آنتی ویروس پادویش

آمازون از اخراج واحد دستیار صوتی الکسا برای تمرکز بر هوش مصنوعی خبر داد

آمازون از اخراج واحد دستیار صوتی الکسا برای تمرکز بر هوش مصنوعی خبر داد

Amazon.com روز جمعه اعلام کرد که با اشاره به تغییر اولویت‌های تجاری و تمرکز بیشتر بر هوش مصنوعی مولد، مشاغل واحد دستیار صوتی الکسا را کاهش می‌دهد. بر اساس این ایمیل، این کاهش ها بر صدها کارمند شاغل در الکسا تأثیر می گذارد.

یک سخنگوی از توضیح دقیق درباره تعداد کارکنان تحت تاثیر خودداری کرد. دانیل راوش، معاون الکسا و Fire TV بیان داشت:

ما در حال تغییر برخی از تلاش‌های خود برای هماهنگی بهتر با اولویت‌های تجاری خود هستیم، و آنچه می‌دانیم برای مشتریان مهم‌تر است که شامل به حداکثر رساندن منابع و تلاش‌های متمرکز بر هوش مصنوعی مولد است. این تغییرات ما را به توقف برخی ابتکارات سوق می دهد.

آمازون در این ماه در بخش‌های مختلف، از جمله بخش‌های موسیقی و بازی و برخی از نقش‌های منابع انسانی، عقب‌نشینی کرده است. یکی از سخنگویان گفت در حالی که بیشتر مشاغل آسیب دیده در بخش دستگاه ها بودند، تعداد کمی از آنها روی محصولات مرتبط با الکسا در واحد دیگری کار می کردند. بسیاری از شرکت‌ها منابع را به سمت هوش مصنوعی مولد سوق می‌دهند، که می‌تواند کد نرم‌افزاری و پاسخ‌های متنی طولانی را از اعلان‌های کوتاه ایجاد کند.

الکسا یک دستیار صوتی است که می تواند برای تنظیم تایمر، پرسیدن سوالات جستجو، پخش موسیقی یا به عنوان یک مرکز اتوماسیون خانگی استفاده شود. رویترز در ماه سپتامبر گزارش داد که روحیه در بخش تجهیزات به دلیل نگرانی در مورد آنچه که برخی به عنوان خط لوله ضعیف محصول تلقی می کنند، آسیب دیده است. به طور خاص، افراد آشنا به این موضوع به دستیار صوتی الکسا اشاره کردند که اکنون نزدیک به یک دهه از عمرش می گذرد، چرا که نتوانسته همگام با عصر هوش مصنوعی مولد باشد.

آمازون در آن زمان گفت:

پیشنهاد این که چند حکایت تصویری از واقعیت را برای سازمانی به بزرگی و متنوعی مانند دستگاه‌ها و سرویس‌ها ترسیم می‌کند، نادرست است.

 این شرکت از محصولات خود حمایت می‌کند. آمازون بدون ارائه ارقام اعلام کرده است که تجارت دستگاه ها و خدماتش سودآور نیست. تنها ماه گذشته، واحد دستگاه یک رئیس جدید به نام پانوس پانای پیدا کرد که از مایکروسافت به شرکت ملحق شد و جایگزین دیوید لیمپ، کهنه سرباز 13 ساله ای شد که اواخر امسال به ریاست جف بزوس، بنیانگذار آمازون، شرکت موشکی بلو اوریجین را ترک می کند. Panay بر توسعه تبلت سرفیس نظارت داشت.

بیشتر بخوانید  ورود الکسا به ویندوز 10

آمازون برای کسب سود از الکسا، که بسیاری از مردم از طریق بلندگوهای اکو یا صفحه نمایش های ویدئویی استفاده می کنند، تلاش کرده است. بیشتر تلاش ها برای کسب درآمد از آن بر روی سهولت خرید از Amazon.com متمرکز شده است. محصولات دستیار صوتی خرده فروش آنلاین مستقر در سیاتل با پیشنهادات آلفابت و اپل رقابت می کنند. آمازون در طول سال گذشته بیش از 27000 شغل را در سراسر این شرکت کاهش داده است، بخشی از موج اخراج فناوری ایالات متحده پس از اینکه این صنعت افراد زیادی را در طول همه‌گیری استخدام کرد.

آخرین کاهش‌ها حتی در حالی صورت می‌گیرد که آمازون درآمد خالص سه‌ماهه سوم را بسیار فراتر از برآوردهای تحلیل‌گران و پیش‌بینی درآمد در سه‌ماهه پایانی سال تقریباً مطابق با انتظارات گزارش کرده است. سه ماهه چهارم مهم ترین فصل آمازون است، زیرا شامل خرید تعطیلات می شود.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آمازون از اخراج واحد دستیار صوتی الکسا برای تمرکز بر هوش مصنوعی خبر داد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *