آیا وایبر فیلتر خواهد شد؟

وایبر

روز به روز رفته رفته به تعداد کاربران و فعالان نرم افزار وایبر افزوده می گردد. و این باعث گردیده تا وایبر فضای بسیار جذاب و کاربردی برای کاربرانش باشد. بیشتر افرادی که از وایبر استفاده می نمایند بیشتر یا از بی کاری بوده و یا در آن با دوستان خود به چت یا صحبت مشغول هستند.

ولی این زمانی درست است که از یک نرم افزاری مانند وایبر استفاده صحیحی به عمل بیاید ، هر زمانی که از یک وسیله یا نرم افزاری استفاده نادرستی به انجام برسد حتما عواقب نا خوش آیندی خواهد داشت. مثلا چند روز پیش خبری به دستمان رسید که برخی افراد استفاده نادرست از وایبر نمی کندد. چرا که به گفته مشاور وزیر ارتباطات گویا برخی افراد در این نرم افزار به برخی از بزرگان و افراد مهم کشور توهین کرده بودند.

همچنین وزیر کشور این را هم اتخاذ نمود که ما تا زمانی می توانیم برخی شبکه های اجتماعی را فیلتر نکنیم که مردم از آن استفاده صحیحی داشته باشند ، و ما وقتی ببینیم شخصیت مسئولان و بزرگان کشور زیر سوال می رود نمی توانیم دست روی دست بگذاریم. 

معاون اول رئیس جمهور هم در این باره فرمودند که : اگر کاربران شبکه های اجتماعی بخواهند که تا زمان دلخواهشان از برنامه های خود استفاده کنند باید از چارچوب های خود بیرون نیایند. در غیر اینصورت با افراد مرتبط برخورد قانونی خواهدشد.

در پایان می خواهیم به کنفرانس خبری که چند روز پیش توسط وزرا مربوطه برگزار شد اشاره کنیم. در این جلسه شورا به این نتیجه رسیدند که زمانی که با ادامه ی فعالیت کاربران در فضای مجازی ( مثلا وایبر) به استفاده نادرست بکشد ، آنها شبکه را مسدود سازند.

نظر زوم تک هم در این راستا آن می باشد که چرا با دست خودمان کار هایی بکنیم که بعدا از کردیمان پشیمان باشیم. به قول ضرب المثل معروف  (همه می توانند از تمام موارد موجود در اطرافشان استفاده کنند به شرطی که جنبه ی استفاده آن را داشته باشند)

منبع گروه خبری زوم تک

کلمات کلیدی: وایبر , فیلترینگ , فیلتر وایبر , viber , مسدود سازی , شبکه اجتماعی

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  برترین شبکه های اجتماعی جهان

نظرات در مورد : آیا وایبر فیلتر خواهد شد؟

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. با سلام خدمت مسعولان گرامی…
  به نظر من شبکه های اجتماعی از جمله وایبر نباید فیل تر شوند چون کسانی هستند که در این شبکه ها استفاده مثبت میکنند/شما نباید فقط جنبه های منفی ان را ببینید///حالا فرض میکنیم فی ل ت ر شد!!!

  ایا فی ل تر ش ک ن نیست؟

  کسانی ک استفاده غلط از این نرم افزار ها میکنند دیر یا زود با کمک دانشمندان عربی راه حل شکستن فیل تر وایبر را پیدا میکنند/پس لطفا از فیل تر کردن ان خودداری کنید چون مردم حساس تر میشوند

  در هر صورت ممکن مدیر سایت و یا همه مسعولان این متن را انتشار دهند تا به گوش اون بالا بالا ها هم برسه

  من سینا منصوری هستم از زنجان 18 ساله

  با تشکر…

  09192429617
  و
  09104854953

  من شماره ها رو برای پاسخ گزاشتم لطفا به اشتراک گزاشته نشود