آیا آبله میمون همچون کرونا خطرناک است ؟

آبله میمون خطرناک‌تر است یا کرونا

یکی از متخصصات سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که ،‌هم اکنون اولویت اصلی ما کنترل آبله میمونی در کشور هایی است که غیر آندمیک هستند ،‌این موضوع باید سریعا اتفاق بیافتد.

آبله میمونی یکی از عفونت های ویروسی است که در کشور های حوزه آفریقا بیشتر دیده شده است اما با توجه به اینکه این بیماری به کشور های دیگری همچون اروپا و امریکا هم گسترش یافته نگرانی هایی را ایجاد کرده است ،‌بیش از 200 کشور تا امروز این عفونت ویروسی را تایید کرده اند و اکنون 20 کشور دیگر هم ابتلاهای مشکوکی را اعلام کرده اند.

مدیر پیشگری بیماری های ویروسی عفونی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که ما احساس می کنیم که اقدامات درست تا به امروز برای مهار این بیماری انجام شده است.

آبله میمونی خطرناک تر از کرونا است ؟

وی تاکید کرد که مردم نگران نباشند انتقال ویروس آبله میمونی نسبت به ویروس کرونا بسیار کند است به همین دلیل آبله میمونی به اندازه کرونا ترسناک نیست اما مردم بجای نگرانی نکات بهداشتی را رعایت کنند.

مقامات بهداشت جهانی اعلام کردند : در حال حاضر نیازی به واکسیناسیون انبوه در برابر آبله میمونی نیست اما واکسیناسیون هدفمند در صورت امکان برای تماس نزدیک افراد آلوده موضوعی است که باید مد نظر قرار داد.

شناسایی ۶ بیمار مشکوک به آبله میمونی در کشور

رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران گفت :  تا امروز شش نفر بیمار مشکوک به آبله میمونی در ایران داشته ایم و از این تعداد 5 نفر مشمول نمونه‌گیری بودند.

ایشان همچنین گفتند : از این پنج نفر، نتیجه تست‌های اولیه 3 بیمار منفی می باشد و تا این لحظه مورد مثبت آبله میمونی نداریم‌‌.

وی ادامه داد: به‌دلیل آن‌که ویروس آبله میمونی در ایران در گردش نیست؛ شناسایی این بیماری در مرزها تشدید شده است.

به‌گفته وی در مرزها، افرادی که علائمی همچون تب و بثورات پوستی دارند مورد بررسی قرار می‌گیرند و قرنطینه می‌شوند و از آن‌ها آزمایش گرفته خواهد شد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا آبله میمون همچون کرونا خطرناک است ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *