آیا آیفون تاشو اپل در راه است؟

آیا آیفون تاشو اپل در راه است؟

دستگاه های تاشو به طور فزاینده ای محبوب می شوند. تقریباً هر روز یک شرکت جدید گوشی هوشمند تاشو خود را عرضه می کند. با این حال، این دستگاه‌ها یک اشکال بزرگ دارند: نمایشگرهای OLED منعطف آنها بسیار شکننده هستند و می‌توانند به راحتی با حداقل فشار آسیب ببینند. برای رفع این مشکل، اپل در حال طراحی یک سیستم محافظ به طور خاص برای نمایشگرهای تاشو آیفون و آیپد است که از آسیب ناشی از سقوط محافظت می کند.

اپل اخیراً یک درخواست ثبت اختراع به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) به نام «دستگاه نمایشگر خود جمع‌شونده و تکنیک‌هایی برای محافظت از صفحه نمایش با استفاده از تشخیص سقوط» ارسال کرده است. ایده این است که از حسگرها در دستگاه هایی با صفحه نمایش تاشو یا غلتشی استفاده کنیم تا بفهمیم که آیا در حال سقوط هستند یا خیر. اگر دستگاه در حال سقوط باشد، می تواند صفحه نمایش را ببندد یا تا حدی جمع کند تا نمایشگر حساس با زمین برخورد نکند.

درخواست ثبت اختراع می گوید که حتی تا کردن صفحه نمایش تا زاویه کمتر از 180 درجه می تواند به محافظت از آن کمک کند. این به این دلیل است که لبه های دستگاه ابتدا به زمین برخورد می کند، نه صفحه نمایش. اگر دستگاه خیلی سریع بیفتد، یک صفحه قابل چرخش می تواند نمایشگر را به طور خودکار به عقب بکشد. مینگ چی کو، تحلیل‌گری که اغلب پیش‌بینی‌های درستی در مورد محصولات اپل انجام می‌دهد، فکر می‌کند که یک آی‌پد تاشو ممکن است در سال ۲۰۲۵ عرضه شود.

با این حال، حتی بهترین متخصصان ممکن است گاهی اوقات اشتباه کنند. در سال 2021، کو حدس زد که یک آیفون تاشو در سال 2023 وارد بازار شود و 20 میلیون دستگاه بفروشد. جدیدترین حدس کو این است که یک آی‌پد تاشو می‌تواند پایه فیبر کربنی داشته باشد. این به کاربران امکان می دهد دستگاه را در زاویه ای تنظیم کنند که برای تماشای محتوا روی صفحه بدون نگه داشتن آن بهتر است. در حالی که این ایده ها جالب هستند، مهم است که به یاد داشته باشید که در حال حاضر فقط برنامه های ثبت اختراع و حدس هایی هستند. اما واضح است که اپل سخت در تلاش است تا راه‌هایی برای محافظت از صفحه نمایش دستگاه‌های تاشو در برابر آسیب‌دیدگی ناشی از سقوط بیابد.

بیشتر بخوانید  محبوب‌ترین برند گوشی های هوشمند در ایران کدام است؟

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا آیفون تاشو اپل در راه است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *