آنتی ویروس پادویش

آیا نهنگ های ارز دیجیتال به سمت بیت کوین رفته اند؟

آیا نهنگ های ارز دیجیتال به سمت بیت کوین رفته اند؟

اخیراً Santiment خبر ظهور نهنگ جدیدی در بازار بیت کوین را منتشر کرد. طبق این خبر، آنها بزرگترین انتقال بیت کوین در ۳۰ روز گذشته انجام شده را مشاهده کردند. تقریباً ۱۳۳۷۰ بیت کوین جابه‌جا شده بود. این مقدار بیت کوین معادل ۳۱۳.۱ میلیون دلار است. این معامله یا خرید BTC بوده یا این نهنگ بخشی از ثروت بیت کوین خود را به یک کیف پول جدید منتقل کرده است.

پس از انجام انتقال، قیمت BTC حدود ۰.۳۷٪ کاهش یافت. همچنین توسط U.Today گزارش شده که در آغاز ژانویه، نهنگ‌هایی که موجودی بیت کوین آن‌ها بین ۰.۱ BTC تا ۱۰۰ BTC است، حدود ۹ درصد به دارایی‌های خود اضافه کردند. در این مقاله قصد داریم نتیجه رفتار نهنگ‌ها را در مورد بیت کوین و پیش بینی قیمت بیت کوین را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

نهنگ‌ها در هنگام خطر، بیت کوین جمع می‌کنند

اصطلاح «نهنگ بیت کوین» به فردی گفته می‌شود که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین داشته باشد. اما چرا نهنگ‌های بیت کوین به جمع خرید BTC ادامه می‌دهند؟ چه چیزی می‌توانیم از این رفتار بیاموزیم؟

خرید بیت کوین توسط نهنگ‌ها

سال گذشته بین ماه‌های نوامبر و دسامبر یکی از بزرگترین فروش‌ها رخ داد. زمانی که بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲ با همبستگی شدیدی، همگام با سهام فناوری در حال حرکت بود. انگیزه این فروش، سقوط FTX و Alameda Research بود. در آن زمان واضح بود که این اتفاقات در دل بسیاری از سرمایه گذاران ترس ایجاد کرده است. اما نهنگ‌های بیت کوین را تشویق کرد تا خرید BTC خود را افزایش دهند.

نوسان قیمت BTC در آن زمان بیشتر به خاطر خرید بیت کوین توسط نهنگ‌ها نبود. بلکه بسیاری از کاربران فرصت طلب، فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به خرید BTC کردند.

چه چیزی می‌توانیم از رفتار آنها بیاموزیم؟

ظاهراً این آدرس‌ها زمانی شروع به فعالیت کردند که قیمت BTC در پایین‌ترین حالت ممکن بود. برخی از تحلیلگران و سرمایه گذاران عقیده دارند نهنگ‌ها فقط زمان پایین بودن قیمت BTC ظاهر می‌شوند. تا بتوانند بخش عظیمی از ثروت خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنند.

آیا زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؟

مشکل اصلی اینجاست که همه ما می‌توانیم اتفاقات روی بلاک چین را ببینیم، اما جزئیات زیادی درباره آن اتفاقات نمی‌دانیم. آیا نهنگ‌ها با خرید BTC و فروش آن قصد جابه جایی قیمت بیت کوین را دارند؟ سرمایه آنها چقدر است و چه مقدار از سرمایه خود را صرف خرید بیت کوین کرده اند؟

این سوالات اهمیت زیادی دارند. زیرا اگر یک میلیاردر یا یک سرمایه گذار بزرگ تصمیم بگیرد که ۰.۲ درصد از سرمایه خود را صرف خرید BTC کند و احتمالاً سایر ارزهای دیجیتال دیگر را نیز خرید و فروش کند، چه اتفاق غیر منتظره‌ای خواهد افتاد؟ آیا سرمایه گذاری شما را از بین می‌برد یا شما را به سود می‌رساند؟ این میزان جابجایی چقدر روی قیمت BTC تاثیر خواهد گذاشت؟ گرچه شواهد از صعودی بودن قیمت بیت کوین در ۵ سال آینده خبر می‌دهند، اما سرمایه گذار موفق سرمایه گذاری است که از تمام فرصت‌هایی که در اختیار دارد برای سود دهی بیشتر استفاده کند. در ادامه قیمت BTC را باهم بررسی می‌کنیم.

What is Bitcoin? The Basics of Bitcoin Explained

تحلیل بیت کوین (BTC)

در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۲۲ هزار دلاری در حال نوسان است. تاکنون حدود ۱۹ میلیون بیت کوین استخراج شده و ارزش کلی بازار بیت کوین ۴۴۱ میلیارد دلار است. نوسان قیمت BTC در ۳۰ روز گذشته در مرز ۵۹۵۲/۱۹ دلار قرار داشت. قیمت بیت کوین در ۳ ماه اخیر بیش از ۶۰% رشد کرد و موجب افزایش ارزش بیت کوین شد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

قیمت BTC و تمام ارزهای دیجیتال نوسان فراوانی دارند. به همین دلیل بزرگترین تحلیلگران نیز به راحتی می‌توانند اشتباه کنند. بنابراین قیمت‌هایی که در ادامه برای بیت کوین پیش بینی شده را صرفاً به عنوان یک پژوهش اقتصادی در نظر بگیرید. در صورتی که قصد خرید بیت کوین دارید تلاش کنید تحلیل‌های بی‌نقصی داشته و قبل از انجام هرکاری با یک تحلیل گر حرفه‌ای یا مشاور اقتصادی زبده مشورت کنید.

بیت کوین در سال ۲۰۲۳

در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ انتظار می‌رود قیمت بیت کوین به ۴۱۱۸۵/۹۰ دلار برسد. با بالا رفتن قیمت BTC نوسان در بازار سایر ارزهای دیجیتال رو به رشد خواهد بود. همچنین حداقل نرخ خرید بیت کوین ۲۷۴۵۷/۲۷ دلار و میانگین آن حدود ۳۴۳۲۱/۵۸ دلار در سال ۲۰۲۳ رقم خواهد خورد.

بیت کوین در سال ۲۰۲۴

نرخ خرید BTC به رشد خود ادامه می‌دهد. بنابراین در سال ۲۰۲۴ قیمت بیت کوین به حداکثر ۶۴۰۶۶/۹۶ دلار خواهد رسید. میانگین قیمت حدود ۵۷۲۰۲/۶۴ دلار و حداقل قیمت بیت کوین ۵۰۳۳۸/۳۲ دلار خواهد بود.

بیت کوین در سال ۲۰۲۵

در سال ۲۰۲۵ بسیاری از دولت‌ها، سازمان‌ها و ادارات، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به رسمیت خواهند شناخت. بنابراین نرخ خرید بیت کوین رشد چشمگیری داشته و قیمت بیت کوین به ۸۶۹۴۸/۰۱ دلار برسد. میانگین قیمت BTC در سال ۲۰۲۵ حدود ۸۰۰۸۳/۷۰ دلار و حداقل قیمت آن به ۷۳۲۱۹/۳۸ دلار خواهد رسید.

بیت کوین در سال ۲۰۲۶

در سال ۲۰۲۶ سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال اضافه خواهند شد. به این ترتیب نرخ خرید BTC می‌تواند به ۱۰۹۸۲۹/۰۷ دلار برسد. میانگین قیمت بیت کوین ۱۰۲۹۶۴/۷۵ دلار و حداقل آن در سال ۲۰۲۶ به ۹۶۱۰۰/۴۴ دلار خواهد بود.

بیت کوین در سال ۲۰۲۷

کاربرد بیت کوین در بسیاری از دولت‌های جهان در سال ۲۰۲۷ افزایش پیدا خواهد کرد. به این ترتیب نرخ خرید بیت کوین به حداکثر ۱۳۲۷۱۰/۱۳ دلار و میانگین قیمت بیت کوین ۱۲۵۸۴۵/۸۱ دلار می‌رسد. همچنین پیش بینی می‌شود حداقل قیمت BTC در سال ۲۰۲۷ به ۱۱۸۹۸۱/۴۹ دلار برسد.

سوالات پر تکرار

آیا بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

شواهد و حرکت نهنگ‌ها نشان می‌دهد که حداقل تا ۵ سال آینده بیت کوین یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه گذاری خواهد بود.

آیا زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؟

چند هفته گذشته نوسان قیمت BTC بیشتر جنبه نزولی داشته، بنابراین احتمالا تا هفته آینده قیمت بیت کوین صعودی خواهد شد. بنابراین بله، هم اکنون بهترین زمان ممکن برای سرمایه گذاری در بیت کوین است. در غیر این صورت باید برای سرمایه گذاری در بیت کوین تا نوسان نزولی بعدی منتظر بمانید.

چقدر می‌توان در بیت کوین سرمایه گذاری کرد؟

میزان سرمایه گذاری به شما بستگی دارد. اما توصیه می‌شود که برای سرمایه گذاری از ثروتی استفاده کنید که توانایی از دست دادن آن را داشته باشید. البته

 

از کجا خرید بیت کوین خود را انجام دهیم؟

خرید بیت کوین را می‌توان از صرافی‌های بین‌المللی مانند بایننس و کوکوین یا صرافی‌های معتبر داخلی مانند والکس انجام داد. در هنگام خرید بیت کوین مهم است که صرافی مذکور مانند این صرافی، امکان بررسی قیمت بیت کوین به صورت لحظه‌ای را نیز فراهم کند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا نهنگ های ارز دیجیتال به سمت بیت کوین رفته اند؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *