آپدیت Chrome OS 64 به زودی…!

Chrome OS 64

آپدیت Chrome OS 64 | بعد از بروزرسانی هایی که در هفته قبل در اندروید، مک، ویندوز و لینوکس صورت گرفت، عرضه نسخه ی ۶۴ برای سیستم عامل کروم نیز آغاز شد و همچنین بهبود کارکرد در مرورگر یک shortcut بروز برای اسکرین شات در chromebook ها و تغییراتی در برنامه های اندرویدی در این بروزرسانی دیده می شود. ابزار های تبدیل شونده که از Chrome OS استفاده می کنند دارای shortcut است که برگرفته از اندروید برای گرفتن اسکرین شات خواهند بود و این امکان در تبلت بسیار کاربرد دارد که با فشاردادن دکمه پاور و همچنین کم کردن صدا به صورت همزمان ، از صفحه شما اسکرین شات می گیرد.

این نسخه  تغییرات زیادی در برنامه های اندرویدی دارد، من جمله تغییرات intent picker یا همان انتخاب کننده ی هدف است که مخصوص برنامه های play است تا باز کردن برنامه به صورت پیش فرض در صفحه مورد نظر  ممکن باشد. امکان استفاده از VPN برای Play Apps در بروزرسانی های خود دستگاه یعنی android container ممکن است.

در قسمت امنیت، در اجزای کانال محتوای محافظت شده تغییرات مثبتی انجام گرفته و سایر اشکالات که در مرورگر برای جلوگیری از حملات spectre نیز انجام شده است. قبلاً ، دستگاه هایی که سیستم عامل کروم در نسخه ۶۳ داشتند، علیه meltdown و spectre پچ شده بودند. گوگل علاوه بر این موضوع در بروز رسانی به کارکرد lockscreen اشاره کرد و بیان کرد که امیدوار است لاگین را افزایش دهد.

و آخر سر، این نسخه یک flag برای فعال سازی راحت ویژگی split view جهت multitasking بهتر حالتی که تبلت و قابلیت فعال بودن در پس زمینه برنامه های اندرویدی را اضافه می کند، دارد. یک pop-up blocker قدرتمند برای جلوگیری از ایجاد پنجره و تب های اضافه که به وسیله سایت هایی که قصد سو استفاده از کاربران دارند نیز افزوده شده است. جلوگیری از auto-redirect تخریب کننده ، محتوای ثالث embed شده با جلوگیری از نشان دادن iframe تا وقتی خود شخص بر روی آن کلیک نکند.

Chrome OS 64

تنظیمات مخصوص بی صدا کردن کل سایت به عنوان قسمتی از سعی گوگل برای دست یابی به پخش مدیای متداوم تر که این تنظیمات در قسمت permissions قرار دارد و به اشخاص این امکان را می دهد که تنظیمات سایت ها را به صورت جداگانه انجام می دهد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آپدیت Chrome OS 64 به زودی…!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *