ابزار ChatGPT در راه آیفون

ابزار ChatGPT در راه آیفون

اپل همچون دیگر برندهای مطرح فناوری سعی دارد هوش مصنوعی را به محصولات خود بیاورد. از جمله آنها باید به ChatGPT یا چت بات هوش مصنوعی اشاره کرد.

اپل مدتی است که روی هوش مصنوعی کار می‌کند و انتظار می‌رود در WWDC 2024 اعلام شود. ویژگی‌های بالقوه شامل مرور با هوش مصنوعی در سافاری، سیری هوشمندتر و سیستم روی دستگاه برای چت‌های هوش مصنوعی است.

به نظر می رسد اپل بر روی پردازش روی دستگاه برای هوش مصنوعی متمرکز شده است، که آنها در رویداد اخیر بر آن تاکید کردند. آنها همچنین در حال توسعه Ajax هستند، یک سیستم هوش مصنوعی که می تواند وظایفی را که در حال حاضر توسط سیری انجام می شود، مانند خلاصه کردن متن و بهبود جستجوهای Spotlight انجام دهد. شایعه دیگری از فناوری روی دستگاه برای خلاصه کردن یادداشت های صوتی خبر می دهد.

این تمرکز روی پردازش روی دستگاه و جمع‌آوری مسئولانه داده‌ها (خرید دسترسی به داده‌ها به جای حذف آن) اپل را از برخی رقبا متمایز می‌کند.

ابزار ChatGPT به اپل می آید

در دیگر خبرها اپل شاید برای محصولات خود از چیپ های سری M استفاده کند، اما باید بیان داشت که برخی چیپ های آن در دیتاسنترها هم قابل استفاده هستند و تنها اختصاص به دستگاه ها پیدا نمی کنند.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد پرس و جوهای پیچیده هوش مصنوعی را به پردازنده های M2 Ultra که در مراکز داده آنها کار می کنند، بارگذاری کند. این استراتژی پس از یک طرح قبلی با نام رمز پروژه ACDC (تراشه‌های اپل در مرکز داده) ارائه می‌شود که تراشه‌های سفارشی را به طور خاص برای مراکز داده طراحی می‌کرد. با این حال، این شرکت تریلیون دلاری اکنون بر این باور است که تراشه های سری M موجود آن دارای ویژگی های امنیتی کافی برای نیازهای هوش مصنوعی خود هستند.

این تراشه‌های M2 Ultra در ابتدا در مراکز داده خود اپل مستقر می‌شوند و امکان گسترش آن به سرورهای شخص ثالث در آینده وجود دارد. اپل شبکه ای از مراکز داده در سراسر ایالات متحده دارد که در حال حاضر یک مرکز جدید در واکی، آیووا در حال ساخت است.

در حالی که رقبایی مانند گوگل، متا و مایکروسافت به شدت به دنبال هوش مصنوعی مولد هستند، اپل بر تحقیق و توسعه تمرکز کرده است. در ماه دسامبر، تیم یادگیری ماشین این شرکت MLX را منتشر کرد، چارچوبی که برای بهینه‌سازی مدل‌های هوش مصنوعی برای سیلیکون اپل طراحی شده است. آنها همچنین تحقیقاتی را منتشر کرده‌اند که کاربردهای بالقوه هوش مصنوعی را در دستگاه‌ها و چگونگی بهبود ویژگی‌های موجود مانند سیری را بررسی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید  فروش سه ماهه نخست 2024 آیفون اپل کاهش می یابد

تاکید اخیر بر عملکرد هوش مصنوعی در طی معرفی تراشه M4، که موتور عصبی “فوق العاده قدرتمند” آن را برجسته می کند، نشان می دهد که اپل در حال آماده شدن برای نقش برجسته تری در چشم انداز هوش مصنوعی مولد است. در اخباری مرتبط یکی از چالش های این روزهای اپل کاهش فروش آیفون در چین است. بازار بزرگی که علاقمندان بسیاری در صنعت مایلند فروش بالایی در این منطقه آسیایی داشته باشند.

آخرین آمار کاهش قابل توجهی را در فروش آیفون در سطح جهانی و به طور خاص در چین بزرگ از جمله هنگ کنگ و تایوان نشان می دهد. درآمد جهانی آیفون در سه ماهه اول 10 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش را از اواخر سال 2020 نشان می دهد. در چین بزرگ، فروش آیفون با 8 درصد کاهش به 16.4 میلیارد دلار در مدت مشابه رسیده است. سهم اپل در بازار گوشی های هوشمند چین به طور پیوسته در حال کاهش است و فروش آیفون تنها در سه ماهه اول 19.1 درصد کاهش یافته است. این کاهش باعث شده است که اپل به جایگاه سوم در بازار سقوط کند و 15.7 درصد از بازار داخلی را پس از رقبایی مانند Vivo و Honor در اختیار بگیرد.

در همین حال، هوآوی، رقیب چینی اپل، افزایش فروش گوشی های هوشمند را تجربه کرده است که در سه ماهه اول نزدیک به 70 درصد افزایش داشته است. سهم بازار هوآوی اکنون با 15.5 درصد از اپل پایین تر است و سود خالص این شرکت به میزان چشمگیر 564 درصد افزایش یافته است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ابزار ChatGPT در راه آیفون

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *