آیفون 15 پرو مکس قیمت بالایی دارد

آیفون 15 پرو مکس قیمت بالایی دارد

آیفون‌ها نه تنها به دلیل ویژگی‌هایشان، بلکه به دلیل قیمت‌شان نیز اغلب تیتر خبرها می‌شوند. این گوشی های پرچمدار پرفروش در جهان را نباید گزینه ارزانی دانست. به طور طبیعی، این مورد انتظار می رود، زیرا برای ویژگی های سطح بالایی مانند یک پردازنده قدرتمند، یک صفحه نمایش OLED با کیفیت بالا و یک دوربین چشمگیر باید هزینه بالایی هم پرداخت کرد.

با این حال، در حالی که کاربران ممکن است با این هزینه های بالا مواجه شوند، به نظر می رسد اپل تجربه متفاوتی دارد. در واقع، لنز پریسکوپ برای آیفون 15 پرو مکس آینده، به لطف مذاکرات موفق، تنها 4 دلار هزینه دارد.

آیفون 15 پرو مکس قرار است دارای یک لنز پریسکوپ پیشگامانه باشد که امکان زوم اپتیکال بسیار بیشتری را برای لنز تله فوتو فراهم می کند. با پتانسیل زوم حداقل 10 برابری، به مراتب از حداکثر 3 برابری موجود در آیفون 14 پرو و پرو مکس فراتر خواهد رفت. این طراحی پیشرفته لنز محدودیت‌های عمق دوربین‌های گوشی‌های هوشمند را با استفاده از یک منشور برای خم کردن نور 90 درجه برطرف کرده و امکان جمع شدن لنز افقی در بدنه دوربین را فراهم می‌کند.

گزارش مینگ چی کو حاکی از آن است که اپل با لارگان برای تامین لنز پریسکوپ تنها با قیمت 4 دلار مذاکره کرده است، قیمتی که به سختی به تامین کننده اجازه هیچ حاشیه سود بالا می دهد. این در تضاد با اجماع بازار 4.5 تا 5 دلار یا بالاتر برای چنین قطعه است. با وجود حاشیه های باریک، انتظار می رود لارگان تنها تامین کننده لنز دوربین پریسکوپ آیفون 15 پرو مکس باشد.

در سال‌های گذشته، اپل سفارشات خود را برای لنزهای دوربین آیفون بین Largan و Genius تقسیم کرد و این دو تامین‌کننده را در مقابل یکدیگر قرار داد تا بهترین قیمت را برای آن به دنبال داشته باشند. در واقع لارگان موفق شده تمامی سفارشات لنز پریسکوپ را تضمین کند، البته با قیمتی بسیار کمتر. گزارش Kuo همچنین نشان می‌دهد که Genius لنز پریسکوپ آیفون 16 را در سال آینده تولید خواهد کرد که احتمالاً هزینه قطعات را پایین‌تر می‌آورد.

بنابراین حاشیه سود اپل پایین خواهد بود و قیمت آیفون 15 پرو مکس چندان کم نیست. به هر حال باید منتظر اخبار بیشتر باقی ماند.

بیشتر بخوانید  احتمالا اپل گوشی جدیدی با صفحه نمایش 4 اینچ معرفی خواهد کرد

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیفون 15 پرو مکس قیمت بالایی دارد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *