پادویش

آیا حذف گلکسی اس 22FE برای سامسونگ ضرر آفرین است؟

آیا حذف گلکسی اس 22FE برای سامسونگ ضرر آفرین است؟

سامسونگ در چند سال گذشته ما را برای انتخاب ناامید کرده بود. به نظر می رسید که هر سه ماه، طرفداران مشتاقانه منتظر عرضه یک دستگاه جدید بزرگ از سوی این شرکت بودند. شما در ابتدای سال پرچم‌داران گلکسی اس را داشتید، پس از آن گلکسی نوت و گوشی‌های تاشو در نیمه دوم و مدل‌های «نسخه فن» پرچم‌دار گلکسی اس آن سال تا انتها.

این شامل انبوهی از دستگاه‌های میان‌رده، مقرون‌به‌صرفه و پایین‌رده‌ای که این شرکت در طول سال عرضه کرد، نمی‌شود. همچنین شامل ساعت‌های هوشمند، هدفون‌ها و تبلت‌هایی که این شرکت گهگاهی عرضه می‌کند، نمی‌شود. سامسونگ در طول سال گذشته تغییرات عمده‌ای را در خط تولید خود ایجاد کرده است و یک تغییر بزرگ، ایجاد شکاف قابل توجهی است که ممکن است پر کردن آن برای سامسونگ دشوار باشد.

ما به طور انحصاری در اوایل سال جاری گزارش دادیم که Galaxy S22 FE در حال لغو شدن است. از آنجایی که گلکسی اس 21 FE بسیار خوب عمل کرد، این موضوع غافلگیرکننده بود. سامسونگ قبلاً گفته بود که اکنون هر سال یک مدل جدید Fan Edition را عرضه خواهد کرد. با این حال، این شرکت تصمیم گرفت که این مورد برای Galaxy S22 FE صادق نباشد.

گزارش بعدی از کره جنوبی نشان داد که این ممکن است با کمبود تراشه جهانی مرتبط باشد. ظاهراً این شرکت باید بین افزایش تولید گلکسی اس 22 اولترا که فروش بسیار خوبی داشت یا عرضه گلکسی اس 22 FE یکی را انتخاب می کرد. از آنجایی که حاشیه سود در Ultra بیشتر است، سامسونگ تصمیم گرفت از این تراشه ها برای Galaxy S22 Ultra استفاده کند و از عرضه Galaxy S22 FE برای امسال صرف نظر کند.

طبق گزارش‌ها، عرضه تراشه‌های سری گلکسی اس 22 از ابتدا بسیار محدود بوده است. سامسونگ در ابتدا قصد داشت 3 میلیون دستگاه گلکسی اس 22 FE تولید کند اما تصمیم گرفت به جای آن از این تراشه ها برای Ultra استفاده کند. این بدان معناست که تراشه‌ای برای Galaxy S22 FE باقی نمی‌ماند و مدل باید لغو شود.

این که آیا واقعاً دلیل این است که این دستگاه روشنایی روز را نمی بیند یا نه، یک راز باقی مانده است. این فرضیات بر اساس گزارش های رسانه های محلی کره است. سامسونگ به طور رسمی در مورد سرنوشت گلکسی S22 FE یا در واقع آینده مدل های FE چیزی نگفته است. گزارش دیگری ادعا می کند که سامسونگ در سال 2023 با گلکسی S23 FE بازخواهد گشت، اما فعلاً برای اطمینان در مورد آن خیلی زود است.

مشکلی که سامسونگ در حال حاضر دارد این است که حداقل برای شش ماه خوب، هیچ راه اندازی قابل توجهی در حال حاضر در خط لوله وجود ندارد. مدل‌های FE آن به دلیل این واقعیت که مشخصات نزدیک به سطح پرچمدار را با قیمت بسیار تهاجمی ارائه می‌کنند، مشتریان زیادی را به خود جذب کردند. مشتریانی که دستگاه هایی را در آن دسته قیمت خریداری می کنند، اکنون گزینه های مناسب کمی دارند.

آنها جدیدترین گوشی های هوشمند تاشو سامسونگ را نخواهند خرید. آنها ممکن است مایل نباشند تا عرضه سری گلکسی اس 23 منتظر بمانند، و حتی در این صورت مدل پایه ممکن است بیش از آنچه که مایل به خرج کردن هستند، هزینه داشته باشد. بنابراین، یا دستگاهی می‌خرند که یک نسل قدیمی است، گلکسی اس 21 FE، یا فقط منتظر معاملات در مدل پایه گلکسی اس 22 هستند تا با هزینه مناسب‌تری یکی را انتخاب کنند.

این وضعیت غیرممکن ممکن است به برخی از مشتریان دلیلی بدهد که به برندهای دیگر روی بیاورند، نتیجه ای که سامسونگ مطمئنا قدردان آن نخواهد بود. با این حال، سامسونگ کار زیادی نمی تواند در اینجا انجام دهد. این شرکت کاملاً روی فروش هر چه بیشتر گوشی‌های هوشمند تاشو جدید خود در ماه‌های آینده متمرکز است. کار فروش سری گلکسی اس 23 تا اوایل سال آینده آغاز نمی شود، بنابراین می توان به طور کامل بر روی گوشی های تاشو تمرکز کرد.

با این حال، همه قرار نیست گوشی هوشمند تاشو بخرند. حتی اگر آنها به این ایده اعتقاد داشته باشند، هزینه همچنان مانعی برای ورود بسیاری از مشتریان است. مشکلی که سامسونگ اکنون برای پیمایش دارد این است که چیز زیادی در خط تولید آن وجود ندارد که بتواند جایگزینی برای Galaxy S22 FE باشد. دستگاه های میان رده مشخصات مشابهی را ارائه نمی دهند بنابراین نمی توانند قیمت مشابهی داشته باشند. سامسونگ نمی تواند قیمت مدل های گلکسی اس 22 خود را به اندازه کافی کاهش دهد تا این مانع ورود را کاهش دهد، بنابراین اساساً بین سنگ و مکان سخت گیر کرده است.

شاید این تعطیلی که مدل FE را برای آن ارسال کرده است، داده هایی را در اختیار سامسونگ قرار دهد تا تصمیم خود را برای سال آینده بگیرد. به عنوان مثال، اگر بتواند ضررهای ناشی از فقدان گلکسی اس 22 FE را با فروش بیشتر واحدهای با قیمت بالاتر جبران کند، ممکن است شرکت مایل به بازگرداندن آن نباشد. با این حال، اگر یک حفره واضح در اعداد وجود داشته باشد که برای وصل کردن آن خیلی بزرگ است، ممکن است شرکت متوجه شود که باید راهی برای کارکرد آن با مدل‌های FE بیابد.

بنابراین آیا سامسونگ می تواند در این بین این کار را انجام دهد؟ این می تواند به شیرین کردن معامله برای مشتریانی که گلکسی S22 را خریداری می کنند، ادامه دهد. همه می دانند که بهترین معاملات در Samsung.com یافت می شود. این شرکت باید به ارائه مشوق‌های بزرگ برای پرچمداران فعلی ادامه دهد تا مشتریانی که گلکسی اس 22 FE را از دست داده‌اند، جایگزین داشته باشند و سامسونگ شروع به خون‌رسانی مشتریان به رقبای خود نکند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا حذف گلکسی اس 22FE برای سامسونگ ضرر آفرین است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *