ارزش گوگل از 2 تریلیون دلار عبور کرد

ارزش گوگل از 2 تریلیون دلار عبور کرد

در حال حاضر شرکت های فعال در صنعت فناوری سعی دارند با هوش مصنوعی بر ارزش دارایی های خود بیافزایند و درآمد بیشتری را در این عرصه نسبت به رقبا کسب کنند.

شرکت آلفابت برای اولین بار در روز جمعه به طور قاطعانه ای بالاتر از ارزش بازار 2 تریلیون دلاری بسته شد، زیرا گزارش درآمدهای قدرتمند به سرمایه گذاران اطمینان داد که شرکت مادر گوگل یک بازیگر اصلی در هوش مصنوعی خواهد بود. سهام با 10 درصد افزایش به 171.95 دلار رسید که بزرگترین جهش یک روزه آن از ژوئیه 2015 است که منجر به ارزش 2.15 تریلیون دلاری شد. این پیش پرداخت تقریباً 200 میلیارد دلار به ارزش بازار شرکت اضافه کرد و یکی از بزرگترین ارزش افزوده های یک روزه در تاریخ بازار سهام را ایجاد کرد. در مقایسه با رشد 5.3 درصدی شاخص نزدک 100، سهام امسال 23 درصد افزایش یافته است.

نقطه عطف 2 تریلیون دلاری نتایج این شرکت را دنبال کرد، جایی که درآمد از قدرت واحد رایانش ابری آن بیش از انتظارات بود. تقاضای ابری با رشد هوش مصنوعی تقویت شد، در حالی که آلفابت نیز با معرفی سود سهام و اعلام برنامه بازخرید 70 میلیارد دلاری، سرمایه‌گذاران را خوشحال کرد.

وین کافمن گفت: “Alphabet به طرز فوق العاده ای خوب مدیریت می شود، جریان نقدینگی رایگان آن کاملاً شگفت انگیز است و بودجه R&D هنگفتی دارد، بنابراین در حالی که هیچ کس نمی داند چه شرکتی بهترین محصولات هوش مصنوعی را خواهد داشت، شرط بندی در برابر آن سخت است.” ، تحلیلگر ارشد بازار در خدمات مالی فونیکس.

در حالی که سهام در سال 2021 به صورت روزانه از سطح 2 تریلیون دلار عبور کرد و بار دیگر در اوایل این ماه، این اولین بار است که آلفابت بالاتر از آن بسته می‌شود. انجام این کار آن را در قلمرو کمیاب قرار می دهد، تنها شرکت اپل، مایکروسافت، عربستان سعودی آرامکو و انویدیا از این آستانه فراتر رفته اند. انویدیا  به دلیل تقاضای زیاد برای تراشه‌های هوش مصنوعی خود در اوایل سال جاری از ۲ تریلیون دلار فراتر رفت، در حالی که شرکت Amazon.com با ۲ تریلیون دلار فاصله چندانی ندارد.

مسیر رسیدن به 2 تریلیون دلار تا حدودی دشوار بوده است. سهام در میان برخی از انتقادات شدید در مورد عرضه‌های هوش مصنوعی این شرکت نوسان داشته است و قبل از آخرین گزارش، برخی از سرمایه‌گذاران توانایی آن را برای رقابت با شرکت‌هایی مانند OpenAI در این حوزه حساس با وجود هزینه‌های سنگین سال‌ها در این زمینه، زیر سوال برده بودند.

بیشتر بخوانید  پیج رنک گوگل آپدیت شد

گوگل ارزشمندتر شد

علاوه بر این، سهام همچنان چیزی شبیه به معامله به نظر می رسد. سهام حدود 23.5 برابر سود تخمینی معامله می شود، که آن را در میان ارزان ترین ها در میان به اصطلاح Manificent Seven قرار می دهد. این سهام همچنین با تخفیف نسبت به نزدک 100 معامله می شود و تنها کمی بالاتر از میانگین 10 ساله خود است.

در دیگر خبرها گوگل در تدارک گوشی جدید پیکسل 9 خود است که در دو یا سه مدل اواخر سال 2024 معرفی و عرضه می شود. به تازگی اطلاعات جدیدی از این گوشی هوشمند منتشر شد.

در آخرین نسخه بتای برنامه Google (نسخه 15.14.34.29)، کدهایی پیدا شده است که برای اولین بار نام دستگاه پیکسل 9 را ذکر کرده است. این مراجع در فایل‌هایی که احتمالاً به جادوگر راه‌اندازی «دستیار Google» برای گوشی پیکسل آینده متصل هستند، کشف شده‌اند. علاوه بر این، یک فایل انیمیشن JSON همراه با آن وجود دارد، اگرچه به صراحت به دستگاه ها اشاره نمی کند.

با این حال، بدیهی است که گوگل به طور فعال روی پیکسل 9 کار می کند. شایعات تاکنون حاکی از چندین تغییر در این سری هستند که مهم ترین آنها امکان معرفی سه دستگاه جدید توسط گوگل است. به نظر می رسد گوگل ممکن است پیکسل 9 پرو کوچکتر و جیب پسند را در کنار پیکسل 9 استاندارد و پیکسل 9 پرو XL بزرگتر معرفی کند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ارزش گوگل از 2 تریلیون دلار عبور کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *