پادویش

آینده حمل و نقل در IAA Mobility 2023 توسط مدیرعامل ال‌جی مورد بررسی قرار گرفت

ارائه چشم‌انداز تجربه کاربری آینده حمل و نقل توسط مدیرعامل ال‌جی در IAA Mobility 2023

شرکت ال‌جی به عنوان یک شرکت فعال در زمینه راه‌کارهای زندگی هوشمند، در یک نمایشگاه بزرگ حمل و نقل، تجربه‌های کاربری منحصر به فردی را که بر پایه درک غنی از مشتریان است، به نمایش می‌گذارد.

ال‌جی الکترونیکس (LG) کنفرانس مطبوعاتی خود را در نمایشگاه IAA MOBILITY برگزار کرد. این نمایشگاه یکی از بزرگترین رویدادها در زمینه حمل و نقل است. در سخنرانی خود، مدیرعامل ال‌جی، آقای ویلیام چو، چشم‌انداز ال‌جی برای آینده صنعت حمل و نقل و تغییرات مهم در اکوسیستم حمل و نقل را با حاضرین به اشتراک گذاشت. هدف ال‌جی در این کنفرانس مطبوعاتی ارائه “زندگی خوب را به جاده‌ها ببریم” بود.

در ماه جولای امسال، ال‌جی اعلام کرد که به یک “شرکت راه‌کار زندگی هوشمند” تبدیل می‌شود و به اتصال و توسعه تجربه کاربری در تمام زمینه‌های زندگی مردم می‌پردازد. به همین منظور، ال‌جی از نوآوری ThinQ UP 2.0 که لوازم خانگی را به راه‌کارهای سبک زندگی متصل می‌کند، رونمایی کرد. امروز، ال‌جی چشم‌انداز خود برای تجربه کاربری حمل و نقل در آینده را معرفی کرده است که منحصر به فرد و الهام بخش است.

صنعت خودروسازی به سرعت به سمت الکترونیکی‌سازی و رانندگی خودران پیش می‌رود و این فرصت استثنایی برای ال‌جی است تا ارزش کاربری جدیدی در زمینه حمل و نقل ایجاد کند. کاربری خودرو به زودی از مجرد یک وسیله حمل و نقل به فضایی پر از تجربه‌های کاربری گسترده و منحصر به فرد تبدیل خواهد شد.

ویلیام چو، مدیرعامل ال‌جی، در این زمینه اظهار داشت: “ال‌جی تقریباً 70 سال در کسب و کار مستقیماً با مصرف‌کننده در تماس بوده است. در طول این مدت، ما با کشف دیدگاه‌ها و ترندهای جدید به درک غنی از مشتریان در سراسر جهان و فضاهای زندگی آن‌ها رسیده‌ایما به نوآوری‌های متنوعی در صنعت لوازم الکترونیکی مصرفی دست یافته‌ایم. با توجه به دانش و تجربیات گسترده‌ای که در این زمینه داریم، با افتخار دیدگاه جدید خود را در حوزه حمل و نقل ارائه می‌دهیم.

تخصص و بینش پنهان در پشت محصولات و خدمات مبتنی بر تجربه کاربری ال‌جی، به رشد سریع شرکت راهکارهای قطعات اتومبیل ال‌جی (VS) منجر شده است. در یک دهه گذشته، ال‌جی با سرمایه‌گذاری مداوم در شرکت راهکارهای قطعات اتومبیل، تجارت خود را در بازار قطعات و راه‌کارهای اتومبیل گسترش داده است.

به گفته شرکت تحقیقات بازار Strategy Analytics، ال‌جی با سهم ۲۳ درصدی، بیشترین سهم از بازار جهانی تلماتیک خودرو در سال گذشته را به خود اختصاص داده است و از سال ۲۰۲۱، در بخش سیستم صوتی، تصویری و مسیریابی (AVN) سهمی دو رقمی داشته است. این نتایج نشان می‌دهد که شرکت راهکارهای تجهیزات اتومبیل ال‌جی، به لطف محصولات و خدمات منحصر به فرد خود، در میان خودروسازان بزرگ اعتبار و اطمینان بالایی به دست آورده است.

موضوع Alpha-able: تجربه حمل و نقل در آینده با تمرکز بر تجربه کاربری
اخیراً ال‌جی آزمایشی را با طراحی محیطی برای شبیه‌سازی فضای داخلی یک خودروی خودران واقعی انجام داده است. نتایج نشان می‌دهند که اکثر افراد خودروی خودران را به عنوان یک فضای شخصی و اختصاصی می‌بینند که آزادی لازم برای انجام فعالیت‌های مورد علاقه‌شان مانند بازی، کار و یا استراحت را فراهم می‌کند. بررسی‌های عمیق نشان می‌دهد که رانندگان امروزی نیز دیدگاه‌های مشابهی درباره خودروی خود و زمانی که در آن سفر می‌کنند دارند. ۷۲ درصد رانندگان معتقدند که سفر با خودرو در درجه اول برای استراحت است و ۴۳ درصد کابین خودرو را یک فضای شخصی معنادار می‌دانند.

با توجه به این بینش مشتریان درباره خودرو، ال‌جی آن را به عنوان یک غار دیجیتال شخصی‌سازی شده تعریف کرده و سه موضوع تجربه کاربری را برای تحقق چشم‌انداز آینده حمل و نقل توسعه داده است: قابل تغییر، قابل کاوش و آراممفهوم “قابل تغییر” در تجربه حمل و نقل آینده به ارائه امکاناتی اشاره دارد که به رانندگان و مسافران اجازه می‌دهد تا فضای داخلی خودرو را براساس نیازهای خود تنظیم کنند. به عنوان مثال، خودرو می‌تواند دارای صندلی‌ها و میزهای قابل تنظیم باشد که به راحتی باعث تغییر شکل و تنظیمات مختلف شوند. همچنین، ال‌جی می‌تواند فناوری‌هایی مانند صفحه‌های نمایش لمسی بزرگ و رابط کاربری هوشمند را در خودروها ارائه دهد که به رانندگان اجازه می‌دهد تا تنظیمات موسیقی، روشنایی، دما و سایر پارامترها را به سادگی تغییر دهند.

مفهوم “قابل کاوش” به محیط داخلی خودرو اشاره دارد که برای کاربران جذاب و جالب است. ال‌جی می‌تواند از فناوری‌های مجازی‌سازی و واقعیت افزوده برای ایجاد تجربه‌های جدید و جذاب در داخل خودرو استفاده کند. به عنوان مثال، با استفاده از واقعیت افزوده، می‌توان یک محیط سه بعدی و تعاملی را در داخل خودرو ایجاد کرده و به رانندگان و مسافران امکان مشاهده و استفاده از اطلاعات مفیدی مانند نقشه‌ها، راهنماها و اطلاعات تفریحی را در طول سفر فراهم کرد.

مفهوم “آرام” به ایجاد فضایی راحت و آرام در داخل خودرو اشاره دارد. ال‌جی می‌تواند از فناوری‌های صوتی پیشرفته، سیستم‌های رطوبت‌زدایی و کنترل دما، و فیلتراسیون هوا برای بهبود کیفیت هوای داخل خودرو و ایجاد فضای آرام و خوشایند استفاده کند. همچنین، می‌توان از فناوری‌های مهارت‌های صوتی مانند الکسا یا گوگل آسیستنت برای کنترل صوتی امکانات خودرو استفاده کرد و تجربه کاربری را برای رانندگان و مسافران ساده‌تر و آسان‌تر کرد.

به طور خلاصه، ال‌جی با تمرکز بر تجربه کاربری در حوزه حمل و نقل، به ایجاد فضاهای قابل تغییر، قابل کاوش و آرام در داخل خودروها می‌پردازد.

تجربه کاربری قابل کاوش: بازسازی فضای داخل خودرو با محتوا
ال‌جی باور دارد که خودروهای آینده باید بتوانند تجربه‌های منحصربه‌فرد هر سفر را شخصی‌سازی کرده و با بهره‌گیری از محتواها، پیشنهادات و سایر متغیرهای لازم، سفرهای هوشمندتری را فراهم آورند. ال‌جی با استفاده از ترکیب هوش مصنوعی پیشرفته و فن‌آوری واقعیت افزوده، به سرعت گشودن در تجربه‌های قابل کاوش کمک می‌کند.

هوش مصنوعی ال‌جی سطح تجربه حمل و نقل را به سطوح جدیدی ارتقا می‌دهد و دستیارهای صوتی تعاملی داخل خودرو را قادر می‌سازد تا با در نظر گرفتن مدت زمان سفر و مقصد، پیشنهادهای مرتبط‌تری را به مسافران ارائه دهند تا آنها بتوانند در مدت زمان مشخصی از آن لذت ببرند. علاوه بر این، با استفاده از فن‌آوری واقعیت افزوده و شیشه‌های جلوی خودرو که از نمایشگر شفاف OLED ال‌جی ساخته شده‌اند، مسافران قادر خواهند بود خود را به یک شهر کاملاً متفاوت منتقل کنند یا داخلی خودرو را به کامل تغییر دهند.

تجربه کاربری آرامش‌بخش: راحتی بیشتر
در پایان، ال‌جی از فن‌آوری پیشرفته و خدمات متصل برای راحتی و آسایش مشتریان استفاده می‌کند. مسافران می‌توانند از تماشای باغی زیبا در حالت مجازی لذت ببرند، هوای تازه‌ای در یک شهر شلوغ تنفس کنند، در حین گوش دادن به موسیقی آرامش‌بخش، در صندلی خود ماساژ گرم ببینند و یا با استفاده از مشاوره هوش مصنوعی روز خود را آغاز کنند. این تجربیات خوشایند در حمل و نقل با استفاده از دانش گسترده ال‌جی در زمینه لوازم خانگی، نمایشگرها، سلامت دیجیتال و سایر حوزه‌های مرتبط با مشتری امکان‌پذیر شده است.

این سه موضوع، “Alpha-able”، ستون‌های تجربه کاربری آینده ال‌جی در حمل و نقل را تشکیویژگی‌های تجربه کاربری قابل کاوش، تجربه کاربری آرامش‌بخش و راحتی بیشتر ال‌جی در حمل و نقل را برجسته می‌کند. با استفاده از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده، ال‌جی هدف دارد تا تجربه سفر را شخصی‌سازی کند و با ارائه پیشنهادها و محتواهای مناسب، سفرهای هوشمندتری را فراهم آورد.

به عنوان مثال، با استفاده از دستیارهای صوتی تعاملی داخل خودرو، مسافران می‌توانند پیشنهادهایی براساس مدت زمان سفر و مقصد دریافت کنند. همچنین، با استفاده از فن‌آوری واقعیت افزوده و شیشه‌های جلوی خودرو، مسافران می‌توانند به یک شهر دیگر منتقل شده یا فضای داخل خودرو را به صورت کامل تغییر دهند.

علاوه بر این، ال‌جی از فناوری‌های پیشرفته برای افزایش راحتی مسافران استفاده می‌کند. مسافران می‌توانند در حین سفر از تجربیات آرامش‌بخشی مانند تماشای باغی زیبا در حالت مجازی، تنفس هوای تازه در یک شهر شلوغ، دریافت ماساژ گرم در صندلی خود و یا مشاوره هوش مصنوعی برای شروع روز استفاده کنند.

تجربه کاربری آینده ال‌جی در حمل و نقل بر اساس دانش و تجربه گسترده ال‌جی در زمینه لوازم خانگی، نمایشگرها، سلامت دیجیتال و سایر حوزه‌های مرتبط توسعه یافته است. این ویژگی‌ها در کل به منظور ارتقا تجربه کاربری و راحتی مسافران در حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

سیستم‌های سرگرمی و اطلاعاتی (Infotainment) به طور همزمان اطلاعات مرتبط با رانندگی و گزینه‌های سرگرمی را برای مسافران فراهم می‌کنند. شرکت ال‌جی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند سیستم‌های تلماتیک با قابلیت ارسال داده‌های پرحجم و پرسرعت، رابط‌های کاربری مانند کاکپیت دیجیتال و داده بزرگ و راهکارهای ابری، توانسته است داده‌های تولید شده توسط خودرو را تجزیه و تحلیل کند و راهکارهای جامعی در زمینه حمل و نقل را برای پاسخ به نیازهای در حال تغییر و تکامل عصر خودروهای خودران (SDV) فراهم کند و به مسافران اجازه دهد از تجربه‌های بهینه‌سازی شده در حمل و نقل لذت ببرند.

ال‌جی مگنا قصد دارد با بهبود عملکرد موتور پیشران برقی برای خودروهای الکتریکی و گسترش محصولات موجود خود، یک تسهیلات تولیدی جدید در شهر میسکولتس در کشور مجارستان ایجاد کند. این تسهیلات با مساحت ۲۶۴۰۰ متر مربع، اولین مرکز تولیدی ال‌جی مگنا در اروپا خواهد بود و انتظار می‌رود کمک کند تا حضور ال‌جی در بازار خودروهای اروپا تقویت شود.

گسترش راهکارهای شارژ خودروهای برقی انتظار می‌رود به تقویت تجارت آینده حمل و نقل در ال‌جی کمک کند. در سال گذشته، ال‌جی شارژر HiEV را که از فناوری بنیادی شارژ خودروهای برقی برخوردار است، به عنوان بخشی از استراتژی ارائه تجربه‌های کاربری بهینه در حمل و نقل خودرویی و غیر خودرویی خریداری کرده است. همچنین تجارت باتری نیز با توسعه در گروه ال‌جی در سال‌های آینده سریعاً رشد خواهد کرد.

برای پاسخ به تقاضای روزافزون در زمینه شارژ خودروهای برقی، ال‌جی چهار نوع شارژر خودروی برقی که نیازهای مشتریان را برطرف می‌کنند را معرفی کرده است. این محصولات جدید با استفاده از صفحه‌نمایش‌های LED که امکان اعلان نوتیفیکیبا توجه به محدودیت طول متن، قسمت آخر پایان نیافته است. لطفاً اگر نیاز به ادامه دارید، با ارائه بیشتری از متن، من را در جهت کمک به شما هدایت کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آینده حمل و نقل در IAA Mobility 2023 توسط مدیرعامل ال‌جی مورد بررسی قرار گرفت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *