پادویش

ارسال 10 هزار استارلینک جدید به اوکراین

ارسال 10 هزار استارلینک جدید به اوکراین

معاون نخست وزیر اعلام کرد، “تمام مسائل مالی” در مورد اتصال اینترنت ماهواره ای Starlink در اوکراین حل شده است و بیش از 10000 پایانه جدید به زودی به آنجا می روند. در همین حال، SpaceX با میلیونمین مشترک Starlink خود، 2.5 برابر بیشتر از تعداد در ماه می، به خود می بالید. به گفته Mykhailo Fedorov از اوکراین، تمام مشکلات تامین مالی اینترنت ماهواره ای Starlink در این کشور توسط SpaceX حل شده است و شرکت ایلان ماسک 10000 کیت دیگر را برای افزودن به 22000 پایانه که قبلاً به اوکراین ارسال کرده است ارائه خواهد کرد. این احتمالاً 100 میلیون دلاری را که ایلان ماسک به آن اشاره کرد که تا پایان سال برای سرویس اینترنت ماهواره‌ای اوکراین خرج می‌شود، جمع می‌کند، زمانی که او از پنتاگون درخواست کمک کرد تا برگه 2023 را انتخاب کند که به گفته او می‌تواند بالغ بر 380 میلیون دلار اضافی باشد.

فرادرس

SpaceX و Musk به سرعت به مشکلات واکنش نشان می دهند و به ما کمک می کنند. ماسک به ما اطمینان داد که به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد. زمانی که ما یک خاموشی قدرتمند داشتیم، من در آن روز به او پیام دادم و او لحظه ای واکنش نشان داد و قبلاً مراحلی را ارائه کرده است. او شرایط را درک می کند.

بعداً، ایلان ماسک در توییتی نوشت: «لعنتی، حتی اگر استارلینک هنوز هم ضرر می‌کند و شرکت‌های دیگر میلیاردها دلار مالیات‌دهنده دریافت می‌کنند، ما فقط بودجه دولت اوکراین را رایگان ادامه می‌دهیم» و ظاهراً به این کار ادامه داده است.

در همین حال، اسپیس ایکس به دستیابی به اولین میلیون مشترک اینترنت ماهواره‌ای خود افتخار کرد، که رشد بسیار شگفت‌انگیزی است، با توجه به اینکه در آخرین آمار حدود نیم سال پیش، تنها از 400000 مشترک فراتر رفته بود. این رشد بی‌سابقه با کاهش سرعت دانلود استارلینک همراه شد، زیرا افراد بیشتری به استفاده از اتصالات مشابه رفتند، و برای پرکارترین کاربران اینترنت ماهواره‌ای نامحدود تاکنون، یک سقف داده سخت ارائه شد.

برای مدت کوتاهی، ایلان ماسک شکایت داشت که ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای به اوکراین، SpaceX را در معرض حملات سایبری یا بدتر از آن قرار می‌دهد، زیرا به طور فزاینده‌ای از پایانه‌های Starlink برای اهداف نظامی و غیرنظامی استفاده می‌کند. عملیات استارلینک در اوکراین در واقع بدون خطر نیست، زیرا روز گذشته یک وبلاگ نویس نظامی روسی ادعا کرد که یک سازنده تسلیحات محلی یک رادار شناسایی ترمینال استارلینک را توسعه داده است که به زودی در میدان آزمایش خواهد شد، بنابراین اتصال ماهواره‌ای ممکن است در آنجا در معرض تهدید بیشتری قرار گیرد. در ماه های زمستان، حداقل ماه های مورد استفاده برای مقاصد نظامی.

حملات موشکی روسیه به شبکه انرژی و زیرساخت‌های غیرنظامی اوکراین که در اکتبر آغاز شد، به طور فزاینده‌ای بر اتصال تلفن همراه و اینترنت نیز تأثیر می‌گذارد، بنابراین فدوروف خاطرنشان کرد که «هیچ جایگزینی برای اتصالات ماهواره‌ای وجود ندارد» زیرا این کشور در حال آماده‌سازی برنامه‌های اضطراری برای زمستان:

ما حاضریم یک ماه بدون برق با حداقل شبکه موبایل و پیامک زندگی کنیم. در مورد اینترنت، ما Starlinks زیادی داریم، اما نکته کلیدی این است که ما برای یک محموله دیگر که برای تثبیت اتصال در شرایط بحرانی استفاده خواهد شد، اشاره کردیم.

فدوروف اشاره کرد که این محموله های جدید 10000 پایانه استارلینک ممکن است با مشارکت مالی کشورها در اتحادیه اروپا نیز امکان پذیر شده باشد، و فقط اضافه کرد که “در حال حاضر همه مسائل مالی حل شده است”، حداقل تا بهار که اوکراین ممکن است نیاز به بودجه اینترنت ماهواره ای اضافی.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ارسال 10 هزار استارلینک جدید به اوکراین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *