آیفون 16: همه شایعات تا کنون

آیفون 16: همه شایعات تا کنون

طبق شایعات و افشاگری ها، طراحی و چندین ویژگی و ارتقاء کلیدی برای آیفون 16، آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس (و احتمالاً یک آیفون 16 اولترا نیز) در حال حاضر علنی شده اند. خوشبختانه برای کاربران، به نظر می رسد همه مدل ها چیز جدید و جالبی برای ارائه دارند، بنابراین مهم نیست که چقدر برای خرید آیفون بعدی هزینه کنید، احساس ارتقاء قوی ای خواهید داشت.

شایعات آیفون 16

در ادامه خلاصه ای از تمام شایعات آیفون 16 را که تاکنون دیده ایم، با تمرکز بر مدل های پایه و پلاس ارائه می شود.

با توجه به برنامه فعلی اپل، انتظار می رود سری آیفون 16 در سپتامبر 2024 عرضه شود. تاخیر ممکن است رخ دهد، و طی چند سال گذشته چند بار اتفاق افتاده است، اما اپل هرگز خیلی از برنامه خود منحرف نشده است. در حال حاضر هیچ شایعه قیمتی برای آیفون 16 نداریم، بنابراین تنها می توانیم فرض کنیم که اپل قیمت 800 دلاری را برای مدل پایه حفظ کند، در حالی که مدل های Pro بین 1000 تا 1100 دلار قیمت داشته باشند و نسخه های با ظرفیت ذخیره سازی بالاتر، چند صد دلار دیگر به قیمت اضافه کنند. با این حال، هزینه قطعات گوشی در حال افزایش است و این می تواند قیمت آیفون 16 را بالا ببرد. به عنوان مثال، تنها در همین سال، قیمت گلکسی اس 24 اولترا نسبت به نسل قبلی خود 100 دلار افزایش یافته و به رقم قابل توجه 1299 دلار رسیده است. اگر همانطور که برخی ادعا کرده اند، یک آیفون 16 اولترا وجود داشته باشد، باید تصور کنیم که قیمت آن حتی بیشتر باشد، شاید 1200 دلار یا بیشتر.

بعد از اینکه سری آیفون 15 پرو در سال ۲۰۲۳ دکمه‌ی جدیدی به نام «capture» دریافت کرد، ظاهراً این دکمه روی نمونه‌های اولیه آیفون 16 دیده شده و به نظر می‌رسد دکمه شاتر دوربین باشد که امکان فوکوس روی سوژه را نیز فراهم می‌کند. یک بار دیگر، انتظار نمی‌رود آیفون‌های جدید حسگر اثر انگشت داشته باشند.

گزارش دیگری ادعا می‌کند که دکمه‌ی «اکشن» به مدل استاندارد آیفون (و همچنین آیفون 16 پلاس، در صورت وجود) نیز اضافه خواهد شد، چرا که این گوشی‌ها ویژگی دیگری از آیفون 15 پرو را به ارث می‌برند. طبق گفته یک منبع، این دکمه تفاوتی با آنچه در آیفون 15 پرو دیدیم نخواهد داشت.

طرح‌های اولیه‌ی آیفون 16 به صورت آنلاین منتشر شده‌اند که نشان می‌دهد شاهد قرارگیری مجدد دوربین‌های اصلی روی آیفون جدید (شبیه به آیفون 12) و بازطراحی دکمه‌های کناری خواهیم بود.

به طور خاص، به نظر می‌رسد مدل‌های غیرحرفه‌ای آیفون 16 ممکن است به سراغ چیدمان عمودی دوربین بروند که می‌تواند به آن‌ها امکان فیلمبرداری فضایی  (spatial video) را بدهد. یک افشاگر بنام Majin Bu تصاویری را منتشر کرده است که ماکت‌ها و قالب‌های آیفون 16 را نشان می‌دهد که بریدگی‌های عمودی برای دوربین‌های دوگانه آیفون 16 را به نمایش می‌گذارد.

 

این شایعات با افشاگری‌های بیشتری برای شماتیک‌ها و رندرهای مدل پایه آیفون 16، نقشه‌های مهندسی لو رفته، یک تصویر CAD، یک مدل نمایشی و یک مدل نمایشی درون قاب تأیید شده است. با فرض اینکه اپل در آخرین لحظات طراحی را تغییر ندهد، ایده خوبی در مورد ظاهر این گوشی داریم. در واقع، یک افشاگری دیگر، واحدهای نمایشی از چهار نسخه آیفون 16 را به نمایش می گذارد که جزئیات اندازه و تفاوت های طراحی آنها را شرح می دهد.

در مورد رنگ‌ها، ممکن است شاهد باشیم که اپل گزینه جدید رزگلد را به آیفون 16 پرو اضافه کند. علاوه بر این، رنگ مشکی فضایی از آیفون 14 پرو و گزینه نقره‌ای کلاسیک نیز ممکن است دوباره بازگردند. در مورد مدل‌های پایه، به نظر می‌رسد همه رنگ‌های آیفون 15 به شکلی بازگردند، همراه با گزینه‌های جدید سفید و بنفش تا به کاربران گسترده‌ترین انتخاب رنگ آیفون تا به امروز را ارائه دهد.

آیفون 16

رنگ های احتمالی آیفون های جدید

مدلرنگ های احتمالی
آیفون 16مشکی، آبی، صورتی، زرد، سبز، سفید، بنفش
آیفون 16 پلاسمشکی، آبی، صورتی، زرد، سبز، سفید، بنفش
آیفون 16 پرورزگلد/زرد صحرایی، خاکستری، مشکی فضایی، سفید
آیفون 16 پرو مکسرزگلد/زرد صحرایی، خاکستری، مشکی فضایی، سفید

 

ممکن است شاهد تغییراتی در اندازه صفحه نمایش آیفون 16 باشیم. طبق شایعات، به نظر می رسد سال آینده شاهد مدل های پرو بزرگتر خواهیم بود، به طوری که گفته می شود آیفون 16 پرو 6.3 اینچ و آیفون 16 پرو مکس 6.9 اینچ خواهد بود (این موضوع با نقشه راهی که توسط سامسونگ سکیوریتیز تهیه شده است، تایید می شود). همچنین طرح های CAD تفاوت اندازه مدل پرو مکس را نسبت به آیفون 15 پرو مکس نشان می دهد.

مارک گورمن از بلومبرگ نیز معتقد است که مدل پرو شاهد افزایش اندازه صفحه نمایش خواهد بود. خبرنامه Power On گورمن ادعا می کند که مدل های آیفون 16 پرو به صورت مورب “چند دهم اینچ” بزرگتر خواهند شد و آنها را به بزرگترین آیفون های ساخته شده تا به امروز تبدیل می کند. تحلیلگر Jeff Pu نیز این موضوع را تکرار کرد و پیش بینی کرد که اندازه صفحه نمایش 0.2 اینچ افزایش یابد.

با این حال، گفته می شود آیفون 16 و آیفون 16 پلاس به اندازه های فعلی 6.1 اینچ و 6.7 اینچ پایبند خواهند ماند، که برای کاربرانی که گوشی های کوچکتر را ترجیح می دهند، یک نکته قابل توجه است. آنها همچنین ممکن است نرخ به روز رسانی 60 هرتز قدیمی آیفون 15 را حفظ کنند، که با توجه به اینکه اکثر گوشی های اندرویدی برای اسکرول نرم تر و کارآمدتر، نرخ 90 هرتز یا بالاتر را ارائه می دهند، ناامید کننده است.

یکی از ارتقاءهای احتمالی برای همه مدل‌ها، حاشیه‌های نازک‌تر در اطراف صفحه نمایش است. با فرض اینکه شرکای تولید اپل بتوانند تولید خود را به موقع مطابق با استاندارد انجام دهند، این امر باعث می شود صفحه نمایش آیفون های جدید حتی بزرگتر به نظر برسد.

طبق شایعات، نمایشگرهای آیفون‌های جدید ممکن است از پنل‌های OLED جدیدی استفاده کنند که توسط سامسونگ تامین می‌شود. این پنل‌های ارتقا یافته به جای فناوری فلورسنت آبی، از فناوری فسفرسنت آبی استفاده می‌کنند که ظاهراً باعث بهبود مصرف انرژی نمایشگر آیفون می‌شود.

علاوه بر بزرگ‌تر شدن نمایشگر به همراه کل بدنه‌ی گوشی، تغییر احتمالی دیگر در نمایشگر آیفون 16، استفاده از نمایشگر MicroLED است که می‌تواند درخشندگی و رنگ بهتری را با مصرف انرژی کمتر ارائه دهد. با این حال، این فناوری کاملاً جدید برای اپل است، بنابراین اگر تا زمان عرضه آیفون 16 آماده نباشد، ممکن است مجبور باشیم یک یا دو سال دیگر صبر کنیم. در چنین شرایطی، می‌توانیم فرض کنیم که اپل دوباره از پنل‌های OLED یا حتی احتمالاً miniLED، فناوری نمایشگر دیگر اپل که در برخی از آیپدها و مک‌بوک‌ها یافت می‌شود، استفاده خواهد کرد.

 

اگر اپل به رویه‌ی فعلی خود پایبند باشد، آیفون 16 و آیفون 16 پلاس از تراشه‌ی A17 Pro که در مدل‌های آیفون 15 پرو دیدیم استفاده خواهند کرد (هرچند هر تراشه‌ی A17 که وارد آیفون 16 شود، دقیقاً A17 Pro نخواهد بود). شایعه‌ی امیدوارکننده‌تری وجود دارد که می‌گوید همه مدل‌های آیفون 16 از تراشه‌های 3 نانومتری A18 استفاده می‌کنند و مدل‌های پرو نسخه‌ی قدرتمندتری از A18 را دریافت می‌کنند که احتمالاً به اندازه‌ی کافی برای شکست دادن حتی برخی لپ‌تاپ‌ها در بنچمارک‌های عملکردی، قدرت دارد. با این حال، یک افشای دیگر حاکی از آن است که A18 Pro ممکن است از رقابت عقب بماند.

همچنین حدس زده می‌شود که A18 ممکن است نسبت به A17 از ناحیه‌ی سیلیکونی بزرگتری برخوردار باشد که فضای بیشتری را برای ترانزیستورهای اضافی یا سخت‌افزار تخصصی فراهم می‌کند. تحلیلگر Jeff Pu ادعا می‌کند که این امر می‌تواند به تقویت هوش مصنوعی روی دستگاه گوشی کمک کند.

با این وجود، در حال حاضر هیچ شایعه‌ی قطعی در مورد اینکه این گوشی‌ها از چه تراشه‌ای استفاده خواهند کرد یا چه مقدار فضای ذخیره‌سازی خواهند داشت، وجود ندارد. با این حال، سرانجام ممکن است شاهد افزایش رم به 8 گیگابایت در مدل پایه باشیم. کاربر Tech_Reve ادعا می‌کند که این رم می‌تواند همراه با فضای ذخیره‌سازی اضافی برای تقویت ویژگی‌های هوش مصنوعی روی دستگاه گوشی استفاده شود.

همچنین پشتیبانی از Wi-Fi 6E برای سرعت اینترنت خانگی سریع‌تر و قابل اعتمادتر نیز شایع شده است. چندین منبع اکنون این موضوع را مطرح کرده‌اند که باعث بالا رفتن امید ما برای وقوع واقعی این تغییرات شده است.

حافظه‌ی ذخیره‌سازی

آیفون 16

حافظه‌ی ذخیره‌سازی احتمالاً از 128 گیگابایت برای مدل‌های پایه، پلاس و پروی آیفون 16 شروع می‌شود و آیفون 16 پرو مکس مانند آیفون 15 پرو مکس با 256 گیگابایت شروع می‌شود. البته اپل ممکن است به لطف نوع جدیدی از حافظه، به‌صورت پیش‌فرضه 256 گیگابایت برای همه مدل‌ها و تا 2 ترابایت حافظه برای مدل‌های پرو ارائه دهد، اگرچه این حافظه ممکن است برای خواندن و نوشتن داده‌ها نسبت به آیفون‌های فعلی کندتر باشد.

یک بخش از قطعات داخلی آیفون 16 که دائما درباره‌اش می‌شنویم، مودم ساخت اپل است، ارتقایی که اپل برای مدت‌ها سعی در اجرای آن داشته است. این مودم جایگزین تراشه فعلی 5G کوالکام خواهد شد که آیفون‌ها از زمان آیفون 12 از آن استفاده می‌کنند و در صورت عملکرد خوب اپل در بهینه‌سازی آن، می‌تواند باعث بهبود کارآمدی و عملکرد شود. با این حال، این ویژگی چندین سال است که مطرح می‌شود و اپل هنوز تراشه‌ای آماده‌ی تولید را عرضه نکرده است، بنابراین به احتمال زیاد آیفون 16 آن را دریافت نخواهد کرد، به خصوص با توجه به اینکه کوالکام قرار است تا سال 2026 مودم‌های آیفون را تامین کند.

طبق گفته‌ی Jeff Pu، مودم Snapdragon X75 را در آیفون 16 پرو خواهیم دید، اما در مدل‌های غیر پرو وجود نخواهد داشت. این مودم از استاندارد جدید”  advanced 5 G” پشتیبانی می‌کند که می‌تواند به سرعت دانلود 7.5 گیگابیت بر ثانیه برسد.

در مورد اتصالات Wi-Fi، ممکن است پشتیبانی از Wi-Fi 7 را در مدل‌های آیفون 16 پرو مشاهده کنیم. از آنجایی که برای دستیابی به سرعت کامل به روتر Wi-Fi 7 نیاز دارید، کاربران ممکن است از زمان عرضه نتوانند به طور کامل از این ویژگی استفاده کنند، اما این می‌تواند یک مزیت آینده‌نگرانه‌ی خوب باشد.

 

طبق گزارش‌ها، آیفون 16، آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس ممکن است از باتری بزرگتری بهره ببرند. این افزایش ظرفیت باتری در مدل‌های ذکر شده، ظاهراً با کاهش 6 درصدی ظرفیت باتری آیفون 16 پلاس همراه خواهد بود. یک افشاگری دیگر ادعا می‌کند که اپل ممکن است برای آیفون‌های جدید، بیش از سی ساعت عمر باتری را تضمین کند. این رقم باورنکردنی است، چرا که برای سری آیفون 15 تنها یک روز شارژدهی وعده داده شده بود. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این ادعا برای تمام مدل‌های آیفون 16 صدق می‌کند یا فقط شامل مدل‌های بزرگ‌تر می‌شود. بحث‌هایی در مورد تلاش اپل برای یافتن راه‌های جدید دفع گرما در آیفون 16 به گوش می‌رسد، چرا که برخی از کاربران از داغ شدن بیش از حد آیفون 15 پرو شکایت کرده‌اند. یکی از راه‌حل‌های احتمالی، استفاده اپل از قاب فلزی مات و کانکتور جدید برای باتری است.

طبق روال معمول و در صورت عدم وجود شایعات جدید، می‌توانیم فرض کنیم دوربین‌های به‌کار رفته در آیفون 16 همان‌هایی باشند که در آیفون 15 یافت می‌شوند، که به احتمال زیاد شامل یک دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی به همراه دوربین‌های فوق عریض، سلفی و تله‌фото (در مدل‌های پرو) 12 مگاپیکسلی می‌شود. در حالی که هر دو آیفون معمولی و پرو می‌توانند از رزولوشن اصلی 48 مگاپیکسلی یکسانی استفاده کنند، حسگر موجود در مدل‌های پرو می‌تواند بزرگ‌تر باشد تا به آیفون‌های گران‌تر برای عکاسی برتری قابل توجهی ببخشد.

یک منبع ادعا می‌کند که دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی ممکن است از نظر اندازه ارتقا پیدا کند و حسگر جدید به جای 1/1.28 اینچ (0.78 اینچ) فعلی، ابعادی معادل 1/1.14 اینچ (0.87 اینچ) داشته باشد. به طور امیدوارکننده، یک حسگر بزرگتر باید به ثبت تصاویر روشن‌تر و رنگارنگ‌تر منجر شود.

احتمالاً حسگر 48 مگاپیکسلی دیگری می‌تواند به دوربین‌های فوق عریض مدل‌های پرو اضافه شود که امکان بهره‌مندی از همان مزایا و شاید حتی عکس‌های ProRes با کیفیت کامل 48 مگاپیکسل در عریض‌ترین سطح بزرگنمایی 0.5 برابری آیفون را فراهم کند. این موضوع توسط Digital Chat Station، افشاگر چینی، تکرار شد که امیدواریم به این معنی باشد که این شایعه چیزی فراتر از کلمات توخالی است.

در همین حال، مدل‌های استاندارد ممکن است به چینش عمودی دوربین که آخرین بار در آیفون 12 دیده شد، بازگردند. از آن زمان تا کنون و در آیفون 15، دو لنز به صورت مورب روی برآمدگی مربعی دوربین قرار گرفته‌اند. این ممکن است به منظور پشتیبانی از ضبط ویدیوی فضایی (Spatial Video) برای هدست‌های Vision Pro و سایرین تغییر کند.

همچنین شنیده‌ایم که به جای اینکه فقط مدل پرو مکس از دوربین تله فوتو بهبودیافته بهره‌مند شود، هر دو مدل آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس از این دوربین استفاده خواهند کرد. گزارش‌های متعدد حاکی از آن است که آیفون 16 پرو لنز تله‌فوتو پریسکوپی را که اپل در آیفون 15 پرو مکس سال گذشته معرفی کرد، به کار خواهد گرفت و به هر دو مدل آیفون 16 پرو قابلیت زوم 5 برابری خواهد داد.

همچنین ممکن است این دوربین‌های تله فوتو از لنز با کیفیت بالاتری استفاده کنند، اما این موضوع می‌تواند به معنای افزایش قیمتی برای اپل باشد که ممکن است به خریداران آیفون منتقل شود. مورد مشابهی را هم برای دوربین اصلی آیفون 16 پرو مکس به طور خاص شنیده‌ایم.

انتظار داریم همان دوربین‌های سلفی 12 مگاپیکسلی آیفون 15 را در آیفون 16 نیز ببینیم. یک منبع می‌گوید تا زمان معرفی آیفون 17 که ظاهراً از حسگرهای 24 مگاپیکسلی برای دوربین‌های جلویی خود استفاده خواهد کرد، تغییر بزرگی رخ نخواهد داد.

آیفون ۱۶: نرم افزار

آیفون ۱۶: نرم افزار

قطعا سیستم عامل iOS 18 جدیدترین مدل‌های آیفون در سال ۲۰۲۴ را قدرت خواهد بخشید. اما اینکه چه ویژگی‌هایی با خود به همراه خواهد آورد، نامشخص است، زیرا جزئیات مربوط به آن احتمالا تا کمی قبل از کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان در تابستان منتشر نخواهد شد. مارک گورمن از بلومبرگ می‌گوید که این به روزرسانی نرم‌افزاری ممکن است یک بازطراحی کلی به همراه داشته باشد، هرچند هنوز هیچ جزئیاتی در این مورد مشخص نشده است.

با این حال، یک شایعه‌ی مداوم در مورد iOS 18 وجود دارد – به احتمال زیاد، ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در مرکز توجه قرار خواهند گرفت، زیرا اپل به دنبال این است تا خود را با تلاش‌های هوش مصنوعی رقبایی مانند گوگل و سامسونگ همگام کند. این می‌تواند به معنای بازنگرش در دستیار صوتی سیری باشد که برای مدیریت وظایف پیچیده با دستورات صوتی ساده، مجهزتر می‌شود. به احتمال زیاد شاهد معرفی این ویژگی‌ها در WWDC 2024 خواهیم بود که با سخنرانی اصلی در تاریخ ۱۰ ژوئن آغاز می‌شود.

همچنین این احتمال وجود دارد که مدل‌های آیفون 16 توانایی اجرای تمام این کارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را به صورت مستقیم روی دستگاه داشته باشند، در حالی که آیفون‌های قدیمی‌تر ممکن است نیاز داشته باشند برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی را به فضای ابری منتقل کنند. این به این معنی است که آیفون 16 در چنین سناریوهایی عملکرد سریع‌تری خواهد داشت.

اپل ظاهرا انتظار دارد کاربران برای تعامل با ویژگی‌های هوش مصنوعی‌اش به طور عمده از سیری استفاده کنند، به همین دلیل است که طبق گفته‌ی تحلیلگر Ming-Chi Kuo، آیفون 16 قرار است یک میکروفون جدید دریافت کند. این میکروفون جدید قادر خواهد بود صدای کاربر را با وضوح بیشتری ضبط کند که به طور امیدوارکننده به درک دقیق‌تر دستورات شما منجر خواهد شد.

مارک گورمن از بلومبرگ در خبرنامه‌ی Power On خود بیان کرده است که iOS 18 می‌تواند بزرگترین به روزرسانی نرم‌افزاری در تاریخ آیفون باشد. او نوشت: “به من گفته شده است که سیستم عامل جدید در داخل شرکت به عنوان یکی از بزرگترین، اگر نگوییم بزرگترین به روزرسانی iOS در تاریخ شرکت شناخته می‌شود.”

گورمن همچنین به این موضوع اشاره کرده است که به روزرسانی iOS 18 می‌تواند امکان شخصی‌سازی بیشتر صفحه‌ی اصلی را فراهم کند. او در ابتدا در مورد این اظهارنظر توضیحی ارائه نداد، اما امیدواریم این قابلیت جابه‌جایی برنامه‌ها را به هر جایی که در صفحه‌ی اصلی می‌خواهید، مانند سیستم عامل اندروید، آسان‌تر کند، به جای اینکه به طور خودکار تمام فضای بین برنامه‌ها را برای فشرده‌ترین چیدمان ببندد.

آیفون ۱۶: مدل اولترا

اپل در چهار سال گذشته مدل‌های پرو و پرو مکس آیفون را عرضه کرده است و انتظار داریم سری آیفون ۱۵ وارد پنجمین سال خود شود. اما آیفون ۱۶ ممکن است برای اولین بار یک مدل iPhone Ultra را بالاتر از هر دو مدل Pro و Pro Max به ما معرفی کند. در مقابل، اپل یکی از مدل‌های پایه آیفون را حذف خواهد کرد تا تعداد کل مدل‌ها به چهار عدد برسد.

با این حال، یک منبع ادعا می‌کند که انتظار چنین اتفاقی را «تنها در طی چند سال آینده» داشته باشیم، بنابراین شاید در نهایت این سری آیفون ۱۶ نباشد که مدل اولترا را معرفی می‌کند.

اینکه اپل دقیقاً چگونه آیفون را به سطح اولترا ارتقا خواهد داد، مشخص نیست. این ارتقا می‌تواند با الهام گرفتن از گوشی‌های اولترای موجود مانند Samsung Galaxy S23 Ultra به روش‌های مختلفی انجام شود، مانند بزرگ‌تر کردن صفحه نمایش یا اضافه کردن دوربین‌های بیشتر. با در نظر گرفتن اینکه اپل واچ اولترا، طراحی پایه اپل واچ ۸ را گرفت، آن را بزرگتر کرد و ویژگی‌های اضافی را در داخل و خارج به آن اضافه کرد، جالب خواهد بود که ببینیم اپل برای محصول شاخص خود چه چیزی ارائه خواهد داد. ما درباره‌ی اینکه یک آیفون ۱۶ اولترا چگونه می‌تواند خود را از مدل پرو مکس متمایز کند، ایده‌هایی داریم.

نتیجه‌گیری در مورد آیفون ۱۶

نتیجه‌گیری در مورد آیفون ۱۶

بدیهی است که برای اطمینان به صحت هر یک از این شایعات، هنوز زمان زیادی تا زمان تولید انبوه آیفون ۱۶ باقی مانده است. با این حال، فاش شدن همین اخبار در حال حاضر هم جالب است.

دوربین‌های جدید با قابلیت زوم بیشتر روی تعداد بیشتری از گوشی‌ها، بدنه بزرگ‌تر، نمایشگر ارتقا یافته و همچنین بهبودهای معمول سالانه در زمینه قدرت و عملکرد، همگی گام‌هایی فراتر از ویژگی‌های ارائه شده در آیفون ۱۵ خواهند بود  که این دستگاه‌ها در رده‌بندی بهترین آیفون‌های ما، جایگاه برتر را به خود اختصاص داده‌اند. بعلاوه، تصور امکانات یک آیفون اولترا که ویژگی‌های فراتر از مدل‌های پرو فعلی را ارائه می‌دهد، وسوسه‌کننده است.

اما در حال حاضر، اینکه آیا صرف‌نظر کردن از هر یک از مدل‌های آیفون ۱۵ برای انتظار کشیدن تا معرفی مدل‌های پاییزه واقعاً ارزشش را داشته باشد، زود است که بگوییم. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم و ببینیم شایعات بعدی چه چیزهایی را برای ما روشن می‌کنند، و سپس تا سپتامبر ۲۰۲۴ به تدریج قطعات این اطلاعات را کنار هم بچینیم.

 

به این پست امتیاز بدید

https://www.tomsguide.com/news/iphone-16

نظرات در مورد : آیفون 16: همه شایعات تا کنون

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *