پادویش

آشنایی با تاریخ و تکنولوژی ساعت سیکو

آشنایی با تاریخ و تکنولوژی ساعت سیکو

سیکو از آن نام آشنا‌های صنعت ساعت سازی است که تاریخچه و اعتبار چندین ساله‌اش باعث شده تا نه تنها به عنوان یک برند ساعت ژاپنی بلکه یک برند جهانی شناخته شود. سیکو نه تنها از زمان شروع فعالیتش توانست توجهات را به خود جلب کند، بلکه با پشتکار و اراده‌ای که داشت، برای حفظ جایگاهش در صنعت ساعت سازی دست به اقداماتی زد. نتیجه این اقدامات تحولاتی است که در تکنولوژی امروزه ساعت مچی‌ها مشاهده می‌کنیم. در ادامه بیشتر با تاریخچه و تکنولوژی‌های ساعت سیکو آشنا خواهیم شد. پس اگر قصد خرید ساعت مچی سیکو اصل را دارید بد نیست اطلاعات‌تان را هم درباره این برند ارتقا دهید.

آشنایی با تاریخ و تکنولوژی ساعت سیکو

بوجود آمدن ساعت سیکو در ژاپن:

کینتارو‌هاتوری یک جوان 22 ساله بود که در سال 1893 تصمیم گرفت تا کسب و کار مستقل خودش را در یک مغازه ساعت فروشی و تعمیرات ساعت شروع کند. او در اوایل فعالیتش فقط ساعت‌های برندهای دیگر را می‌فروخت و تعمیرات ساعت نیز انجام میداد، تا اینکه اقدام به ساخت ساعت جیبی کرد. ساعت جیبی‌های کینتارو‌هاتوری در آن زمان مورد توجه بسیاری قرار گرفت و همین دلیلی شد تا اون قدم بزرگ‌تری بردارد و دست به تولید ساعت مچی بزند. اولین ساعت مچی سیکو به نام “لورل” در سال 1913 وارد بازار و رقابت با ساعت‌های سوئیسی شد. از آنجایی که تا آن موقع ساعت‌های سوئیسی حرف اول را میزدند و گران قیمت هم بودند، ورود ساعت‌های ارزان قیمت سیکو توانست هیاهوی زیادی در بازار ساعت بوجود آورد.

از همان ابتدا سیکو با خلاقیت وارد این عرصه شد. سیکو مدعی اولین سازنده ساعت مچی با موتور کوارتز است. موتور‌های کوارتز برعکس موتور مکانیکی پیچیده و پرهزینه، توانستند هزینه و زمان کمتری در ساخت ساعت مچی بوجود آورند. همچنین دقت ساعت‌های کوارتز (باتری) به نسبت ساعت‌های مکانیکی سوئیسی که چند دقیقه در روز تلرانس زمانی داشتند، بدون خطا بود. همین 2 علت باعث شد تا خیلی زود ساعت‌های سیکو کوارتز در بازار طرفدار پیدا کنند و رقیب جدی برای ساعت‌های مکانیکی سوئیسی شوند.

دستاورد‌های مهم ساعت سیکو در یک نگاه:

 

  • 1964: تولید اولین ساعت کرنوگراف‌دار ژاپنی در بازی‌های المپیک 1964
  • 1969: تولید اولین ساعت کوارتز جهان به عنوان رقیب برندهای سوئیسی با نام آسترون (Seiko Astron)
  • 1982: تولید تکنولوژی جدید در ساعت از لحاظ دوام در نگهداری شارژ با قابلیت شارژ سریع به نام اسپرینگ درایو
  • 2012: تولید اولین ساعت جی پی اس سولار
  • 2017: ایجاد لاین جدید برای تولید ساعت لوکس از این برند با نام گرند سیکو (Grand seiko)
  • و …

چرا خرید ساعت سیکو؟

سیکو بیش از 140 سال قدمت و تجربه حرفه‌ای در زمینه ساخت ساعت مچی دارد. بهترین و جدید‌ترین فناوری‌های روز صنعت ساعت سازی را در این برند می‌توانید پیدا کنید. و البته سیکو یکی از برندهای پیشگام در تولید تکنولوژی‌های به روز بوده و هست. رنج قیمت ساعت مچی سیکو به نحوی است که برای هر قشر و با هر بودجه‌ای در دسترس می‌باشد. از لحاظ کیفیت ساخت و دوام عمر، خیلی سال است که در بین طرفداران دنیای ساعت جواب پس داده. حتما در بین خانواده یا اقوام دیدید که هرکس یک ساعت سیکو از قدیم داشته چطور از بابت طول عمر آن راضی بوده. با خرید ساعت سیکو یکی از دغدغه‌هایی که نباید حداقل تا 10 سال داشته باشید، نیاز به خرید یک ساعت جدید است. سیکو از آن برندهایی است که بخاطر کیفیت ساخت بالا و قیمت مناسبش برای همه پیشنهاد می‌شود.

تکنولوژی‌های به کار رفته در برند سیکو:

ساعت کنتیک سیکو پیشگام و محبوب

نوآوری یکی از مهم‌ترین اصول در کمپانی سیکو است که همیشه به آن مقید بوده. تکنولوژی کنتیک سیکو یکی از آن نوآوری‌هایی است که در بین مردم بسیار محبوب شد. همانطور که میدانید ما دو نوع موتور داریم: کوارتز و اتوماتیک. عملکرد ساعت اتوماتیک، ذخیر انرژی فنر قابل شارژ توسط حرکت دست و حرکت لنگر داخل موتور است. سیکو در تکنولوژی کنتیک، با به حرکت در آمدن ساعت و لنگر داخل موتور، به جای فنر قابل شارژ، باتری قابل شارژ داخل موتور را تغذیه می‌کند. به بیان ساده‌تر انرژی حرکتی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود.

نکته مثبتی که ساعت کنتیک به نسبت ساعت اتوماتیک دارد، طول دوام و زمان بیشتر برای نگهداری شارژ می‌باشد. در ساعت‌های اتوماتیک نهایتا شارژ ساعت 2 الی 3 روز ماندگار است در حالی که این مدت برای ساعت کنتیک بیشتر می‌باشد. همچنین مدت زمان تعویض باتری قابل شارژ این ساعت‌ها به نسبت یک ساعت کوارتز معمولی خیلی بیشتر است. چیزی که ثابت شده این است که ویژگی کنتیک ساعت مردونه سیکو طرفداران بیشتری دارد.

آشنایی با تاریخ و تکنولوژی ساعت سیکو

ساعت سیکو اسپرینگ درایو، ماندگار‌ترین

در این ساعت‌ها قابلیت ذخیره انرژی 72 ساعته حتی با کارکردن مداوم کرنوگراف وجود دارد. نگهداری طولانی مدت شارژ ساعت یکی از نماد‌های قدرت در هر برندی است. توسط یک اهرم جادویی “Magic Lever ” که سیکو آن را تعبیه کرده، کوک شدن در این نوع موتور سریع‌تر و انتقال انرژی کارآمد‌تر از همیشه است.

ساعت جی پی اس سولار سیکو، ساعت خورشیدی

قابلیت جی پی اس سولار در ساعت‌های سیکو یک تحول عظیم در صنعت ساعت سازی ایجاد کرد. با داشتن ساعت جی پی اس سولار دیگر دغدغه تنظیم ساعت را ندارید. به محض دریافت نور مستقیم صفحه ساعت، بصورت خودکار سیگنال‌های جی پی اس دریافت می‌شود و زمان منطقه‌ای تنظیم می‌شود. این نوع ساعت با ساعت‌های رادیویی که از لحاظ دریافت امواج رادیو محدودیت دارند متفاوت است. فرقی نمی‌کند شما بالای کوه باشید یا شناور در زیر اقیانوس‌ها، ساعت جی پی اس سولار شما قابلیت تنظیم خودکار منطقه‌ای را به راحتی دارد.

آیا ساعت سیکو یک برند لاکچری است؟

سیکو مانند بسیاری از برندهای سرشناس دیگر صنعت ساعت سازی، برای تفکیک بهتر و در بر گرفتن تمامی سلایق تنوع خوبی از ساعت‌هایش را وارد بازار کرده. برای اینکه مشتریان برندش دسترسی راحت‌تری داشته باشند، این تنوع را در زیر مجموعه یکسری از خانواده‌ها قرار داده. حتما اسم این خانواده‌ها برایتان آشناست: سیکو5، کینگ سیکو،سیکو آسترون، سیکو پرسپکس و … . بطور کلی نمی‌توانیم بگوییم خود کمپانی سیکو یک برند لوکس می‌باشد. اما یک خانواده از این برند در رده ساعت‌های لاکچری قرار میگیرد و آن ساعت‌های گرند سیکو است.

ساعت گرند سیکو، تنها لاین لوکس از کمپانی سیکو می‌باشد که ساعت‌های زیبا و خارق العاده‌ای را میتوانید در بین آنها مشاهده کنید. گرند سیکو همیشه در طراحی، شخصیت، ارائه و اخیراً کالیبرهایش متمایز بوده است. برای تقویت بیشتر جذابیت منحصربه‌فرد آن و دسترسی به مخاطبان گسترده‌تر، گرند سیکو به عنوان یک برند کاملاً مجزا معرفی شده. از زمانی که Grand Seiko در سال 2010 در سطح بین المللی راه اندازی شد، این برند گام‌های بزرگی را در زمینه توزیع، فروش و علاقه در بین دوستداران ساعت برداشته است.

خرید ساعت مچی سیکو اصل از نمایندگی سیکو

بدون شک اصالت در ساعت مچی حرف اول را میزند و دوست دارید هزینه‌ای که بابت خرید ساعت می‌کنید، بابت یک ساعت مچی اورجینال باشد. برای خرید ساعت مچی سیکو اصل بهترین راه مراجعه به نمایندگی‌های سیکو است. سایت اینترنتی و فروشگاه حضوری ایران تایمر، یکی از اولین نمایندگی‌های برند سیکو در ایران است. ایران تایمر اولین سایت مرجع ساعت مچی اورجینال در ایران است که بیش از 1 دهه در این زمینه بصورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند. تنوع محصولات این مجموعه به بیش از 30 هزار مدل و تنوع برندهایش به بیش از 300 برند مطرح جهانی میرسد. ضمانت اصالت مادام العمر تمامی محصولات ایران تایمر، 5 سال گارانتی تعمیر موتور ساعت، 10 سال گارانتی تعویض رایگان باتری، امکان خرید اقساطی، ارسال رایگان به سراسر ایران و … نمونه‌هایی از خدمات این مجموعه حرفه‌ای است. در ایران تایمر نه تنها می‌توانید ساعت مچی اصل خریداری کنید بلکه می‌توانید یک خرید اینترنتی حرفه‌ای را نیز تجربه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : آشنایی با تاریخ و تکنولوژی ساعت سیکو

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *