پادویش

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

اعلان‌ها اهمیت غیرقابل انکاری در آگاه کردن شما از پیام‌ها و بروزرسانی‌ها دارند. هر چند این اعلان ها مفید هستند، اعلان‌های مداوم از برنامه‌ها و مرورگرهای وب می ‌تواند به راحتی حواس شما را از کاری که در حال انجام آن هستید پرت کند . بنابراین، اینکه اعلان ها را  مدیریت کنیم اهمیت زیادی دارد.

خوشبختانه، ویندوز 11 تنظیماتی را ارائه می ‌کند که می ‌توانید آن‌ها را تغییر دهید تا تجربه اعلان خود را ساده کنید. در این مقاله، نحوه فعال کردن، غیرفعال کردن و مدیریت اعلان‌ها در ویندوز 11 را به شما نشان می‌ دهیم تا به شما کمک کند کنترل امور را در دست بگیرید. بنابراین، بیایید مراحل آن راشروع کنیم:

فعال یا غیرفعال کردن اعلان ها در ویندوز 11

ابتدا، بیایید ببینیم چگونه می ‌توانید به سرعت اعلان‌ها را در رایانه شخصی ویندوز 11 خود با استفاده از برنامه تنظیمات مجدداً طراحی شده فعال یا غیرفعال کنید.

فعال یا غیرفعال کردن اعلان ها در ویندوز از طریق تنظیمات

مرحله 1: منوی Start را باز کنید و روی نماد تنظیمات کلیک کنید تا برنامه تنظیمات راه اندازی شود. همچنین می توانید کلید Windows + I را فشار دهید تا تنظیمات به سرعت اجرا شود.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

مرحله 2: در برنامه تنظیمات، به تب System در سمت چپ خود بروید و روی گزینه Notifications در سمت راست خود کلیک کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

مرحله 3: در اینجا، می توانید Notifications را خاموش کنید تا اعلان ها را در ویندوز 11 خود به طور کامل غیرفعال کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

به همین ترتیب، می‌توانید نوتیفیکیشن آن  را دوباره روشن کنید تا به برنامه‌ها اجازه دهید اعلان‌های آن را روی رایانه شما فعال شوند.

نحوه مدیریت اعلان‌ها برای برنامه‌های خاص

اگر تمام اعلان‌ها را در ویندوز 11 برای جلوگیری از مزاحمت خاموش کرده باشید، ممکن است چند یادآوری و ایمیل مهم را از دست بدهید. برای اطمینان از اینکه همیشه هشدارها و پیام‌ها را از برنامه‌های مهم دریافت می‌کنید، ویندوز 11 همچنین به شما اجازه می‌دهد تا اعلان‌ها را بر اساس هر برنامه مدیریت کنید. بخوان تا یاد بگیری.

مرحله 1: کلید Windows + I را فشار دهید تا برنامه تنظیمات را در رایانه شخصی خود اجرا کنید. به تب System بروید و به تنظیمات Notifications بروید.

مرحله ۲: به قسمت «Notifications from apps and other senders » به پایین بروید. در اینجا، فهرستی از برنامه‌ها و فرستنده‌هایی را می‌بینید که می‌ توانند برای شما اعلان ارسال کنند. سوئیچ های مربوطه را در کنار این برنامه ها تغییر دهید تا اعلان ها را برای آنها فعال یا غیرفعال کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

فعال یا غیرفعال کردن اعلان ها از مرکز اعلان

جدای از روش فوق، می‌توانید اعلان‌های برنامه‌های خاص را از مرکز اعلان غیرفعال کنید، مشروط بر اینکه قبلاً از آن برنامه اعلان داشته باشید. در اینجا نحوه آن را توضیح می دهیم

مرحله 1: notification center را با کلیک بر روی time and date در گوشه پایین سمت راست باز کنید.

همچنین می‌ توانید کلید Windows + N را فشار دهید تا Notification Center در ویندوز 11 باز شود.

مرحله 2: یک اعلان از برنامه ای که می خواهید اعلان را برای آن خاموش کنید، پیدا کنید. روی نماد منوی سه نقطه کلیک کنید و «Turn off all notifications [آن اپ]» را انتخاب کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

اگر تصمیم گرفته‌اید اعلان‌ها را برای یک برنامه خاص فعال کنید، برخی از اولویت‌های اضافی وجود دارد که می ‌توانید برای ساده ‌تر کردن تجربه اعلان‌های خود در ویندوز 11 تنظیم کنید.

Notification Banner را فعال یا غیرفعال کنید

برنامه Settings را باز کنید و به Notification settings بروید. برای مشاهده تنظیمات اعلان های اضافی روی برنامه کلیک کنید. سپس تیک آن را بزنید یا بردارید تا مشخص کنید برنامه باید اعلان را نشان دهد یا خیر. علاوه بر این، می ‌توانید صدای اعلان را از اینجا بی‌ صدا کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

تنظیم اولویت بندی اعلان ها در ویندوز 11

حتی پس از فیلتر کردن اعلان‌های مزاحم از برخی برنامه‌ها، احتمال زیادی وجود دارد که یک اعلان مهم در انبوهی از اعلان‌ها پنهان شود. برای اطمینان از اینکه یک اعلان مهم را از دست ندهید، می توانید با دنبال کردن مراحل زیر اولویت های مختلفی را برای اعلان ها تعیین کنید.

مرحله 1: تنظیمات Notification را باز کنید و روی برنامه کلیک کنید تا اولویت آن را تنظیم کنید.

مرحله 2: در بخش « Priority of notifications in notification center »، از گزینه‌های High ، Top و Normal یکی را انتخاب کنید تا اولویت خود را تنظیم کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

پس ازتنظیم ، اعلان‌های برنامه‌هایی که از اهمیت بیشتری برخوردارند مانند اعلان جیمیل، صرف نظر از زمانشان، همیشه در بالا باقی می ‌مانند.

استفاده از FOCUS ASSIST برای خاموش کردن اعلان‌ها در ویندوز 11

Focus help یک ابزار مفید در ویندوز است که به شما کمک می‌کند تا با خاموش کردن اعلان‌های نامربوط، تمرکز را به اعلان های پر اهمیت بدهید. این کار را با فیلتر کردن اعلان‌ها از برنامه‌های خاص انجام می ‌دهد و در عین حال اطمینان می ‌دهد که برنامه‌ها و افرادی که در لیست اولویت شما هستند همیشه می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند.

در اینجا نحوه تنظیم و استفاده از Focus help در ویندوز 11 آمده است.

مرحله 1: روی نماد جستجو از نوار وظیفه کلیک کنید، فوکوس کمک را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

مرحله ۲: در اینجا، می‌توانید Focus Assist را با انتخاب گزینه «Priority only» یا « Alarms only» فعال کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

تنظیم بر روی ” Priority only ” به برنامه ها و مخاطبینی که در لیست اولویت هستند اجازه می دهد اعلان ارسال کنند. می‌توانید با سفارشی کردن فهرست اولویت‌ها، استثناهایی را برای برنامه‌ها و مخاطبینی در نظر بگیرید و اضافه کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

با تنظیم آن بر روی ” Alarms only ” همه اعلان‌ها به جز هشدارها بی ‌صدا می‌شوند.

علاوه بر این، برای مشاهده خلاصه ای از اعلان های از دست رفته ، می توانید تیک مشخص شده در تصویر زیر را علامت بزنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

پس از تکمیل تنظیمات، می‌ توانید با مراجعه به Action Center در ویندوز 11، Focus assist را به سرعت فعال کنید.

آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

FOCUS ASSIST می تواند یک گزینه خوب برای بهره وری در حین کار باشد. می توانید تنظیم کنید که در ساعات کاری شما به طور خودکار فعال شود و خلاصه ای از تمام اعلان های از دست رفته خود را در پایان آن مشاهده کنید.

در دست گرفتن کنترل اعلان ها ویندوز 11

هنگامی که به تنظیمات ویندوز 11 عادت کردید و با گزینه های بالا آشنا شدید، به راحتی می توانید کنترل تمام اعلان های خود را در دست بگیرید. و اگر با کمک فوکوس در ویندوز 10 آشنا هستید، مطمئناً آشنا شدن زیاد طول نخواهد کشید.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش مدیریت اعلان ها در ویندوز 11

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *