتن یادداشت جدید و ویرایش یادداشت های قبلی )

وقتی شما دوباره به اینترنت متصل می شوید ، این برنامه تمام تغییرات صورت گرفته را با گوگل هماهنگ می کند . برنامه های دیگر موجود در این پکیج هم به همین صورت کار می کنند . برای مثال برنامه های Any.do و Wunder list هم لیست آفلاینی را ارائه می دهند که به همین صورت عمل می کند .

برخی برنامه ها این اجازه را می دهند که به صورت آفلاین ، با فایل ها هم کار کنید . برای مثال Caret یک برنامه ی گرافیکی متنی است که به شما اجازه می دهد تا با فایل های ذخیره شده روی کامپیوتر خود نیز کار کنید و آنها را ویرایش کنید .

برای تهیه لیستی کامل از ”  Packaged apps ” ، به وب سایت chrome web store رفته و نگاهی به قسمت for your desktop section بیندازید .

کروم بوک
کروم بوک
  • دانلود کنید و با فایل ها کار کنید

کروم بوک شما دارای انواع مختلفی از برنامه ها برای استفاده از برنامه های دیداری و شنیداری می باشد . برای مثال شما می توانید فایل های ویدویی و صوتی را دانلود کرده و به طور آفلاین آنها را ببینید و گوش کنید و همچنین PDF و یا عکس را دانلود کرده و آنها رابه طور آفلاین مشاهده کنید . ( البته در ایران در اغلب از این روش استفاده می شود ! )

  • راه اندازی برنامه های قدیمی نرم افزارهای آفلاین
بیشتر بخوانید  نحوه بررسی حافظه ذخیره سازی در کروم بوک

حالت جدید نرم افزارهای کروم ، تجربه ی بهتری را به شما پیشنهاد خواهد کرد ، ولی گوگل تمام برنامه های قدیمی خود را به این نرم افزارهای جدید انتقال نداده است . برخی سرویس های گوگل و نرم افزارهای شخص سوم ، هنوز به راه اندازی آنها به روش اصلی احتیاج دارند .

Gmail : برنامه ی آفلاین جی میل ( Gmail offline app ) را از وب سایت chrome web store دانلود کرده و نصب کنید . این برنامه به طور اتوماتیک ایمیل های جدید را در پیش زمینه ، هماهنگ سازی خواهد کرد . شما هنگامیکه به اینترنت وصل نیستید می توانید ایمل های خود را بخوانید و یا ایمیل جدیدی بنویسید و در اولین فرصتی که به اینترنت متصل شدید ، آن را ارسال نمایید . قابل ذکر است که برنامه ی آفلاین جی میل جدا از برنامه استاندارد آن است و دارای ظاهری متفاوت می باشد.

Google calendar: نرم افزار Google calendar را نصب کنید . بر روی عکس چرخ دنده در وبسایت این برنامه کلیک کنید و سپس قسمت offline را انتخاب کنید تا پشتیبانی به صورت آفلاین برای آن ایجاد شود . سپس شما می توانید وبسایت Google calendar  را مشاهده کرده و رویداد تقویم خود را حتی وقتی که به اینترنت متصل نیستید ببینید .

Kindle : برنامه ی kindle cloud reader آمازون را نصب کنید و آن را اجرا کنید . این برنامه اجازه ی دسترسی به صورت آفلاین را برای شما فراهم می کند ، بنابراین شما می توانید کتاب های الکترونیکی را دانلود کرده و با این برنامه ، به صورت آفلاین آنها را مطالعه کنید .

  • از یک دسکتاپ لینوکس استفاده کنید

اگر شما یک کاربر قدرتمند هستید ، می توانید تجارب بیشتری از ویژگی های آفلاین را با نصب یک سیستم کامل لینوکس ، بهره ببرید .

نصب این سیستم عامل به شما اجازه ی دسترسی به دسکتاپ لینوکس و یا عملکرد نهایی برنامه ها را در حالت آفلاین به شما می دهد ، البته با قرار دادن کروم بوک در حالت developer .

این گزینه برای کاربران معمولی کروم بوک کارایی نخواهد داشت ، ولی حرفه های لینوکس که می خواهند دسترسی کامل به محیط لینوکس را در حالت آفلاین داشته باشند ، قدر این گزینه را خواهند دانست .

در آینده ، نرم افزارهای دیگر کروم هم باید پروسه ی کار به صورت آفلاین را طی کنند ، زیرا داشتن حالت های مختلف برای Gmail یا Google calendar ، تجربه های ایده آلی را فراهم نخواهد کرد .

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه می توان از ویژگی های یک کروم بوک به صورت آفلاین استفاده کرد ؟

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *