پادویش

آنچه باید در مورد نوشته شدن قوانین ارزهای دیجیتال بدانیم

آنچه باید در مورد نوشته شدن قوانین ارزهای دیجیتال بدانیم

ز دیجیتال به عنوان روش پرداختی نوین در سراسر دنیا جای گرفته است. گرچه در بسیاری از کشورها هنوز نیاز به شناخت بیشتری دارد اما با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال توسط هیچ ارگان یا سازمانی کنترل نمی‌شود، ممکن است برخی دولت‌ها و کشورها در پذیرش این سیستم مقاومت‌هایی نشان دهند اما در کشورهای پیشرو مانند سنگاپور و استرالیا ارزهای دیجیتال روند دیگری دارند. طوری که در سال ۲۰۲۱، سرکوب ارزهای دیجیتال توسط چین باعث شد بسیاری از ارائه دهندگان خدمات چینی از جمله ByBit ،Huobi ،Cobo و OKCoin و مشتریان آنها به سنگاپور مهاجرت کنند. همچنین در دسامبر ۲۰۲۱، استرالیا اعلام کرد که چارچوب مجوزی جدیدی را به طور خاص برای مبادلات ارزهای دیجیتال رمزپایه معرفی خواهد کرد. در ادامه قصد داریم در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در کشورهای ژاپن و کره جنوبی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

فرادرس

مقررات کریپتو کارنسی در سراسر جهان: ژاپن

ارز دیجیتال در ژاپن قانونی بوده و به عنوان دارایی در نظر گرفته می‌شود. مبادلات و صرافی ارزهای دیجیتال نیز قانونی هستند اما برای شروع کار باید در آژانس خدمات مالی ثبت نام کنند.

ژاپن در حال حاضر مترقی‌ترین شرایط نظارتی جهان را در حوزه ارز دیجیتال دارد. این کشور بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را تحت قانون خدمات پرداخت (PSA) به عنوان دارایی قانونی به رسمیت می‌شناسد. در دسامبر 2017، آژانس ملی مالیات حکمی صادر کرد که سود حاصل از فعالیت‌های تحت شبکه بلاکچین باید به عنوان «درآمد متفرقه» طبقه‌بندی شود. همچنین سرمایه‌گذاران باید بر این اساس مالیات پرداخت کنند.

مقررات اخیر کشور ژاپن شامل اصلاحاتی در PSA و قانون ابزارهای مالی و مبادلات (FIEA) است که در ماه مه 2020 اجرایی شد. این اصلاحات عبارت «دارایی کریپتو» (به جای «ارز مجازی») را معرفی کرد و محدودیت‌های بیشتری را برای مدیریت ایجاد کرد. بر اساس قوانین جدید، ارائه‌دهندگان خدمات پشتیبانی یا نگهبانی از ارز دیجیتال (که کریپتوکارنسی نمی‌فروشند یا نمی‌خرند) تحت محدوده PSA قرار می‌گیرند، در حالی که مشاغل مشتقات ارز دیجیتال تحت محدوده FIEA قرار می‌گیرند.

مبادلات

مقررات مبادله ارز دیجیتال در ژاپن نیز مانند سنگاپور و استرالیا در حال رشد است. صرافی‌های ارز دیجیتال در ژاپن قانونی هستند اما پس از چند مورد هک‌، از جمله سرقت بدنام Coincheck به مبلغ 530 میلیون دلار از صرافی ارز دیجیتال، مقررات کریپتوکارنسی به یک نگرانی همه‌گیر و ملی تبدیل شده است.

آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) تلاش‌های خود را برای تنظیم قوانین تجارت و مبادلات ارز دیجیتال افزایش داده است. از اصلاحات PSA امروزی الزام صرافی‌های ارز دیجیتال برای ثبت نام در FSA برای آغاز فعالیت است. ثبت نام در FSA فرآیندی است که می‌تواند تا شش ماه طول بکشد. اصلاحیه بعدی در اواسط سال 2019 بود که الزامات CFT و امنیت سایبری را افزایش داد. به موجب این قانون الزام ثبت نام گسترش پیدا کرد چرا که ارائه دهندگان خدمات حفاظت و پشتیبانی از ارز دیجیتال را نیز شامل می‌شد.

 

در سال 2020، انجمن تبادل ارز دیجیتال ژاپن (JVCEA) و انجمن STO ژاپن را تاسیس شد. همه صرافی‌ها عضو JVCEA هستند؛ همچنین انجمن STO ژاپن شامل 5 موسسه مالی بزرگ ژاپنی است. هر دو انجمن تنظیم‌کننده برای ارائه مشاوره به صرافی‌های در حال کسب مجوز و ترویج انطباق فعالیت دارند.

مقررات آتی

ژاپن محیطی دوستانه برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است اما نگرانی‌هایی توجه FSA را به سمت مقررات بیشتر جلب می‌کند. در دسامبر 2021، FSA نشان داد که در سال 2022 قانونی برای تنظیم مقررات صادرکنندگان استیبل کوین به منظور رسیدگی به نگرانی‌های مشتریان و محدود کردن فرصت‌های سوءاستفاده از استیبل کوین‌ها برای پول‌شویی وضع می‌کند. این قانون احتمالاً شامل پروتکل‌های امنیتی جدید و تعهدات بیشتری برای ارائه‌دهندگان خدمات کریپتوکارنسی برای گزارش فعالیت‌های مشکوک خواهد بود.

آنچه باید در مورد نوشته شدن قوانین ارزهای دیجیتال بدانیم

مقررات کریپتو کارنسی در سراسر جهان: کره جنوبی

ارز دیجیتال در کره جنوبی قانونی نیست؛ اما مبادلات و صرافی ارزهای دیجیتال قانونی هستند ولی برای شروع کار باید در FSS ثبت نام کنند.

در کره جنوبی، ارزهای رمزنگاری شده به عنوان مناقصه قانونی در نظر گرفته نمی‌شوند. همچنین صرافی‌ها با وجود اینکه قانونی هستند، بخشی از یک سیستم نظارتی دقیق به شمار می‌روند. مالیات بر ارز دیجیتال در کره جنوبی در یک منطقه خاکستری است. از آنجایی که کریپتوکارنسی نه ارز و نه دارایی مالی در نظر گرفته می‌شوند، تراکنش‌های ارز دیجیتال در حال حاضر معاف از مالیات هستند اما وزارت استراتژی و دارایی نشان داده که در حال بررسی وضع مالیات بر درآمد حاصل از تراکنش‌های کریپتوکارنسی است.

مبادلات

مقررات مبادله ارزهای دیجیتال در کره جنوبی سختگیرانه است و شامل ثبت نام دولتی و سایر اقداماتی است که توسط سرویس نظارت مالی کره جنوبی (FSS) نظارت می‌شود. در سال 2017 دولت کره جنوبی استفاده از حساب‌های ناشناس در معاملات ارز دیجیتال را ممنوع کرد و مؤسسات مالی محلی را از میزبانی معاملات آتی بیت کوین منع کرد. به طور مشابه، کمیسیون خدمات مالی (FSC) تعهدات گزارش‌دهی سختی را بر بانک‌هایی که دارای حساب‌های نگهداری‌شده توسط صرافی ارزهای دیجیتال هستند، تحمیل می‌کند.

پس از اصلاحات قانونی در سال 2020، همه صرافی‌های کره جنوبی باید با مقررات AML/CFT مطابقت داشته باشند و مجوز فعالیت را از واحد اطلاعات مالی کمیسیون خدمات مالی (FIU) دریافت کنند. در مارس 2021، دولت کره جنوبی قانونی را معرفی کرد که بر اساس آن سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال باید از همان نامی که در حساب‌های بانکی خود استفاده می‌کنند در حساب‌های کیف پول مجازی خود استفاده کنند. همچنین طبق این قانون صرافی‌های ارز دیجیتال باید اطلاعات خود را با بانک‌ها به اشتراک بگذارند تا هویت مشتری را تایید کنند. FIU همچنین تمام کوین‌های حریم خصوصی را از صرافی‌های کره جنوبی در سال 2021 حذف کرد و عملیات تجارت توکن‌های با حریم خصوصی را ممنوع کرد.

مقررات آتی

مالیات پیشنهادی کره جنوبی بر روی ارزهای دیجیتال تاریخ اجرای اولیه خود در ژانویه 2022 را از دست داد و تا ژانویه 2023 به تعویق افتاد.

منبع : دلگرم

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آنچه باید در مورد نوشته شدن قوانین ارزهای دیجیتال بدانیم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *