پادویش

آیفون 17 پرو دارای فیس آیدی زیر نمایشگر است

آیفون 17 پرو دارای فیس آیدی زیر نمایشگر است

به گفته یکی از آگاهان صنعت، راس یانگ، اپل در حال توسعه فناوری Face ID زیر صفحه نمایش است. با این حال، به دلیل مسائل فنی، تولید انبوه و استفاده تجاری از این فناوری تا سال 2025 به تعویق افتاده است. این بدان معناست که اولین آیفونی که از این فناوری استفاده می کند، آیفون 17 پرو خواهد بود. همانطور که همه می‌دانند، اپل دوران ناچ را با عرضه آیفون X آغاز کرد. اپل سیستم اولیه دوربین حسگر عمیق (از جمله پروژکتور ماتریس نقطه‌ای) را در این ناچ قرار داد تا تشخیص چهره سه بعدی را فعال کند.

یکی از آنها از یک پروژکتور ماتریس نقطه ای استفاده می کند تا طیف چهره شما را با استفاده از تعدادی نقطه نوری غیرقابل تشخیص ترسیم کند. سپس لنز مادون قرمز الگوی ماتریس نقطه را می خواند، از تصویر عکس می گیرد و اطلاعات را به تراشه بیونیک می فرستد. تراشه مطابقت را تأیید می کند و قفل را کامل می کند. کل فرآیند چند میلی ثانیه طول می کشد.

به گفته منبع، فناوری اپل به گونه ای در حال پیشرفت است که به تدریج اندازه صفحه نمایش ناچ را کاهش می دهد. این ناچ جای خود را به صفحه نمایش قرص در سری فعلی آیفون 14 پرو داد. گام بعدی این است که کل سیستم Face ID را در زیر نمایشگر پنهان کنید و تنها دوربین جلو را در معرض دید قرار دهید. این بدان معناست که اپل تعدادی بیت دقیق را در پشت صفحه نمایش قرار خواهد داد. می‌توانیم از پروژکتورها، حسگرهای نور محیط، سنسورهای فاصله و سنسورهای نورافکن انتظار داشته باشیم. لازم به ذکر است که اپل اولین برندی نخواهد بود که از این فناوری استفاده می کند. برندهای دیگری مانند ZTE چند نسل از تلفن های همراه با دوربین های زیر صفحه نمایش دارند.

اولین زمانی که این راه حل به صورت تجاری در دسترس خواهد بود در سال 2025 است. در حال حاضر، ما هنوز در سری آیفون 14 هستیم. این بدان معناست که قبل از ورود این فناوری، کمتر از دو سری آیفون دیگر خواهیم داشت. در حال حاضر، تمام شایعات در مورد آیفون مربوط به آیفون 15 است. با این حال، سری آیفون 15 ممکن است تغییر قابل توجهی نسبت به سری آیفون 14 ایجاد نکند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیفون 17 پرو دارای فیس آیدی زیر نمایشگر است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *