آیا وجود بریدگی صفحه نمایش خوب است؟!

بریدگی صفحه نمایش

در نمایشگاه MWC که بسیاری از گوشی های رده بالا و متوسط در آن به نمایش در آمدند و اکثرا دارای بریدگی صفحه نمایش (Notch) بودند، موضوعی که مطرح شده است خوبی و بدی این بریدگی در گوشی های تلفن همراه است. این بریدگی با این هدف که صفحه نمایش را بزرگتر کند و پانل هایی مثل آنتن و … را در آن جای بدهد ایجاد شده است. بنابر این طراحان و کمپانی های گوشی سازی می تواند. با استفاده از این بریدگی از حاشیه های گوشی ها کمتر و گوشی های هوشمندی با صفحه نمایش بزرگتر را تولید کنند که نیازی به جثه بزرگ ندارند.

در اپل یا گوشی آیفون ۱۰ در قسمت بالایی به دلیل بریدگی ایجاد شده ، فضای اعلان ها محدود است. همین طور به دلیل بریدگی ساعت در قسمت چپ گوشی ها قرار دارند . این موضوع باعث می شود که قسمت راست گوشی نیز آیکون هایی همانند وای فای ، یا پیامک ، بلوتوث به صورت کامل قرار نداشته باشند . در گوشی آیفون ۱۰ برای اطلاع از میزان شارژ باطری ،باید از قسمت control center که با کشیدن آن به سمت پایین نمایش داده می شود مطلع شد.

شرکت های تولید کننده گوشی های اندرویدی ، با توجه به این موضوع ، از بریدگی های کوچک برای تلفن هوشمند خود استفاده کرده اند. کمپانی تولید  هوآوی در بریدگی صفحه نمایش خود در گوشی رده بالای p20 پرو که چندی پیش ارایه شده است ،ایکون های بلندگو و دوربین جلو را قرار داده است بطوریکه در زمان معرفی این گوشی کوچک بودن این بریدگی مطرح شده است.

همچنین شرکت وان پلاس هم گفته که گوشی جدید این شرکت به اسم وان پلاس ۶ دارای شکافی کمی خواهد بود که دلیل ان افزایش صفحه نمایش گوشی مورد نظر هست. به دلیل اینکه فضای مناسب برای اعلانات در بریدگی قسمت بالایی وجود دارد می تواند آن ها را در این قسمت قرار دهید. همین طور گزارشاتی مبنی بر اینکه گوشی وان پلاس ۶ دارای صفحه نمایش ۱۹ به ۹ است اعلام شده بود که این موضوع برای بریدگی آن مناسب است

اما این موضوع که این بریدگی  استفاده مفیدی دارد یا نه بستگی به استفاده شما از آن دارد. اما گوشی های جدیدی که وارد بازار خواهند شد از این ویژگی استفاده خواهند کرد و گوگل هم در اندروید P از این بریدگی استفاده خواهد کرد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا وجود بریدگی صفحه نمایش خوب است؟!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *