پادویش

آموزش پست مخابراتی با مجموعه پی بی ایکس شاپ

آموزش پست مخابراتی با مجموعه پی بی ایکس شاپ

اگر به دنبال دوره آموزشی هستید که از طریق آن بتوانید با پست های کم ظرفیت و پرظرفیت کار کنید آموزش پست مخابراتی مجموعه پی بی ایکس شاپ بهترین گزینه برای شما است. محتوای این دوره آموزشی، کاملا عملی است و با اجرای سناریوهای عملی و کاربردی کمک می کند تمام کاربران بتوانند با هر نوع پست مخابراتی کار کنند و همچنین با انواع تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز آن آشنا شوند.

علاوه بر این، این دوره ی آموزشی که یک زیرساخت مخابراتی است با سایر موضوعات پست مخابراتی، ترمینال کروز، راه اندازی سانترال های کم ظرفیت و پرظرفیت پاناسونیک و همچنین کابل های مخابراتی و تمام ابزارهای مورد نیاز، مرتبط می باشد. از دیگر ویژگی های دوره جامع آموزش پست مخابراتی این است که مانند سایر دوره های آموزشی مجموعه پی بی ایکس شاپ به طورت عملی است. در واقع این مجموعه ی آموزشی، هم شامل مباحث تئوری و هم عملی است.

به این صورت که ابتدا تمام ساختار و نکات مربوط به این موضوع به صورت تئوری توضیح داده می شود و سپس به صورت عملی در کارگاه اجرا و بررسی می شود. از جمله مباحثی که در این دوره آموزشی به آن ها پرداخته می شود می توان به 100 دقیقه ویدیوی آموزشی اعم از مباحث تئوری و عملی، آشنایی با کابل های مخابراتی و رنگ آن ها، آشنایی و آموزش انواع پست مخابراتی و تجهیزات مورد نیاز این دوره، نحوه ی کار کردن با ابزارهای پست مخابراتی به صورت عملی، آشنایی و آموزش انواع پست مخابراتی کم ظرفیت و پرظرفیت، چگونگی نصب و راه اندازی خطوط شهری و داخلی و همچنین چگونگی عیب یابی شبکه های مخابراتی اشاره مود.

علاوه بر این در این پکیج آموزشی، نحوه ی نصب سانترال های NS500، TDA و TDE و همچنین سانترال 824 پاناسونیک آموزش داده می شود. حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در مورد این پکیج آموزشی افزایش دهید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

معرفی دوره جامع آموزش پست مخابراتی

شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که چرا باید این دوره آموزشی را تهیه کرد و اصلا نقش این دوره در نصب و راه اندازی مراکز تلفن چیست؟

در واقع هدف از تهیه و تدوین این مجموعه ی آموزشی، ﺁشنایی کامل کارآموزان با تمام زیرساخت های مخابراتی، انواع کابل های مخابراتی و پست های مخابراتی کم ظرفیت و پرظرفیت است. از آنجایی که کار کردن با ترمینال های کروز و پست های مخابراتی کوچک و بزرگ، برای بسیاری از کاربران و همکاران در زمان اجرای پروژه های مخابراتی یک دغدغه ی بزرگ به شمار می رفت و هیچ منبع و مرجعی وجود نداشت که به آن ها در این زمان، کمک کند، تیم حرفه ای و فنی پی بی ایکس شاپ، برای اولین بار، تصمیم به تهیه و تدوین پکیج آموزشی نمود که طی آن تمام این مراحل به صورت عملی آموزش داده شود تا راهنمای بسیاری از کاربران باشد.

در این راستا، مجموعه پی بی ایکس شاپ، سعی نمود تمام راهکارهای تجربی این پروژه را به صورت عملی در این پکیج آموزشی خود بگنجاند تا کاربران با مشاهده ی این اجراهای عملی بتوانند انواع خطوط داخلی و شهری را عیب یابی و راه اندازی کنند.

دوره آموزش پست مخابراتی مناسب چه افرادی است؟

در ابتدا باید بگوییم این دوره ی آموزشی پیش نیاز تمام دوره های آموزشی این مجموعه است لذا افرادی که قصد دارند به تازگی وارد این حوزه شوند و همچنین همکارانی که در حوزه ی مخابرات و پست های مخابراتی آنچنان مسلط نیستند پیشنهاد می کنیم حتما این دوره ی آموزشی را تهیه نمایند.

معرفی کامل تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز در این دوره ی آموزشی سبب می شود تمام کاربران بتوانند در سریع زمان، انواع پست مخابراتی را حتی در بزرگترین شبکه های مخابراتی عیب یابی کنند.

آیا دوره آموزش پست مخابراتی نیازمند پیش نیاز است؟

با توجه به مطالب بالا باید گفت، از آنجایی که در این دوره به طور جامع و کامل در مورد زیرساخت های مخابراتی، مباحث مقدماتی و پیشرفته و پست های مخابراتی پرداخته می شود لذا نیاز به پیش نیازی ندارد. مهم ترین شاخصه ی این دوره آموزشی این است که به ابتدایی ترین مباحث مربوط به حوزه ی مخابرات یعنی انواع کابل های مخابراتی و رنگ آن ها هم پرداخته است. لذا مبتدی ترین کاربران، که هیچ اطلاعات و شناختی در این زمینه ندارند هم می توانند با انواع پست های مخابراتی کار کنند.

آموزش پست مخابراتی با مجموعه پی بی ایکس شاپ

آشنایی با چکیده محتوای دوره آموزش پست مخابراتی

مدت زمان این دوره آموزشی، 18 ساعت است که در آن از ابتدایی ترین مباحث تا تخصصی ترین مباحث زیرساخت های مخابراتی صحبت شده است. تا کاربران به هر چیزی که در این زمینه نیاز دارند آموزش ببیند. علاوه بر این، برای انتقال بهتر مفاهیم و همچنین تسلط بیشتر کارآموزان به مباحث این دوره، انواع سناریوهای عملی و کاربردی، اجرا شد تا راهکارهای مناسب را به کارآموزان نشان دهند و آن ها بتوانند از این راهکارها در پروژه های خود استفاده کنند.

به طور کلی به مباحث زیادی در این دوره ی آموزشی پرداخته شده است که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار کردن با انواع کابل های مخابراتی و معرفی رنگبندی آن ها
 • آشنایی و کار کردن با انواع تجهیزات مورد نیاز این حرفه نظیر فیوزهای یک طرفه و دو طرفه، گوشی تست، آچار سوکت زن و …
 • نحوه کار کردن با انواع ترمینال کروز و بررسی ساختارهای پست مخابراتی
 • نحوه ترمینال بندی استاندارد کابل های ساختمان و همچنین سانترال ها
 • چگونگی پیدا کردن کابل های ورودی و خروجی پست های مخابراتی
 • مسلط شدن به ارتباط بین ترمینال ها یا همان رانژه بندی
 • آموزش راه اندازی انواع داخلی و کیستون
 • نحوه عیب یابی شبکه های مخابراتی و همچنین ارائه راهکارهای تجربی برای عیب یابی این شبکه ها در کمترین زمان
 • آشنایی با انواع مراکز تلفن کم ظرفیت و پرظرفیت
 • آشنایی با ساختار انواع سانترال ها و چگونگی ارتباط آن ها با پست های مخابراتی
 • ﺁشنایی با تفاوت سانترال ها و معرفی کارت های سانترال پاناسونیک
 • آموزش نحوه کار کردن با انواع کارت های سانترال و ارتباط این کارت ها با پست های مخابراتی
 • نحوه نصب و راه اندازی انواع مراکز تلفن اعم از ۸۲۴ ، TDA ، TDE ، NS500
 • چگونگی راه اندازی خطوط شهری بر روی انواع مراکز تلفن
 • و …

چگونه دوره آموزش پست مخابراتی را تهیه کنیم؟

نحوه دریافت این دوره آموزشی به مانند سایر پکیج های آموزشی مجموعه پی بی ایکس شاپ است. به این صورت که ابتدا باید عضو سایت شوید و بعد از تکمیل اطلاعات خود و ثبت نام، می توانید اقدام به خرید این محصول نمایید. پس از پرداخت هزینه، لایسنسی در پنل کاربریتان ارسال می شود که با فعال سازی این لایسنس بر روی نرم افزار اسپات پلیر، می توانید تمامی آموزش های این دوره را مشاهده نمایید.

آپدیت این محصول نیز به مانند سایر محصولات آموزشی، خودکار و همیشگی است و بدون پرداخت هزینه ی مجددی به این پکیج آموزشی، اضافه می شود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش پست مخابراتی با مجموعه پی بی ایکس شاپ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *